Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura Louise jaki przewód?


Roonin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nabyłem powiedzmy okazyjnie ( się okaże) hamulce Magura Louise BAT z roku 2008 takie jak na linku

http://www.bikemag.com/blog/7-15-08-tested-magura-louise-bat/

Hamulce mają do wymiany przewody bo są kompletnie zniszczone lecz tutaj pojawia się problem. Według tego co znalazłem w necie to magura ma grubość przewodu 5,4mm natomiast po mierzeniu suwmiarką wychodzi mi że moje mają przweód 5mm.

Panowie czy to tak ma być czy ktoś zamienił przewody na inna srednicę? Jakie mam kupić teraz?

Muszę kupić przewody i końcówki, znalazłem już wszystko w necie ale to razem będzie jakieś 150zł i nie chciałbym wywalić kasy w błoto.

Proszę o pomoc biegłych w temacie magury. Dla mnie to pierwsza styczność z magurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przewód i takie końcówki znalazłem.

http://allegro.pl/a2z-przewod-hamulcowy-hydrauliczny-i2924222993.html

http://www.vincere.pl/sklep/index.php?p110,unex-zestaw-do-skracania-przewodow-hamulcowych-magura-un-hst01

Tak przy okazji to pojawił się jeszcze jdenproblem.

Wymieniałem uszczelki w zacisku bo ciekł, uszczelki wymienione zacisk sprawdzony i dziala tylko.....

Po odkręceniu zacisku i ponownym przykręceniu i odpowietrzeniu klamka przestała działać.

Podmieniłem klamkę na drugą odpowietrzyłem i działa bez zarzutu. Wygląda że coś się stało z klamką.

Może ktoś wie jak rozebrać tą klamkę??

 

Dobra klamkę rozebrałem, przy okazji dostałem w oko tłoczkiem ;)

Myślałem że oszaleję z bólu :)

 

Panowie hamulce żyją, klamka działa, wycieki usuniete. Robiłem próbę na starych przewodach i jest miodzio.

Teraz jak by ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział mi co z tymi przewodami to bym zamówił i na tym remont byłby skończony.

 

Problem rozwiązany, można zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego wiec tak:

Ten przewód co był u mnie oryginalnie jest 5.0 ale zestawy do skracania Magury są na przewód 5,4.

Wziąłem więc suwmiarkę i zmierzyłem otwór w klamce czy 5,4 wejdzie w miejsce 5.0, okazało się że bez problemu, tak samo oliwka 5,4 pasowała w klamkę.

Kupiłem więc przewód 5,4 skręciłem wszystko do kupy i jest ok.

Przewód i zestaw do skracanie zamawiałem taki jak w linkach powyżej.

Można kupić tańszy i lepszy (chyba lepszy :icon_question: ) przewód na ebay ale nie chciało mi się czekać, byłem ciekaw co wyjdzie z tych Magurek.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...