Skocz do zawartości

[ustawka]Spotkanie łódzkiej strefy fr.org cz. 2


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć, a ja szukam kompana/kompanki na wspólne wyjazdy na rajdy na orientację w tym roku. W planach są wszystkie rajdy z Pucharu Bike Orient.

Na razie mam za sobą 2 takie przejazdy (trasy Mega 50-60km) i muszę przyznać, że połknęłam bakcyla i jest spora frajda + walory krajoznawcze :).

Nalbliższy termin 21-22.04.2017 to albo Harpagan (Cewice) albo BikeOrient (Lasy Wieruszowskie) - rajd preferowany :). Dysponuję autem, gdzie 2 rowery spokojnie wejdą do środka.

 

Tu trochę praktycznych informacji: http://www.bikeorient.pl/regulamin

 

Chętnych zapraszam do kontaktu na priv.

 

Orientacja w terenie + obsługa kompasu mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. W Harcerstwie brałem udział ale w biegach na orientację i to było tak 30 late temu :laugh:  Nawet gdzieś jakieś kompasy mam, tylko odkąd GPS wszedł w użycie, nawet nie wiem, gdzie leżą ;-) Pamiętam jeszcze jak zorientować mapę i co to takiego azymut, po co muszka i szczerbinka w kompasie i dlaczego kompas ma lusterko ;-)

Może kiedyś zorganizujesz coś na mała skalę pod Łodzią, żeby zapoznać ludzi z dyscypliną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były harcerz -to idealny kompan ;)

Nie podejmuję się takiej organizacji, co by chłopakom z Bike Orientu nie robić konkurencji, a poza tym po kilku razach nie mam zamiaru nazywać się znawcą tematu.

 

Lasy wieruszowskie to zaledwie 1,20 h drogi od Łodzi, więc wyjazd nawet bez noclegu wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lasy wieruszowskie to zaledwie 1,20 h drogi od Łodzi, więc wyjazd nawet bez noclegu wchodzi w grę.

 

No to faktycznie niedaleko.

 

No ale jak nigdy się nie brało udziału to trzeb jakoś się zorientować, o co biega ...

 

Nie wiem jak to jest w takich dyscyplinach ale np. jak robimy zawody w strzelaniu to każdy nieodpłatnie może przyjść i obejrzeć, a nawet popróbować. Wymagana jest tylko rejestracja. A tu - jak się zapoznać z dyscypliną?

 

Jakieś opisy w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a ja szukam kompana/kompanki na wspólne wyjazdy na rajdy na orientację w tym roku. W planach są wszystkie rajdy z Pucharu Bike Orient.

Na razie mam za sobą 2 takie przejazdy (trasy Mega 50-60km) i muszę przyznać, że połknęłam bakcyla i jest spora frajda + walory krajoznawcze :).

Nalbliższy termin 21-22.04.2017 to albo Harpagan (Cewice) albo BikeOrient (Lasy Wieruszowskie) - rajd preferowany :). Dysponuję autem, gdzie 2 rowery spokojnie wejdą do środka.

 

Tu trochę praktycznych informacji: http://www.bikeorient.pl/regulamin

 

Chętnych zapraszam do kontaktu na priv.

 

Orientacja w terenie + obsługa kompasu mile widziana :)

Siema :-)

 

Jeżeli masz konto na fb to popytaj w Rowerowych Sobotach. Z tego co wiem na pewno ktoś będzie brał udział w Bike Oriencie. Ja też będę brał udział, tylko nie zdążę dojść do formy do pierwszej edycji, którą odpuszczę.  

 

Ps. Będę tu częściej zaglądać bo widzę, że coś tu ożyło :-) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak. To około 30 km walniesz jutro. Od Janowa ddr-ka i prosta trasa :)

 

 

Dokładnie 32400m ;-)

 

Najpierw objazd przez Olechowską pod autostradą a potem DDR-ka. Bezpieczna trasa.

 

P/S.

Dzisaj "dziewicza" trasa mojej nowej sztycy ze skokiem 150mm, na skrzyżowaniach pełen komforcik będzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "nowego" kolegę ;)

 

No to prawie trafiłem w wynik. Ja jutro jakąś trasę muszę zrobić, mrozik trzyma i teraz po lesie najfajniej się jeździ. 

 

Z innej bajki, ktoś chętny może aby trasę W-Z (Kaliski -> Olechów -> Powrót na Retkinię (krańcówka) -> Kaliski) pokonać latem na rowerze ? Na luzie, bez pośpiechu i wyścigu oczywiście. Ciągle śmigamy DDR-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Olechowie masz na myśli DDR wzdłuż Ofiar terroryzmu i potem Józefiaka? Bo możemy na przyszły weekend się tak umówić, że spotkamy się na rogu Zakładowej i Józefiaka, np. o 11  i "odprowadzę Cię z powrotem do Kaliskiego. Ze względu na miejsce startu w obie strony się nie da razem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janów, nie Olechów. Godzina na myślenie nie była :) Ale miejsca spotkań, trasa, itp. są do dogadania. Ja planuję W-Z po całości w obie strony machnąć.

Średnia 10-20 km/h bez wyścigów więc myślę że wiele osób dało by radę. W okolicy DELLa mamy lasek więc można odpocząć parę minut, na Retkini to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja z Kaliskiego, dla mnie najlepszy punkt do startu. Później na Janów, ewentualna pauza, wracam na Retkinię, opcjonalna pauza, i na Kaliski do miejscu startu. Później do domu (bądź gdzieś indziej w trasę). W obie strony to około 40 km, tak więc jakiejś tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Witboj z Andrzejowa ? Jak tak to na bank się któregoś dnia ustawimy. Czekam jak się trochę ociepli ale czasem w weekend na delikatne trasy się wybieram (Wiączyń Las, Gałków, Rokiciny, jak będzie cieplej to śmigam na Wzniesienia Łódzkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Andrzejowa, także pośmigamy. Las Gałków oczywiście odwiedzam - nawet dzisiaj byłem. Za Strykowem teście mają działkę, to się właśnie przez Wzniesienia Łódzkie jeździ. Wiączyń też w tym roku odwiedziłem ;-) Szukałem rezerwatu buków ale chyba ostatecznie poległem. Tzn. buki były ale żadnego oznaczenia, że to ten rezerwat :-)

 

P.S.

Na łódzkim forum bikelodz.pl własnie kalendarz wydarzeń "ustawek" zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :-)

 

Jeżeli masz konto na fb to popytaj w Rowerowych Sobotach. Z tego co wiem na pewno ktoś będzie brał udział w Bike Oriencie. Ja też będę brał udział, tylko nie zdążę dojść do formy do pierwszej edycji, którą odpuszczę.  

 

Ps. Będę tu częściej zaglądać bo widzę, że coś tu ożyło :-) 

Pozdrawiam

 

Ok, dzięki za info. Ja nawet bez super formy się przejadę - w końcu to  nie są maratony MTB, tylko właśnie na orientację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...