Skocz do zawartości

[do 2000 zł] Poszukuję roweru górskiego


Gabis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem właśnie w trakcie kupna roweru przed sezonem. Mam 164 cm i w sklepie polecono mi ramę 19. Głównie podróżuję po górzystych terenach, ale potrzebuje jednocześnie, aby dawał sobie radę także i w trasie.

 

Obecnie na oku mam rower marki Kross Level A3 Level A3 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

Proszę o wasze opinie na temat tego roweru oraz ewentualnie jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczówki koniecznie.

 

A co sądzicie na temat tego Krossa ?

 

Uzasadnij dlaczego tarczówki... A, widze, górskie tereny, jaki miałaś poprzedni rower?

 

Tak tarczówki z powodu górzystych terenów. A co do poprzedniego roweru to był to zwykły rower górski z niskiej półki, ale zaczęłam robić coraz dłuższe i trudniejsze trasy i rower w sumie już nie daje rady. Dlatego teraz chciałabym zainwestować w coś lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej polecił kupić coś używanego.

Co do tego A3 nie polecam, marny osprzęt jak za tą cenę.

 

Chyba raczej wolałabym nówkę. Co do tego A3 to dzięki za radę, w takim razie co mógłbyś mi polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej wolałabym nówkę. Co do tego A3 to dzięki za radę, w takim razie co mógłbyś mi polecić ?

 

 

 

Ja bym polecił tj. napisałem wyżej kupić używany.

Używany można kupić też w bdb stanie.

Jak była byś zainteresowana mam Kross-a A7 na sprzedaż. Składany.

Miałem już bardzo dużo rowerów i zawsze były to używane. Sam dbam o rower i dlatego później nie mam problemów aby sprzedać go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja bym polecił tj. napisałem wyżej kupić używany.

Używany można kupić też w bdb stanie.

Jak była byś zainteresowana mam Kross-a A7 na sprzedaż. Składany.

Miałem już bardzo dużo rowerów i zawsze były to używane. Sam dbam o rower i dlatego później nie mam problemów aby sprzedać go.

 

Jakoś nie jestem przekonana do używanych, chyba bardziej interesuje mnie coś nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarczówkami to jak u kobiet z np bluzkami... Jest ich wieeeele wariantów. Dobrych lub inaczej - działających hydraulicznych nie kupisz w nowym rowerze za 2 tys. To samo z amortyzatorem - to wciaż będzie tylko uginacz podejrzewam że niewiele lepszy od obecnego. Zatem albo zwiększ budżet szukajac czegoś nowego albo jednak zacznij rozglądać się za używkami. To nie buty gdzie zakup uzywanych to akt desperacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten faktycznie to ma "uginak"... Jak ważysz z 70-80 kg to jeszcze się ugnie, jeśli mniej to zapomnij o komforcie.

 

Rzecz w tym, że potrzebuję jakiś w miary rower,tak naprawdę nie za bardzo znam się na tych wszystkich parametrach, jestem tylko zwykłym amatorem. Do tej pory jeździłam na naprawdę starym rowerze, dlatego nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań. Za wszelkie dotychczasowe uwagi wielkie dzięki i proszę o jakieś podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest głupia rada - kup w tej cenie rower który najbardziej się Tobie podoba. Serio bo za 2k pln nie dostaniesz ani dobrego amora, ani dobrych hamulców ani dobrych kół. To niestety taka pólka startowa i jak np dostaniesz dobrą tylna przerzutkę co jest takim marketingowym chwytem czyli XT to manetki ją obsługujące będę tragiczne itd amortyzator w tej cenie to bedzie mniej lub bardziej miekka sprężyna bujająca na nierównościach a nie amor wybierający je. Nie kupisz nie spróbujesz

http://www.sportsales.pl/rowery/mtb/1393-kona-fire-mountain

16", działający i dość miękki amor, dla kobiety dobry, a dla faceta min 70 kg zapada się od razu, działające hydrauliczne hamulce - może nie jakiś cud świata ale naprawdę dają radę, przyzwoity osprzet, dobra geometria... chyba nic lepszego za taką kasę nie kupisz plus wieczysta gwarancja na ramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...