Skocz do zawartości

[rower] 29": Cube Acid vs Radon ZR Race 5.0 oraz Cube LTD Pro vs Radon ZR Race 6.0 vs Giant Talon 0


mitbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niedługo kupuję rower, od miesiąca czytam, chodzę i patrzę i wyklarowało mi się kilka modeli. Jako, że nie wiem dokładnie jakim budżetem będę dysponował mam dwie opcję:

 

1. do 4000zł

Cube Acid 29 2013 za 3799zł CUBE�Acid 29

lub

Radon ZR Race 29er 5.0 za 3899zł Radon Bikes » ZR Race 29er 5.0

czyli ceny porównywalne, a różnice głównie w widelcu i hamulcach.

 

2. do 5000zł

Cube LTD Pro 29 2013 za 4849zł CUBE�LTD Pro 29 blue

lub

Radon ZR Race 29er 6.0 za 4799zł Radon Bikes » ZR Race 29er 6.0 Shimano

lub ewentualnie

Giant Talon 29er 0 2013 za 4999zł Talon 29er 0 (2013) - Rowery | Rowery Giant - szosowe, górskie, damskie, rekreacyjne, dziecięce, ramy rowerowe, akcesoria rowerowe. | Polska

tutaj tak samo, między Cubem i Radonem różnice w widelcach i hamulcach, a Giant całkiem inny osprzęt, bo mieszanka Sram'a i Recon Gold.

 

Byłbym wdzięczny za dwa werdykty, który waszym zdaniem wybrać w opcji 1. i 2. Dodam, że rozmiar będę brał największy (23" dla Cube i 22" dla Radonów), mam 200cm wzrostu i waże ponad 100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon lub Cube lecz w wersji CC

Zwróć uwagę na sztce w radonie 27,2 vs cube 31,6

Tak więc przy 100kg raczej bym proponował cube

 

Cube LTD CC 29 black 'n white

http://allegro.pl/cube-ltd-cc-29-model-2013-reba-29-er-19-c-i3037208805.html

http://www.bike-discount.de/shop/k1970/a80392/ltd-cc-29-black-n-white.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube LTD bez CC( PRO, RACE , SL i najtańszy z Rekonem) i ACID- też mają sztycę 30,9 - ceny do ładnej negocjacji. Opis ram w moim wątu. Giant - gorsze klamoty i cena wysoka, z ewentualną bardzo kosmetyczną bonifikatą. Miałem kiedyś ten sam dylemat. Wybrałem RACE. Kolega wybił mi skutecznie Talona z głowy przedstawiając oczywiste argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi76 maniak Radona :-)

Gdy byś się zdecydował na radona to tylko zakup z Niemiec. Wyjdzie Cię o wiele taniej.. Na temat radonow masz oddzielny temat i tam sporo się dowiesz...

Faktycznie, niezłe przebicie w cenie. W takim razie zaczynam się zastanwiać na modelem jeszcze wyższym, czyli Radonie ZR Race 7.0, jest przecena na 1099E, tylko ten pomarańcz nie wiem czy mi się podoba, czarnego bym wziął od razu w tej cenie :P I tak jak pewnyktos napisał, brak rozmiaru 22", z Radonów tylko ten 6.0 sram jest :(

 

Myślicie, że sztyca 27,2 to realne ryzyko dla osoby ważącej 100kg?

 

Rozumiem, że Reba jest klasę lub więcej wyżej niż Manitou Marvel, tak?

Edytowane przez mitbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na http://www.bike-disc...ails&pdid=78468 wyjdzie o jakieś 500-600zł taniej niż w Polsce. Chyba, że do świąt, bo wtedy będę zamawiał, pojawi się pomrańczowy 7.0 w rozmiarze 22" i po promocyjnej cenie :P

 

7.0 byłby najlepszy przy takiej cenie, bo ma już taperowaną główkę i oś QR 15mm w Rebie, ale pewnie się nie pojawi rozmiar 22"... Chyba, że istnieje możliwość zamówienia u nich, próbował może ktoś tego?

Edytowane przez mitbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...