Skocz do zawartości

[odchudzanie] Giant Anthem X4 2011


karni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Robię pierwszą przymiarkę do odchudzenia swojego Anthema oto specyfikacja (dość trudno wyciągnąć konkretną wagę). Ogólnie nie chcę zakładać budżetu ale tak zakładam ok. 1500 zł. (z góry dzięki za pomoc)

 

  • Rozmiar ramy L
  • Rama Alu
  • Widelec FOX F100 RL, skok 100mm
  • Tylny amortyzator FOX Float R
  • Kierownica GIANT Connect
  • Mostek --
  • Sztyca --
  • Siodło FI'ZI:K Tundra 2
  • Pedały Shimano M520 (brak na zdjęciu)
  • Manetki SHIMANO SLX, 27 biegów
  • Przerzutka przednia SHIMANO Deore
  • Przerzutka tylna SHIMANO SLX Shadow
  • Hamulce SHIMANO M445
  • Dźwignie hamulca SHIMANO M445
  • Kaseta/wolnobieg SHIMANO HG50, 11-34, 9 biegów
  • Łańcuch SHIMANO HG73
  • Korba SHIMANO SLX, 44/32/22
  • Suport SHIMANO pressfit
  • Obręcze GIANT S-XC2
  • Piasty przód: GIANT Tracker oś ř9mm, tył: SHIMANO M475
  • Szprychy Nierdzewne, stalowe, czarne
  • Opony MAXXIS Crossmark, 26x2.1"
  • Dętki --
  • Rogi --
  • Linki/pancerze --
  • Zacisk sztycy --
  • Top Cap --
  • Stery --
  • Gripy SELLEROYAL MANO ROYALGEL MODERATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kasecie sporo urwiesz, zmiana na XT, to zysk do 200g. Oczywiście koła, to wydatek dowolnie duży od Crossride-ów za ok 550zł (zysk ok 300g), do kół na ZTR-ach za ok 1500zł, i zysk ponad 800g (orientacyjnie, nie wiem ile ważą koła które masz), poprzez różne inne kombinacje w dowolnych cenach i wagach . Kiera szcztyca - do urwania ok 200g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego Anthema!

Giant ma ciężkie rurki. Ja na kierownicy (Easton EC90SL - ok 400zł), mostku (KCNC SC Wing - 300zł), sztycy (KCNC Ti Pro lite - 300zł) i siodełku (Tioga Spyder - 240zł, z tym akurat może być ciężko) zaoszczędziłem 480g. Aaaa i jeszcze te pieruńsko ciężkie gripy! Pianki KCNC - 30zł.

Wszystkie ceny z bikestacji, ale można ze wszystkiego urwać jeszcze 5-10% jak masz dobry, znajomy sklep rowerowy.

Na kołach też udało mi się zejść ok. 400-500g, a dało się sporo lżej.

 

Tu masz masy poszczególnych części - http://www.forumrowerowe.org/gallery/album/2338-projekt-bialy-kruk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zainwestować w koła bo sam rower będzie lżejszy ale i tzw masa rotująca się zmniejszy co przerzuci sie na przyspieszenie i szybkość na podjazdach

nie wiem ile waż te które masz ale nawet Mavicki Crossride powinny być sporo lżejsze.........

możesz też poskladać jakieś kółka........

poza tym opony dętki i rurki (kiera mostek sztyca)

z takim budżetem myslę że 700-800g można zrzucić

 

powodzenia

Edytowane przez lukaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...