Skocz do zawartości

[Siodełko] Naprawa siodełka - tapicerowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam siodełko ... San Marco Blaze wiem żadna rewelacja i nic specjalnie drogiego.

Ale nie koniecznie chcę wydawać kasę na nowe skoro to jest wygodne.

 

Mam też kawałek czarnej zamszowej skórki chyba koziej.

 

Sprawa jest prosta trzeba wymienić poszycie siodełka.

 

Mamy sporo fachowców z rożnych dziedzin na forum mam nadzieję że znajdzie się też doświadczony tapicer :) do którego mam kilka pytań .

 

Jak zmiękczyć skórę aby była bardziej rozciągliwa i łatwiej się nią siodełko oklejało ?

 

Jaki klej zastosować aby wytrzymał temperaturę jaką wytworzy lipcowe słońce w środku dnia ?

 

Pytanie o klej nie jest bez zasadne bo kiedyś oklejałem podsufitkę w samochodzie zastosowałem klej tapicerski chyba "Herkules" (taki czerwonawy) i latem podsufitka w samochodzie zwyczajnie mi spadła.

Samochód potrafi się przy podsufitce zagrzać do ponad 80 st, stawiam że czarny zicek osiągnie spokojnie około 50 - 60 st.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam

Kozia skórka jest cieńka i sztywna i słabo się nadaje na oklejenie, następnym razem pomyśl o skórze owczej lub cielęcej "odzieżowej"

Najlepszym do tego klejem jest najpowszechniejszy Butapren

Co do samego klejenia to masz tylko jedną próbę- smarujesz siodło i skórę czekasz ok.10 min i naciągasz od środka ku krawędziom

aha skórę powinieneś nakleić tak by się rozciągała na boki a nie wzdłuż !!!

Najpierw ją na sucho popróbuj w którą stronę się rozciąga

Co do zmiękczenia to nie mam pomysłu można skórę "miętolić" zrobi się trochę delikatniejsza

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mamy odpowiedź z serii nabywania nowej wiedzy i doświadczenia ...

Nie wiedziałem np ze kozia jest kiepska na oklejanie ... wiem coś nowego :).

 

Jesteś pewien że butapren wytrzyma taka temperaturę ?

 

O elastyczność to chodziło mi o zwiększenie rozciągliwość ... poczekamy może ktoś zna jakiś sposób :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę, że nieco pomogę. Jeżeli nie zaglądałeś to zobacz.

http://portal.bikeworld.pl/rower/artykul:a19/2664/Domowy+recycling+%26%238211%3B+regeneracja+siod%26%23322%3Ba/

Widziałem jeszcze lepszy poradnik krok po kroku profesjonalne podejście do tematu lecz nie mogę znaleźć.Jak znajdę to dam znać.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chyba rzeczywiście trzeba poszukać jakiegoś sposobu na zmiękczenie i zwiększenie rozciągliwości skóry bo tu w linku wyżej jednak efekt końcowy jest dość mizerny.

Ja wczoraj przejechałem swoim siodełkiem po asfalcie, a to miała być jedna z dwóch rzeczy które mogłem przełożyć do nowego bajka :( 

Może tez pobawię się w tapicerowanie ale boję się, że otwór w siodełku może utrudnić trochę zadanie. No i gdzie kupić skórę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@siimon, niekoniecznie ...

 

Ja z końcowego efektu jestem zadowolony ...

Aktualnie moje siodło leży na allegro ...

 

http://allegro.pl/siodelko-san-marco-blaze-naturalna-skora-i3299236466.html

 

Tam możesz zobaczyć foty.

 Mimo że kozia skóra średnio się podobno do tego nadawała to była wystarczająco rozciągliwa aby ładnie pokryć siodełko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką technikę klejenia zastosował koleś od białego siodełka ...

 

Ale kleje kontaktowe ( np butapren) nakłada się na obie klejone części czeka aż klej podeschnie tak aby był suchy w dotyku.

Potem łączy się oba klejone elementy i są sklejone "natychmiast"nie trzeba nic ściągać pasami.

 

I tak jak mówisz naciągałem skórę na siodełko  o środka zaczynając, co przy szybko sklejających się powierzchniach wymaga troszkę umiejętności manualnych ale nie ma problemu z zawijającymi się rogami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...