Skocz do zawartości

[1350-1550] TREKKING/ogólnoużytkowy (stawiam piwo za pomoc)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na rowerach się nie znam, od razu przechodzę do szczegółów:

 

Do czego rower będzie używany:

- 2-3 dniowe wyprawy rowerowe

- 2-3 godzinne przejażdżki turystyczne

- od czasu do czasu dojechać do miasta

 

Na jakich drogach:

- mazurskie szlaki rowerowe

- drogi gruntowe i nieutwarzone

- czasami drogi utwardzone

 

Użytkownik:

- 100 kg wagi

- 187 cm wzrostu

- rozmiar ramy 21-22??

 

Rower powinien mieć błotniki, bagażnik, światło..

 

Myślałem o rowerze ROMET WAGANT 2, jest na tym forum gorąco polecany, ale najwięjszy rozmiar ramy to 20". Nie mam niestety w pobliżu żadnego sklepu rowerowego z tym modelem więc nie mogę przetestować. Szukam jeszcze innych podobnych modeli. Mój budżet to 1350 do 1550 PLN. Nie znam się na rowerach więc wolałbym nowy - nie umiem stwierdzić na oko czy rower używany jest w dobrym stanie czy nie - ale jeżeli Ty umiesz i jest gdzieś używka w dobrym stanie to chętnie kupię.

 

Dla osoby która pomoże mi wybrać właściwy rower stawiam piwo ;)

 

Ciągle myślę o wagancie 2, ale rama może być trochę mała, poza tym że nie udało mi się w ogóle waganta dwójki znaleźć większej niż 18"

 

Przeglądnąłem całe forum i linki albo nieaktualne albo wyprzedane. Jeden użytkownik zaproponował mi ciekawą ofertę, niestety jest to bardziej kolarzówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w niektórych trekkingach rama (górna rurka) jest prowadzona pod niewielkim kątem i można przyjąć nieco mniejszą ramę aby oszczędzić sobie nieprzyjemności przy awaryjnym postoju.

Jakbyś spróbował ramy np. Gianta Roam to się okazuje, że na Ciebie nawet 20" będzie za duża więc ważniejsza w tym wypadku będzie geometria.

Wagant 2.0 to na pewno bardzo dobry trekking. Jeżeli nie możesz przymierzyć to kupujesz wysyłkowo 20" i gdy ewidentnie będzie za mały (w co wątpię) to odsyłasz ponosząc jedynie koszty wysyłki.

Są jeszcze dobre osprzętowo trekkingi Kandsa i Lazaro.

Rower Trekkingowy 28'' Lazaro Senatore GTS ALIVIO (3064117307) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego rower będzie używany:

- 2-3 dniowe wyprawy rowerowe

- 2-3 godzinne przejażdżki turystyczne

- od czasu do czasu dojechać do miasta

 

Na jakich drogach:

- mazurskie szlaki rowerowe

- drogi gruntowe i nieutwarzone

- czasami drogi utwardzone

 

Użytkownik:

- 100 kg wagi

- 187 cm wzrostu

- rozmiar ramy 21-22??

 

Rower powinien mieć błotniki, bagażnik, światło..

 

Zmartwię Cię - do zaprezentowanego zastosowania (w tym tylko czasami drogi utwardzone)oraz przy Twojej wadze (dojdzie do tego pewnie jakiś ekwipunek na wyprawy) nie opłaca Ci się zakupywać jakichkolwiek budżetowych rowerów, bo one mają za małą nośność i niezawodność. Poza ramą (aluminiową lub stalową z Cr-Mo), musisz głównie zwrócić uwagę na odpowiednio mocne koła (kapslowane obręcze oraz nienajtańsze szprychy i piasty) oraz przedni widelec. W tanich rowerach nigdy nie montuje się lepszych/trwalszych podzespołów, więc najbezpieczniejszym wyjściem dla Ciebie, będzie zakup używanego (coś z wyższej półki) od jakiegoś markowego producenta z gwarantowaną nośnością nie mniejszą niż 140 kg.

W necie i na tym forum znajdziesz wiele przepisów i porad w sprawie doboru wielkości ramy, a ja Ci dodatkowo poradzę fizyczne poprzymierzanie się do możliwie dużej liczby rowerów (sklepy, giełdy itd.), co pozwoli Ci się zorientować (zdobyć jakieś doświadczenie), co Ci pasuje, uwzględniając choćby różnorodność producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię - do zaprezentowanego zastosowania (w tym tylko czasami drogi utwardzone)oraz przy Twojej wadze (dojdzie do tego pewnie jakiś ekwipunek na wyprawy) nie opłaca Ci się zakupywać jakichkolwiek budżetowych rowerów, bo one mają za małą nośność i niezawodność. Poza ramą (aluminiową lub stalową z Cr-Mo), musisz głównie zwrócić uwagę na odpowiednio mocne koła (kapslowane obręcze oraz nienajtańsze szprychy i piasty) oraz przedni widelec. W tanich rowerach nigdy nie montuje się lepszych/trwalszych podzespołów, więc najbezpieczniejszym wyjściem dla Ciebie, będzie zakup używanego (coś z wyższej półki) od jakiegoś markowego producenta z gwarantowaną nośnością nie mniejszą niż 140 kg.

W necie i na tym forum znajdziesz wiele przepisów i porad w sprawie doboru wielkości ramy, a ja Ci dodatkowo poradzę fizyczne poprzymierzanie się do możliwie dużej liczby rowerów (sklepy, giełdy itd.), co pozwoli Ci się zorientować (zdobyć jakieś doświadczenie), co Ci pasuje, uwzględniając choćby różnorodność producentów.

 

 

Witaj,

 

Dzięki za fachową wypowiedź!

 

Dzwoniłem po sklepach rowerowych i trochę mnie zmartwiło że nie ważne jaki bym nie powiedział że mam budżet, czy to 800zł czy 4500zł, sprzedawca zawsze mi znalazł "idealny" za +20-30% ceny jaką podałem, bez względu na to ile bym nie podał.

 

Ostatecznie, przy mocnym zaciśnięciu pasa mogę na całość roweru mogę wydać do 2000 PLN - co mi zjada budżet na sakwy (jeździć będę z plecakiem), buty (muszą starczyć podarte wyszmelcowane Kalenji Ekideny), ale wolę zainwestować raz w dobry rower który mi posłuży niż w chłam którego połowa części po trzech sezonach nadawać będzie się na śmietnik.

 

Co więcej sprzedawcy odradzają mi rowery typowo trekkingowe takie jak Wagant. Rower kupuję sobie docelowo żeby pojeździć po parkach i leśnych ścieżkach, gdzie nawierzchnia jest nieutwardzona, często piaszczysta. Przy mojej masie, twierdzą sprzedawcy, wąska opona takiego Waganta nie ma szans.

 

Proponują mi zamiast tego:

 

Scott aspect

Crosstrail

Evado

Unibike Flash

Unibike Crossfire

 

Wszystko na kole 28, nie zależy mi na jeździe sportowej tylko na turystycznej więc z tego co zrozumiałem koło/geometria 29 jest mi niepotrzebne.

 

Doceniam radę na temat podzespołów, czy możesz zaproponować mi jakieś konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur... co za obłuda.

Wagant nie bo cienka opona ale Evado już tak (z identyczną oponą).

Weź takiego sprzedawce słuchaj - nóż mi się w kieszeni otwiera.

 

Ale przynajmniej jedyne 25-30% droższe oferowali.

Bo mnie oferowali od 55-100% więcej niż posiadałem budżet.

 

Większość sprzedawców się nie zna/nie słucha/sprzedają to co najlepiej może zejść/liczą na największy zysk.

Jeden jedyny człowiek w InterSporcie w Silesia City się znał na rowerach i gadał naprawdę mądrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby ten rower posłużył musi mieć:

 

- kapslowane obręcze

- dobre szprychy

- kaseta zamiast wolnobiegu

- koła 28??

- rama??

 

Czyli np. Unibike Viper GTS?

http://www.unibike.pl/vipergts.html

 

Czyli żeby ten rower posłużył musi mieć:

 

- kapslowane obręcze

- dobre szprychy

- kaseta zamiast wolnobiegu

- koła 28??

- rama??

 

Czyli np. Unibike Viper GTS?

http://www.unibike.pl/vipergts.html

 

Może Wagant 2?

 

Może coś używanego, np:

Giant Tourer RS?

http://allegro.pl/swietny-giant-tourer-rs-2012rok-i3084754101.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...