Skocz do zawartości

[rower] Co sądzicie o rowerze Kross B2 29er ?


luklis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 200 cm wzrostu. Poszukuje jakiegos 29 er. No powiedzmy ze w granicach 2000 +-200. Wpadł mi w oko Kross B2. Tylko sie zastanawiam co to za amortyzator. Czy lepiej dołozyc i brac B3. Rama raczej bedzie XL. A i jazda w terenie ale rekreacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 200 cm wzrostu. Poszukuje jakiegos 29 er. No powiedzmy ze w granicach 2000 +-200. Wpadł mi w oko Kross B2. Tylko sie zastanawiam co to za amortyzator. Czy lepiej dołozyc i brac B3. Rama raczej bedzie XL. A i jazda w terenie ale rekreacja.

 

B3: Osiem biegów, Shimano Turney , hamulce mechaniczne, amor XCM i prawie 15kg wagi, Sorry to już komunijne rowery mają lepszy osprzęt. To się wszystko rozpadnie od samego patrzenia ;) Ot do sklepu po bułki , w niedziele do parku w sam raz, w teren już ZDECYDOWANIE nie. Ogólnie wrażenia z jazdy-bezcenne ;) człek z każdym obrotem koła boi się o następny obrót .

 

Minimum przyzwoitości to alivio/deore i amor XCR. Do kupienia za ok 2500zł . (kross B5 Unibike Evo, Northtec Cayon itd) Tak więc trzeba malutkie conieco dorzucić do budżetu. i pytać w sklepach o rabaty -zawsze coś utargujesz

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turystycznej, spokojnej jazdy po lesie (tak rozumiem jazdę w terenie) B2 będzie jak najbardziej dobry. Warto tylko poszukać jakiegoś rabatu, bo jak na taki osprzęt jest drogi. Amortyzator jest słaby, komponenty z najniższej półki, ale przy takiej jeździe wszystko będzie działać jak należy. Nie warto dokładać do B3 ze względu na rodzaj hamulca. V-brake będzie zdecydowanie lepszy.

Jak już ktoś napisał warto przejrzeć ofertę Unibike i Northtec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600 zł kosztował ostatnio b6 w mud serwisie, a ma już kompletnie inny osprzęt i inna półka to jest. Duży plus dla Ciebie to to że jesteś wysoki, więc szukasz rowerów niesprzedawalnych, często jak chcesz kupić taki rower, to łatwiej o rabat, bo im takie rowery stoją rok i nikt tego nie kupuje. Popytaj, ja też bym dołożył, już nawe nie ze względu na wagę co jakość pracy układu. Jeśli będziesz jeździł rekreacyjnie, to sprzęt z b6 będzie praktycznie bezobsługowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mudserwis jest B6 za ponad 2,8 i tylko w rozmiarze S, więc jak już coś polecać to konkrety.

Mówimy tu o rowerze w przedziale cenowym 2 tys. max. Przy takich pieniądzach nie dostanie się cudów, a każdy lepszy sprzęt będzie wymagał dołożenia min. 5 stów.

Czy praca układu napędowego tourney 8 rzędowego jest jakaś zła to bym nie powiedział. Pamiętając do czego rower ma być przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykra prawda jest taka, ze przy 200cm wzrostu (ile wazysz?) i pewnie przynajmniej tych 85-90kg masy w twoim budzecie nie znajdziesz roweru, ktory bedzie dzialal w sposob zadowalajacy, a po 3-4tys km nie zacznie sie sypac...chyba, ze zamierzasz lekko jezdzic po szosie i szutrach

 

bezwzgledne minimum to amor powietrzny, ktory w ogole uda sie wyregulowac i wspomniane alivio, a to oznacza okolice 3tys

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...


No i to już dochodzimy do w miare przyzwoitego pułapu cenowego . Kross -dość przyzwoity osprzęt w tej klasie cenowej. Ale bardzo słaba korba, kaseta i hamulce. Spec -komunia i na dodatek skok amortyzatora to tylko 80mm, Tu płacisz głównie za markę, Dołóż sobie jeszcze do listy Unibike Flite 29 - to solidna firma , robi przemyślane i trwałe rowery. Flite  ma o dwie klasy lepszy osprzęt niż w Specu i o klasę lepszy niż w Krossie.  Rewelacyjne hamulce Deore, solidne koła, solidny napęd i budżetowy ale mocny i lekki amor XCR.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z tych dwoch zdecydowanie Kross. Ale ja bym się jeszcze przeszedł do Unibike i zobaczył Unibike Evo 29er za 2599zl albo Flite 29er za 2899zł. Jako potargujesz sie to spokojnie dostaniesz  z 5% znizki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...