Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 187cm , noga 88 cm. Jaki rozmiar ramy dla roweru CUBE 29er dka mnie?

 

Ja mam 185cm i nogę dokładnie jak Ty - 88cm.

Jeśli Cube, to zdecydowanie 21, który realnie ma ramę 20,2" i jest "krótki". Toptube 620 vs 630mm przykładowo Author Traction 19" (na tej ramie właśnie składam nowy sprzęt a Cube Analog wystawiłem do sprzedania nawiasem mówiąc - ale nie dlatego, ze rozmiar nie pasował ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, będzie w miarę krótko: 

grand canyon Al 6.9  rozm XL przy wzroście 195/6 i nodze 96 cm będzie ok? czy raczej powinienem szukać jakieś ramy 22+ / z dłuższą główna rurą? Zastosowanie to głownie maratony/xc. Dodam tylko za obecnie mam budżetowego 26 (kross level a2) z ~61cm tth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam 195cm wzrostu, noga 92 cm. Obecnie jeżdżę crossowym stevensem o rozmiarze ramy 25cali, przekrok jest tu 87 cm. Ale ciągnie mnie w teren i inne wertepy na ktorych ten stevens generalnie kuleje. Szukam roweru MTB - z racji wzrostu będzie to 29er . Rower ma mi służyć do amatorskiej jazdy po bezdrożach, jakies lekkie góry, w zawodach startować nie zamierzam. Jaką ramę mi polecacie, jakiego producenta - sporo tu się pisze o canyonach ale gdzie sie do tego przymierzyć ? Generalnie najlepiej byłoby się zmieścić w budźecie około 4000 zł. Dodam, że nie lubię mocno wysuniętej podsiodłówki jak w składakach- co mi doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też się podłączyć do tematu.

Mój wzrost to 183 cm, noga "do jajek" 82 cm.

Nie chce wydawać fortuny na ramę, więc w rachubę wchodzą Accent Peak 2012 (tu rozmiarówki nie ma co podawać) i wielka niewiadoma na rynku czyli Tour de France (rozmiarówka w załączniku, bo tego nie da się praktycznie znaleźć).

Aktualnie jeżdżę na Krossie Hexagon 21" i jest naprawdę ok, jak stoję okrakiem to nie trę jajkami po ramie. Kilka dni temu miałem okazję przymierzyć się do Krossa Level B3 2013 rozmiar M (18") i wysokością czułem się jak na moim Hexagonie.

 

Naprawdę nie wiem jaki rozmiar wybrać. Z jednej strony coś czytałem o wadliwych ramach w Peakach z drugiej strony Tour de France i duża różnica w rozmiarach, bo po 19" jest dopiero 21,5", która nie wiem czy nie będzie za duża...

post-168311-0-78036000-1382901280_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Przymierzam się powoli do przesiadki na 29". Dlaczego? Głównie, żeby spróbować czegoś nowego, chociaż dużego doświadczenia jeszcze nie mam. Zresztą i tak myślałem o wymianie ramy, kół i ew. amorka w swojej 26, więc prawie na to samo by wyszło.

Do tej pory jeżdżę na ramie Carver Pure 150 z 2011r. 48 cm długości podsiodłówki, 592 mm górnej rury (w Canyonie chyba jest inaczej mierzone), mostek 100 mm. Sztycę mam wysuniętą na ok. 26 cm.

Z wcześniejszych postów w temacie wynika, że jestem dość nieproporcjonalny. Mam:
Wzrost: 176 cm
Dł. nogi: 85-87 cm (w zależności jak mocno przycisnę, mierzę stojąc przy ścianie, bez butów)
Waga: 72-74 kg

Podobają mi się Canyony, same dobre opinię o nich słyszę i jeszcze niedawny test to potwierdza, więc prawdopodobnie będzie rower tej firmy, a konkretnie Grand Canyon AL SLX (która wersja nie wiem, ale to nie ma znaczenia i tak pewnie większość części pójdzie od razu na sprzedaż i zamienię na coś innego, zależy od kasy). Tylko mam problem z doborem rozmiaru, czy brać M (44 cm podsiodłówka i sztyca wysunięta do granicy), czy jednak rozmiar większy – L? Proszę o pomoc w wyborze :-) Skłaniam się bardziej do rozmiaru M, tylko boję się o sztycę...

Dodam, że jeżdżę głównie rekreacyjnie, ale intensywnie po łódzkich pagórkach. Czasem wypady w góry różne. Do tego w następnym roku chciałbym zaliczyć kilka maratonów, w obecnym sezonie byłem tylko na regionalnych imprezach.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do przemyślenia jeszcze, żadnych decyzji jeszcze nie podjąłem i tak naprawdę jestem trochę zagubiony. Zostać przy 26", poczekać jeszcze na upowszechnienie się 27,5" czy jednak 29". Różne opinie są, różnych osób o podobnym do mojego wzroście i trudno zdecydować...

 

W każdym razie dziękuję za odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budzet? Moze w ramach czegos nowego carbon HT 29 ;-)?

Co do Canyona ja mam 183cm wzrostu i noge 86cm i rozmiar L jest dobry. Jestes nizszy, ale wychodzi ze nogi masz dlugie.

U mnie sztyca od zacisku do jarzma wystaje jakies 23-24cm.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak 29? ;-) I masz Ci los, każdy coś innego mówi. I jak tu się zdecydować...

 

Carbon kusi, ale chciałbym się zmieścić w 5-6 tys. Tak na szybko licząc, sprzedając części z ramy jaką Ty masz, sama rama by wyszła ok. 3.000 zł, aluminiowa wersja 2x taniej, nawet może trochę mniej. Wole chyba zainwestować za to w lepsze koła, a na carbon przyjdzie czas jeszcze ;-)

 

Co do rozmiaru, L-ka może być za długa. Szkoda, że nie ma M nie ma 450mm podsiodłówki.

W moim Carverze 590 mm górnej rury jest liczone od środka główki do środka sztycy (na wysokości główki), w Canyonie pokazują, że liczą prowadząc od środka rury podsiodłowej i główki ramy pionowe linie i odległość między nimi. Czyli tak naprawdę w porównaniu do mojego powinien być dłuższy o kilka cm. Trudna decyzja, najłatwiej byłoby się przejechać na obu i zdecydować...

 

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek14, dzięki za informację, musiałem przegapić ten post. Czyli troszkę oszukują na stronie Canyona. Chociaż to tylko utrudniło wybór.

 

@Pulse, nie masz za małego przekroku? Nie przeszkadza Ci to?

 

Porównując Canyona M do mojej obecnej ramy, wielkościowo są bardzo zbliżone. Podobna długość, przekrok itp. L ma 3 cm wyżej górną rurę (czego się boję trochę, chociaż nigdy nie spadłem na kroczę, a jak już to 3 cm mnie by mnie zbawiło ;-)). W L fajne są te 2 cm dłuższej ramy i wyższa rura podsiodłowa. Mocno negatywny wpływ na zwrotność roweru będzie miało te 2 cm długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że nie popełniłam dużego faux pas, jeśli zapytam w tym temacie o długość korb. Pytam o to w innym temacie, ale rzadko tam ludziska zaglądają. Czy są pośród Was osoby o wzroście 190+, które zmieniły korby z 175 na 180mm? Jakie wrażenia? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...

Przyjaciel chce złożyć 29era na ramie Accenta.

Rama wybrana : Accent Peak  2014

Wymiary kolegi :

wzrost - 179 cm

noga - 81 cm

ręka wyciągnięta na wprost i zgięta pięść- 65 cm

 

Jaki rozmiar Peak'a mu będzie pasował ,teraz jeździ na Mtb 26" i ramie 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...