Skocz do zawartości

[koła] 28 cali, trekking, ile szprych pod wagę 90 kg,


karolik0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

poszukuję kół do roweru trekkingowego. Oczywiście rozmiar 28 cali. Poszukiwania stanęły na takich kołach:

http://allegro.pl/wloskie-kola-gipiemme-28-700-super-cena-i3094375902.html

 

Za swoją cenę są ok. Tylko zastanawia mnie czy 28 szprych dla osoby ~90kg będzie wystarczające czy jednak bezpieczniej szukać 32/36.

 

Opcja drugą są następujące koła:

http://allegro.pl/kpl-kol-28-szosa-remerx-taurus-joytech-czarne-i3064767808.html

Tu problem tkwi gdzie indziej. Wg opisu są to koła typowo szosowe ale czy nadadzą się pod trekking (przy oponie schwalbe hurricane 1.6 ) ?

 

Liczę na Waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zarówno jedne jak i drugie sobie odpuść. Gipiemme to porażka, nawet nie chce mi się więcej pisać. Natomiast te drugie , to też porażka, tym bardziej, że tył jest na szosę (130mm.), a w rowerach trekkingowych tylna piasta z reguły ma dł. osi 135mm. No chyba, że masz jakiegoś starego, albo nietypowego trekkinga. Sugerowałbym szukać kół w okolicach co najmniej 350-400zł. Koła, to oprócz ramy, najważniejszy element roweru. Zwróć uwagę przede wszystkim na :

-piasty, niech to będzie chociaż coś na poziomie Deore

-szprychy, powinny być ze stali nierdzewnej i dobrego producenta (najlepsze Sapima, ewentualnie DT Swiss)

wystarczą w zupełności 32 szt. na obręcz, oczywiście może być 36szt.

-obręcze, w miarę lekkie, dobrze by było od znanego producenta, aczkolwiek to już szeroki temat.

Można polecić np.: http://allegro.pl/wy...3116546932.html

Takie kółka są rzeczywiście na dobrych komponentach, w miarę lekkie i na pewno Ci posłużą. Zauważ, że podane są wagi tych kół, w przeciwieństwie do kół z Twoich linków. Dokładasz 100zł. i masz koła nieporównywalnie lepsze. No ale oczywiście, jak zawsze mówię, to tylko moje doświadczenie i moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam skąd dołożyć tej stówki, budżet ograniczony, a rower musi się złożyć w miarę szybko.

Więc czekam na Wasze propozycje, komplet kół do 250 zł na kasetę 8/9 rzędów. Da się coś w miarę dobrego ogarnąć za taką kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 250zł. ciężko coś konkretnego doradzić na wagę 90kg. W tej cenie szukaj przede wszystkim czegoś na dobrych szprychach. Obręcze i piasty będą bardzo podobne-czyli najtańsze. Unikaj raczej szprych ocynkowanych, szukaj szprych ze stali nierdzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych kół bym nie polecił, zresztą nie poleciłbym żadnych kół poniżej ok. 350zł. za komplet, ale przy ograniczonych funduszach, nie masz za dużego wyboru...

Toteż jeśli Ci odpowiadają, to czy weźmiesz te czy inne, to w tej cenie wszystkie praktycznie będą podobne jakościowo.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jakby porównać te powyżej (Saiko) do moich kół mtb 26'" (obręcze Rodi Airline One, szprychy nierdzewne Sapim [32], piasty Shimano RM 40) to są lepsze, porównywalne, gorsze ? Logicznie rozumując piasty od Saiko to model wyżej, ale może tak nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piasty od Saiko??? Piasty są od Shimano-najniższy model na zapinkę. Obręcze to Saiko. Ogólnie wartość użytych materiałów w tych kołach to max. 150zł. I to na oba koła. Więc nie wymagaj, żebym doradził Ci ten zakup. 150zł. na jedno koło, to owszem, można już coś polecić. Mam wrażenie, że szukasz w pewnym sensie usprawiedliwienia do zakupu tanich kół. No ja niestety się pod takim zakupem nie podpiszę. Może ktoś inny. Moje zdanie jest, że lepiej poczekać i dozbierać to 100zł. niż kupować wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piasty od Saiko??? Piasty są od Shimano-najniższy model na zapinkę. Obręcze to Saiko.

 

Tak wiem, to był skrót myślowy bo chodziło tylko żeby odróżnić koła z obręczami Saiko od tych wcześniejszych ;)

 

Mam wrażenie, że szukasz w pewnym sensie usprawiedliwienia do zakupu tanich kół. No ja niestety się pod takim zakupem nie podpiszę. Może ktoś inny. Moje zdanie jest, że lepiej poczekać i dozbierać to 100zł. niż kupować wynalazki.

 

Tu trochę się mylisz, bo po prostu szukam jak najlepszych kół jakie mógłbym kupić za taką, nie inna kwotę. Wiem, że cudów nie będzie ale chodzi o to by jak najlepiej spożytkować to co jest do wydania bo budżet nie urośnie, a czasu na odkładanie złożenia wszystkiego w całość nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...