Skocz do zawartości

[3500-3800] jaki rower kross level a8 czy...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i na wstępie zaznacze że mało się znam i prosiłbym bym o wyrozumiałość...

Mam ok 182cm i waże ok 85kg wcześniej jeżdziłem rekreacyjnie i raczej po mieście...jednakże z nowym rokiem chciałbym spróbować swych sił w jeżdzie na poważnie...tzn górki pagórki leśne trasy a z czasem wyścigi maratony itp... mam do wydania 3500-3800zł i nie ukrywam że jest to sporo kasy jak dla mnie i chciałbym dobrze wybrać rowerek jakościowo do ceny...czytając różne posty opinie tematy...wybrałem kilka modeli jeżdzidełek

 

Kross level A8 2012

Cube LTD Pro Grey Metal black 2012

Cube LTD black anodized 2012

Kross level a8 2013

 

Niestety żadnego z rowerów nie przymierzałem i nie mam takiej możliwości... proszę o pomoc który rowerek wybrać na którym pozycja jest bardziej leżąca a która bardziej wyprostowana... a może coś lepszego macie do zaproponowania ... :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cube-ów to co niektórzy z Forum na wstępie odradzą Ci rowery z tej stajni, właśnie ze względu na turystyczną geometrie/wyprostowaną sylwetke, poczytaj w dziale 29er jak chcesz, takze jeśli myślisz o późniejszych startach lepszym wyborem z zaproponowanych bedzie Level A8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 29er'y Cube mają wyprostowaną sylwetkę ( nie wiem bo nie śledziłem tematu na bieżąco), ale nie zgodzę się z tym jeśli chodzi o 26. Jeżeli ktoś ma wyprostowaną pozycje to widocznie ma za krótką ramę ( jak źle wybrał to już nie moja sprawa). Ja mam LTD z odwróconym mostkiem i nie nażekam :thumbsup: .

Porównując geometrie A8 i LTD Pro to oba wychodzą bardzo podobnie. Wydaje mi się, że kluczem do znalezienia odpowiedniej ramy jest dobrze wykonana analiza budowy ciała.

Taki tam kalkulator: http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR&SITE.CODE=MTB&gender=M&bikeType=on&units=cm&x=71&y=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cube-ów to co niektórzy z Forum na wstępie odradzą Ci rowery z tej stajni, właśnie ze względu na turystyczną geometrie/wyprostowaną sylwetke, poczytaj w dziale 29er jak chcesz, takze jeśli myślisz o późniejszych startach lepszym wyborem z zaproponowanych bedzie Level A8.

 

też ku nie mu się sklaniam... jednak pytam się jak laik czy taka turystyczna geometria nie da sie ścigac?? ... czy jest to tak zauważalne... duzy dyskomfort,,, położenie na rowerze i czy sprzętowo ten kross wypada lepiej??? chcę w danej kwocie mięć jak najlepszy sprzęt....

 

też ku nie mu się sklaniam... jednak pytam się jak laik czy taka turystyczna geometria nie da sie ścigac?? ... czy jest to tak zauważalne... duzy dyskomfort,,, położenie na rowerze i czy sprzętowo ten kross wypada lepiej??? chcę w danej kwocie mięć jak najlepszy sprzęt....

choć cuby bardziej mi się podobają wizualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że sie da "ścigać", na crossie też sie da xd ale wracając to wszystko zależy od tego jak sie czujesz na rowerzea, a to trzeba sprwdzić organoleptycznie :D sprzętowo wypadają bardzo podobnie - modele 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że sie da "ścigać", na crossie też sie da xd ale wracając to wszystko zależy od tego jak sie czujesz na rowerzea, a to trzeba sprwdzić organoleptycznie :D sprzętowo wypadają bardzo podobnie - modele 2012

niestety nie mam możliwości sprawdzić organoleptycznie żadnego z tych rowerków gdyż w moim mieście nie mają tych rowerków :wallbash: jeżeli mówisz że wypadają podobnie to pozostaje moj gust i kupić rowerek który bardziej się podoba...

 

Witaj :laugh:

 

Twój budżet to 3800 więc może spróbuj tutaj pogadać.

Ten rower stoi na forum i allegro najmarniej pół roku więc może sprzedający będzie skłonny zejść z ceny :icon_cool:

Powodzenia.

[Rower] Kross A9 Karbon Jak Nowy - Rowery i ramy rowerowe - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

rowerek fajny ale nie wiem czy zejdzie tak z ceny by było mnie stać... a poza tym to wiem że jest to wyższy model od a8 ale czy komponenty nie są słabsze od mojej propozycji...

 

Witaj :laugh:

 

Twój budżet to 3800 więc może spróbuj tutaj pogadać.

Ten rower stoi na forum i allegro najmarniej pół roku więc może sprzedający będzie skłonny zejść z ceny :icon_cool:

Powodzenia.

[Rower] Kross A9 Karbon Jak Nowy - Rowery i ramy rowerowe - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

rowerek fajny ale nie wiem czy zejdzie tak z ceny by było mnie stać... a poza tym to wiem że jest to wyższy model od a8 ale czy komponenty nie są słabsze od mojej propozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ja nie namawiam tylko pokazuje co można.

 

Faktycznie jak tak popatrzyłem na komponenty no wypada słabiej ta A9 i to sporo. Nie wiedziałem, że a8 jest taka dopasiona :icon_cool:

A8 wygląda lepiej rozebrana na kawałki. Różnica w przerzutkach może nie jest ogromna ale przy amortyzatorze już spora.

Zarówno w cenie jak i wadze ok 500g (sic!)

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2012,amortyzatory-przednie,4481

http://www.bikeatelier.pl/ramy-widelce/amortyzatory/amortyzator-rock-shox-recon-gold-rl-solo-air-manetka-poploc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przechodziłem ostatnio podobną ścieżkę poszukiwań tylko, że zalożyłem sobie "na sztywno" max 3 500 ponegocjowałem trochę i zdecydowałem się na levela A8 z 2012. Model z 2013 ma gorszy osprzęt a i jego waga wzrosła nieproporcjonalnie do ceny. Mam 189cm wzrostu i 97kg, rama L - idealna. Rower mam od dwóch tygodni, przejechałem ok 120 km, i po prostu rewelacja. Dotychczas jeździłem na Centurionie Backfire 400 (rama 22" dużo za duża) i róźnica jest niesamowita (oczywiście na korzyść krossa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sie nie doczytałem ale powiedz jeszcze czy rowerek ma być nowy czy może być używany? Bo jeśli używany to w tej cenie na pewno będzie wiecej do wyboru

 

Raczej nowy ... niestety nie znam się tak na roweruch by móc go sprawdzić czy jest dobry czy na wykończeniu zatem w grę wchodzi nowy ewentualnie jakaś używka która była nie trafionym prezentem czy coś w tym rodzaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nowy ... niestety nie znam się tak na roweruch by móc go sprawdzić czy jest dobry czy na wykończeniu zatem w grę wchodzi nowy ewentualnie jakaś używka która była nie trafionym prezentem czy coś w tym rodzaju...

 

 

dzis natknąłem się na taki rowerek używany ale ponoć trzy miesiące ...

CUBE Race LTD 2012

 

jak wypada z levelem a8 który lepszy który będzie bardziej odpowiedni do jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś sobie poczytać o charakterystyce zarówno Foxa jak i Recona.( Chociaż wielu powiedziało by ci, że nie ma co bo Fox jest porostu amortyzatorem o klasę wyżej[Nie bez powodu porównuje się go raczej z Rebą])

Jak stwierdzisz co ci bardziej odpowiada to się zdecyduj na to co wolisz.

Poza amorem to Cube ma wszystko lepsze oprócz rurek ( kierownica, mostek, sztyca) [Takie moje zdanie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...