Skocz do zawartości

[rowery] GT Karakoram 3.0 2012 vs Kross B3 2013, a może inny


Pluszaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich entuzjastów dużych kółek..

Będę zaczynał dopiero swoją przygodę z MTB i chętnie dosiadłbym jakiegoś 29er. Mam 182cm, długość nogi/przekrok (jak zwał tak zwał) 87cm, waga ok 80kg.

Miał być inny rower ale niestety budżet mocno mi się ograniczył i w tej chwili mogę wydać maks 2200 zł.

 

Na oku na dzień dzisiejszy mam dwa modele:

- GT Karakoram 3.0 rozm.M, rocznik 2012, w cenie 1880 zł

- Kross B3 rozm.M, rocznik 2013 w cenie 2050 zł

 

Który z tych rowerów polecalibyście, ewentualnie dlaczego?

Czy rozmiar M będzie w moim przypadku odpowiedni?

 

A może polecilibyście jakiś inny rower w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem nad tym rowerem jako zimówce - GT Karakoram 3.0

Ale jak dla mnie oba rowery mają zdecydowany minus

Napęd 3x8

Czyli nie da się podmieniać poszczególnych elementów na lepsze - tylko zmiana większej partii napędu

manetki, kaseta, przerzutka tył łańcuch, kaseta

No ale tu zależy jakie ma być przeznaczenie i oczekiwania

Jeżeli chcesz pozostać na osprzęcie tej klasy to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i

 

Rama Karakoram to jedna z najbardziej wyjątkowych ram mtb.

Ubrana w dobre komponenty (SLX+, itd.) byłaby ozdobą każdej stajni.

Ale osprzęt na podanym modelu, zresztą na Krossie też, legendarny już nie jest.

Gdybym miał zostawić wszystko tak jak jest, to wybrałbym GT, a potem pomału wymieniał.

Edytowane przez Pixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę jeszcze Konę MAHUNA .. ale jako, że znawcą nie jestem proszę takowych o pomoc w doborze.

Który z 3 podanych przeze nie rowerów prezentuje najlepszy stosunek ceny do oferowanej jakości?

 

Rower będzie przeznaczony raczej do spokojniejszej amatorskiej jazdy niż do sportowych wyczynów na trasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę coś o rozmiarze jako że poprzednicy nie wspomnieli. Patrząc na geometrię tego GT to rozmiar M powinien być ok. Lka ma już za długą efektywną długość górnej rury. Co do innych rowerów to trzeba by patrzeć na geo każdego. Pozostaje jeszcze sprawa przekroku. Ciężko tak ocenić na odległość. Pasowałoby żebyś się przymierzył do któregoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Karakoram to jedna z najbardziej wyjątkowych ram mtb. Ubrana w dobre komponenty (SLX+, itd.) byłaby ozdobą każdej stajni.

Taka prawda że przy kupnie roweru nie zawsze trzeba kierować się legendą. Legenda Karakorama polega na tym że od początku jest budowany tak samo i nie jest w nim nic zmieniane. Nie znaczy to że ma od razu to czego brak nowszej TAKIEJ SAMEJ konstrukcji. Rozważana dla koneserów więc zostawmy koneserom.

 

GT w rozmiarze M będzie po prostu trochę większy ale to naprawdę różnica 5-10mm. Ogólnie w geo czy osprzęcie jakichś specjalnych różnic nie ma więc pytanie może powinno brzmieć "czy wolisz oszczędzić czy mieć jak najświeższy sprzęt?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pluszaq skoro karakoram ci się podoba i przy nim obstajesz to po co zadajesz pytanie A vs B? W takim wypadku mogę tylko doradzić że M-ka będzie dla ciebie za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu że B3 w rozmiarze M ma rurę podsiodłową 469. Jeśli to podzielić przez 0.57 wychodzi 82 a ty podałeś że nogę masz na 87. 87x0.57=49.59. Karakoram jest nieco większy ale jak już mówiłem są to wartości symboliczne. Podobnie ma się sprawa z osprzętem. B3 z 2012 ma jednak hydrauliczne hample i teraz można znaleźć go na przecenie (zanotowałem 2109pln). Rocznik 2013 to jednak spadek jakościowy

Edytowane przez voytec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar wybrać hmm... To zależy jaka pozycje na rowerze preferujesz. Jeśli lubisz bardziej wyciagnieta, sportowa to "L", a jeśli rekreacyjna, bardziej wyprostowana to "M". Ale naprawdę, lepiej będzie jak wsiądziesz na rower przed zakupem i sam zdecydujesz jaki rozmiar ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...