Skocz do zawartości

[okulary] czy sa okulary korygujace wzrok


lulek

Rekomendowane odpowiedzi

masz 2 wyjscia:

 

* kupujesz sobie soczewki kontaktowe na sezon letni abys mogl sie pozbyc okularow korekcyjnych i dokupujesz do tego jakies sportowe przeciwslonka lub

 

* kupujesz korekcyjne okulary przeciwsloneczne i masz spokoj na kilka latek, jedynym minusem jest to ze raczej ciezko CI bedzie dostac sportowe przeciwslonka korekcyjne wiec musialbys sobie przekalkulowac co taniej wyjdzie, ja osobiscie wybralem opcje pierwsza i jestem w 100% zadowolony ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła kontaktowe nie każdy może nosić.No i swoje kosztują .Jeśli zdecydujesz się na jakieś binokle to na pewno taniej ,będzie kupić okulary z wkałdakami na szkła korekcyjne .Ceny do 59 -100 zeta .Do tego szkła korekcyjne ~ 80 zeta.No chyba ,że już masz jakieś oprawaki sportowe które Ci sie podobaja i chcesz koniecznie w nich jeździć.Idziesz do kulisty z nimi i on Ci wymienia te szkła na szkła lecznicze przyciemniane.Cena zależy od profilu szkła im bardziej wygięte tym drożej .Tylko trzeba pamiętać ze nie we wszystkich oprawkach jest możliwość wymiany szkieł.

Poza tym temat był już poruszany ,szukajcie a znajdziecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -1,5 na oba oczy, mam okulary korekcyjne przyciemniane ale w metalowych oprawkach, czy robią w plastikowch to nie wiem. Idziesz do optyka i mówisz że chcesz takie, powinien ci przynieść kilkadziesiąt wzorów szkieł, jasne, ciemne, różne kolory (ja mam bązowe najciemniejsze jakie były), 2 kolory na jednym szkle itp. Wada to taka że okulary koztowały mnie około 300zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z droższych propozycji to do sporej części modeli Rudy Project da się dokupić wkładkę korekcyjną. Ale sama wkładka kosztuje 180zł + pewnie z 80zł za szkła + z ponad 300zł za okulary więc drogo.

 

Na szczęście da się taniej :). Z wkładką korekcyjną w zestawie (oczywiście właściwie korygujące szkła dorabia się u optyka) można nabyć okulary BBB. Może dla niektórych jest to "nieciekawa" firma, ale muszę stwierdzić, że okularki robią dobre... co potwierdzają również opinie w internecie.

Ja wybrałem wersję z wymiennymi soczewkami Powerview. Nie były tanie (a dochodzi jeszcze koszt wstawienia "szkieł" optycznych - do okluarów sportowych obowiązkowo plastikowych), ale jestem z nich w 99% zadowolony (jeszcze jakby się dało luzem dokupić inne kolory szybek, niż te 3 które dostajemy na starcie).

W zeszłym roku doszedł jeszcze model Powerview 2, ale z tego co się doczytałem tutaj nie ma opcji zmiany szybek na inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...