Skocz do zawartości

[1500zł] rower do jazdy w terenie


Davken

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie mi jaki rower mam zakupić do jazdy w lesie i na ścieżkach rowerowych. Zamierzam też na nim nieco poszaleć (skakanie na leśnych drogach, ostra jazda w terenie takim jak błoto czy kamienie).

Przymierzam się także do udziału w amatorskich zawodach rowerów górskich. Odpowiadał by mi taki jednoślad który by był amoryzowany na przodzie i z hamulacami tarczowymi. Cena do 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak to można jeszcze brać pod uwagę coś takiego http://allegro.pl/author-a-gang-gangsta-5-0-z-1699zl-rower-com-pl-i2915655168.html ale do tego GT troszkę brakuje ;) Albo nowy i słabszy osprzęt, albo używany i lepszy, tak jak z samochodami :) za 30tyś kupisz nowego, ale golasa :) albo wypasioną używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na tarczówki w tym przedziale cenowym nie mam co liczyć :(

Z tym rowerem bardzo dobrym używanym to jest wielka różnica w jakości osprzętu niż w dobrym nowym?

Mam na myśli ile musiał bym dołożyć aby mieć jakiś nowy rower w dobrej klasie- takie jak wy proponujecie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Luk33 napisał, Kross level a2 w tej cenie najlepsza opcja (jeżeli mówimy o nówkach). Jedynym mankamentem są koła, ostrej jazdy nie zniosą ale to też zależy ile ważysz. Możesz też naprzykład rozważyć zakup Unibike'a fusion, można wyrwać taniej niż a2, ma co prawda gorszy osprzęt i korbę na kwadrat ale wersję Disc można znaleźć już w cenie do 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś innego na osprzencie XT, ale używany http://allegro.pl/mt...2944259985.html Tak do 3tyś to nie poszalejesz z osprzętem, będzie Altus, Acera albo Alivio. Jeździć się da :)

 

x6 posiada tarczówki na których mi zależy he he

Cytat z opisu technicznego... " Nowa geometria zaprojektowana pod rekreacyjny styl jazdy" ;) no nie wiem czy Ci to podpasuje do ostrzejszej jazdy po lasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz pod uwagę Hexagona x6, amortyzator jeszcze gorszy od tego w A2, gorszy osprzęt, większa waga. Większość nowych rowerów z tarczówkami w cenie jaka Cię interesuje będzie miała niestety hamulce mechaniczne a nie hydrauliczne, lepiej więc sobie daruj takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma Kross Hexagon x6 pod względem jakości np. do level'a 2a, x6 posiada tarczówki na których mi zależy he he :)

Pod względem jakości są porównywalne, ale poleciłem ci A2 własnie ze względu na to, że jest kapkę lepszy i ma hamulce v-brake.

Tarcze wyglądają efektownie, ale nic po za tym. W rowerach w takiej cenie montowane są hamulce mechaniczne, które są nie lepsze od v-brake, a więcej z nimi kłopotów niż pożytku.

Jak już rzucać się koniecznie na tarcze to hamulec hydrauliczny pokroju shimano M445. Do 2 tys powinieneś znaleźć nowy rower z takim hamulcem. np. http://allegro.pl/rower-mtb-orbea-sate-18-lub-20-wyprzedaz-30-i2949249317.html

Choć w tej cenie można też wyhaczyć coś z lepszym amortyzatorem pokroju XCR (XCM w tym rowerze z linku jest słaby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz pod uwagę Hexagona x6, amortyzator jeszcze gorszy od tego w A2, gorszy osprzęt, większa waga. Większość nowych rowerów z tarczówkami w cenie jaka Cię interesuje będzie miała niestety hamulce mechaniczne a nie hydrauliczne, lepiej więc sobie daruj takie rozwiązanie.

To w jakim przedziale cenowym hamulce tarczowe przeważają już na V-brakeami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie można kupić nówkę już za 1800 zł z hydraulicznymi hamulcami shimano m445 i dopiero ten hamulec pokaże różnice między v-kami albo tanimi mechanicznymi tarczówkami. Poszukaj Krossa A3 po sklepach, jest to wersja A2 z tarczówkami właśnie m445. Myślę że teraz sprzedawcy są bardzo chętni do upustów bo jest zastój w sprzedaży i trzeba się targować.

Z używek znalazłem coś takiego, ale nie wiem jak będzie z rozmiarem dla Ciebie bo to 21"

http://allegro.pl/unibike-flite-21-i2927884369.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy są 2 dobre sklepy rowerowe (kupowałem w nich części rowerowe):

- Sklep z rowerami Kross i Giant "Somirbike"

- Sklep "Amigo Bike" z Leader Fox'ami

Jest też wiele innych sklepów rowerowych.

Może pójde osobiście i popytam się o sprzedaż ratalną np. 12 rat 0% i wtedy będe mógł cenowo celować trochę wyrzej. Jak myśicie czy jest taka opcja że sprzedawca się zgodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie każdy szanujący się sklep sprzedaję na raty, problem może być z 0%, niestety. Ja Ci radzę tak jak Luk33, szukaj czegoś z XCR'em (xcm to ostateczność), Alivio/Deore (z Deore cięzko będzie ale czasem tylna przerzutka jest z tej grupy) oraz hamulce to minimum M445. Wszystkie pozostałe części i tak wymienisz w przyszłości na grupę która będzie Ci najbardziej odpowiadała cena <=> jakość.

Jeśli kupisz rower za te 2900 PLN i tak po jakimś czasie stwierdzisz że coś Ci nie pasuje i będziesz chciał wymienić - tak jest zawszę. Kupując np. A2 dostajesz całkiem fajną ramę o sportowej geometrii (montowana aż do A6 jeśli się nie mylę) oraz niezły osprzęt na początek. Ja mówię ciągle o A2 z 2012 roku, z 2013 roku rama jest lżejsza o kilka gramów ale rower droższy o kolejne 100-200 PLN (w zależności od sklepu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...