Skocz do zawartości

[siodełka] Selle Italia Shiver Flow vs Randonneur


pawlik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę w sprawie doboru siodełka.

Obecnie używam Selle Italia X0 z którego jestem bardzo zadowolony. Przymierzam się do zakupu siodełka do drugiego roweru i wybór padł oczywiście na SI. Nie chcę powtarzać tego samego modelu i po poszukiwaniach wybrałem dwa inne Shiver Flow oraz Randonneur.

Siodełka mało popularne w związku z tym niewiele jest opinii na ich temat.

Różnią się praktycznie wszystkim: wymiary, poszycie, pręty.

 

Rower użytkuję zupełnie rekreacyjnie, trasy do 200km, głównie asfalt, czasem zjazd w lekki teren.

 

 

Jak jest z twardością (w porównaniu do X0)?

Co do Shiver mam obawy, że będzie przeszkadzać na zjazdach w terenie przy wychyleniu do tyłu.

X0 i nowy nabytek będę użytkował zamiennie. Obawiam się sytuacji jaką mam przy przesiadce z osobowego na dostawczy i odwrotnie. Zawsze przez pewien czas jest odczuwalny dyskomfort i konieczność ponownego wpasowania.

Wiem, że doradzanie przy doborze siodełka to jak wróżenie z fusów, ale mimo to proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy tych siodełek, ale każda opinia dla takiego amatora jak ja będzie cenna.

Nie wiem np. czy sugerować się poszyciem (skóra) czy prętami (tytan), czy raczej jest to chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...