Skocz do zawartości

[1000-1200zł] rower do jazdy po mieście i lekkim terenie


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Szukam roweru w podanym wyżej przedziale cenowym (przedział jest trochę elastyczny :)).

Roweru będę używał głównie w mieście i po niezbyt wymagającym terenie (leśne i polne drogi).

Zastanawiam się przede wszystkim jaki typ roweru wybrać. Ostatnio jeździłem sporo na starym i za małym dla mnie MTB i powiem szczerze, że wolałbym coś z bardziej wygodną pozycją. Być może zraziłem się do MTB dlatego, że tamten był za mały (rama chyba 17 przy wzroście 179 cm), ale tak jak pisałem nie będę nim jeździł wyczynowo ani po jakichś górach, więc wolałbym coś wygodniejszego.

 

Proszę ekspertów o pomoc w wyborze typu roweru oraz w dalszej kolejności o wrzucenie kilku modeli godnych uwagi.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

 

pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA to co opisałeś to najlepsze są crossy. Możesz wybrać spomiędzy naprawdę sporej grupy rowerów i marek. Polecam rozważyć Krossa, np. Evado 3.0: http://www.pmbike.pl/pl/p/Rower-crossowy-Kross-EVADO-3.0-2013-199zl-do-wydania-na-akcesoria/629 lub coś z Authora np. Grand: http://cykloserwis.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=81&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA to co opisałeś to najlepsze są crossy. Możesz wybrać spomiędzy naprawdę sporej grupy rowerów i marek. Polecam rozważyć Krossa, np. Evado 3.0: Rower crossowy Kross EVADO 3.0 2013 + 199zł do wydania na akcesoria - sklep rowerowy PM Bike - rowery, odzież, części i akcesoria rowerowe lub coś z Authora np. Grand: Author Grand

 

dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałem, że najlepszy dla mnie będzie crossowy. Tyle, że te modele, które podałeś kosztują w okolicy 2000zł, ja planowałem wydać w granicach 1000-1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, bierz Lazaro póki jest wybór w kolorach. One bardzo szybko zejdą bo tutaj nie płaci się za napis na ramie tylko za osprzęt który w lazaro pokonuje meridę bez większego zastanawiania. Także jeżeli nie zależy ci na napisie Merida na ramie to bierz LAZARO a na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Froop, widzę, że siedzisz w temacie, więc będę się opierał na Twojej opinii. Czyli w tym przedziale cenowym polecasz najbardziej ten Lazaro Integral v3? Przyznam, że nastawiałem się na jakiegoś Krossa. Jak się ma jakiś Kross w porównywalnej cenie do tego Lazarro?

 

Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Froop, widzę, że siedzisz w temacie, więc będę się opierał na Twojej opinii. Czyli w tym przedziale cenowym polecasz najbardziej ten Lazaro Integral v3? Przyznam, że nastawiałem się na jakiegoś Krossa. Jak się ma jakiś Kross w porównywalnej cenie do tego Lazarro?

 

Z góry dzięki za info!

 

Osprzętowo (przerzutki, manetki) to dopiero Evado 3.0 może się równać z Integralem.

Oczywiście w kilku kwestiach Evado ma przewagę (hamulce, mostek, sztyca).

Co komu pasuje mieć porządniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki znawca ze mnie nie jest i nie chce brać odpowiedzialności co do twojego wyboru, bo jak kupisz to przyjdziesz założysz temat i będziesz mówił jaki to Froop doradził Ci zły rower :D :D

 

żeby mieć krossa na podobnym osprzęcie co lazaro to musiałbyć tak jak kolega wyżej kupić Kross Evado 3.0 który i tak nie jest do końca porównywalny ponieważ:

evado 3.0 ma niższą o jedną grupę manetki, korbę, przerzutka przód co w rzeczywistości tutaj nie można zauważyć znacznej różnicy. Ale evado 3.0 w porównaniu do lazaro ma hydrauliczne hamulce tarczowe i tutaj to jego mocny plus.

tutaj link do evado: http://www.kross.pl/...g/bikes/compare

 

z tego co widzę na zdjęciach lazaro to rama jak i amortyzator ma możliwość montażu hamulców tarczowych co w przyszłości na pewno się przyda gdy zaczniesz wymagać więcej i więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@pitrekk, Przy Twoim wzroście to przede wszystkim rama 19". Czy cross czy treking? Musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jak jeździsz i jaki jest podział dystansów. Cross w ogólności nie będzie się dobrze sprawował w lesie, mimo, że da radę przejechać... Zatem jeżeli oczekujesz czegoś więcej niż przetoczenia się przez las, to da radę. Do rozważenia byłby też MTB w wersji light, czyli np:

- Kross Hexagon.

- Kands Energy

- Univega HT300

- Unibike Mission

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...