Skocz do zawartości

[ważenie] Łódź


Biafra

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tak ale moja waga mimo wyświetlacza waży za każdym razem trochę inaczej. Postawie ją 5 metrów dalej i jestem lżejszy/cięższy pół kilo. Mniej więcej wiem ile mój kross waży ale miałem nadzieję że sklepy maja jakieś "pro" wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Postawie ją 5 metrów dalej i jestem lżejszy/cięższy pół kilo.

Musisz mieć strasznie niewypoziomowaną podłogę :D jak ci się tak masa zmienia.

 

Od siebie dodam, że w frshopie mają wagę park-toola do ważenia rowerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z oficjalnej wagi producentów. Jakbym rozkręcił wszystko do ważenia to potem bym nie skręcił :icon_cool:

Od wagi roweru wg producenta odejmowałem wszystkie oszczędzone gramy przy wymianach. Ktoś oszukał. Producent Krossa albo producent części. Prawdopodobnie obaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też pocieszę was, z Twoją pomocą Biafra dołożyłem + 90g na przednim kole:P Ale mam zamiar to zredukować dętkami lżejszymi i zaciskami (choć zaciski to z zupełnie innego powodu chce).

 

A wracając od tematu, no to niestety oficjalne wagi z katalogów, często odbiegają od tego co jest w rzeczywistości. Ale nawet gdybyś sobie ważył sam, jedno po drugim to i tak w rzeczywistości mogłoby wyjść całkiem dużo gramów więcej.

 

A gdzie go zważyłeś? W tej przychodni?:P:P

 

PS: Czemu byś nie złożył? Jeszcze 2 dni temu miałem rower w kawałkach zupełnie, dziś stoi sobie i zostało go wyregulować, czekam na klocki hamulcowe tylko. Nie sądzę aby miał się rozpaść gdy wyjadę w teren:P Teraz już dokąd śnieg nie stopnieje się nie ruszam, napęd wymieniony, klocki będą nowe, na lato mają być sprawne w 100%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki wrocławskiemu zakupowi odchudziłem opony o jakieś 230 gram. Stare ważyły (o zgrozo) po 610 gram!

A na jakie dętki chcesz włożyć? Ja chciałem przy okazji oszczędzić jeszcze po 50 gram na koło wkładając Maxxis Ultralight ale niestety na Łagiwnickiej nie mieli a mnie już korciło żeby założyć nowe opony.

Czemu bym nie złożył? Cóż...jak byłem mały to sklejałem plastikowe modele czołgów i zawsze zostawały mi jakieś elementy luzem. Z rowerem raczej byłoby tak samo. Kocham jeździć, mogę nawet go rozkręcić. Skręcanie idzie mi słabo:D

 

A co do sposobu ważenia. Na mojej podejrzanej wadze znalazłem ustawienie gdzie zważyła ona nową, zamkniętą torebkę cukru z wynikiem 1 kg i butelka wody mineralnej z wynikiem 1,5kg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem skąd masz takie odchyłki od normy:)

 

Przykładowo, masz oponę 610g ważąca (co w sumie nie jest tragedią, CrossMark mi waży 550g a wcześniejsza oponka miała 460g) i Ty sobie znalazłeś że Karma waży 495g stąd masz, 230g na obu kołach. A ja Ci znajdę takie karmy które mają 540g i co wtedy? Tylko 170g tracisz. Jeśli zawsze przyjmowałeś wartości minimalne, czyli bardzo optymistyczną wersję no to teraz masz tak jak masz:) 400g do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz to 550 jest bez tragedi i nawet 610 by przeszło?;P A jak się mnie kiedyś o moje Karmy pytałeś i okazało się, ze ważą więcej niż Hutchinsony to żeś miał przez jakieś pięć minut straszny ubaw z tego jakie to strasznie ciężkie jest:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doroslem;-) Pirhanie są spoko na Lodz i okolice mi wystarczyly teoretycznie. Ale czasem chcialem zapomniec o pilnowaniu trakcji. Więc wybacze jakoś CrossMarkowi z przodu nadwage na rzecz komfortu.

 

PS. No tak, ale ty mialas Karmy w drucie chyba? Wiec gramy gratis.

 

Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Kocham jeździć, mogę nawet go rozkręcić. Skręcanie idzie mi słabo:

Jak przyjedziesz z kratą browarów i zagrychą, to możemy go razem skręcić, zawsze raźniej i przyjemniej. :D A i dowiesz się jaki producent najbardziej cię oszukał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem. Inna sprawa, że tam gdzie jechałem zważyć rower to znałem sprzedawce, a on znał mnie. I odbywało się na tej zasadzie: "Co tam Pixon, kolejnych kila srubek wymieniłeś na aluminiowe i przyjechałeś teraz rower zważyć?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym nigdy nie interesowałam ale tak na zdrowy rozum- nie powinno być problemów. Chyba, że się trafi na takiego milusiego osobnika jak np. pewien z Gold Sportu.

Ale dla serwisu zawsze lepszą reklamą będzie 'mili goście. Pomogli- zważyli, zero problemów' niż 'za wszystko sobie liczą, nawet głupie ważenie roweru'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...