Skocz do zawartości
  • 0

Kands Maestro (2012)


Vic

Pytanie

Nazwa: Kands Maestro (2012)

Data dodania: 03 styczeń 2013 - 10:19

 

Cross polskiej firmy Trans-Rower. Przed zakupem miałem wątpliwości, ponieważ na forum było dosyć mało opinii na temat stricte tego modelu, czy też ogólnie całej firmy. Zaryzykowałem i jestem zadowolony, za tą cenę nie miałbym co liczyć na porównywalny osprzęt w topowych markach, coś za coś.

 

 

Zobacz rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dopiero teraz rozpocząłem długo oczekiwany przeze mnie sezon 2013, choć lepiej późno niż w cale. Poprzedni temat przypadkowo usunąłem, nie wiem jak, ale dopiero w styczniu zwróciłem na to uwagę i założyłem nowy temat. Ot, tak wspominam jakby ktoś mnie lub rower kojarzył z innego tematu. Do rzeczy, w zasadzie nic przez zimę się nie zmieniło, no moja kondycja na gorsze  :whistling:

 

Na chwilę obecną jedyny problem jaki się pojawił to tarcie łańcucha o bok prowadnicy przedniej przerzutki, zapewne dobra jej regulacja rozwiąże problem. Dlatego na dniach planuję udać się do któregoś z okolicznych serwisów, sam wolę tego nie ruszać bo dla mnie to czarna magia, a zepsuć łatwo.

 

W bliskich planach mam zakup węższych opon typowo szosowych, z racji szerokości felgi i ceny pewnie stanie na Kendzie KWEST 700x28.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten piękny majówkowy dzień i piszę to bez żadnego przekąsu, jakby nie było jest to jeden z pogodniejszych dni ostatnimi czasy, przynajmniej w Łodzi i jej okolicach.

 

Napęd w końcu działa tak jak należy, osoba znająca się na rzeczy, trochę olejku i cisza jak makiem zasiał. Z oponami jeszcze trochę zejdzie, odwiedziłem wszystkie sklepy z okolicy no i nic, dosłownie, zamówię je po prostu przez internet, mam nadzieję, że do przyszłego weekendu wszystko dojdzie.

 

Bajek na chwilę obecną ma przejechane 836 kilometrów (z czego około 190 przez ostatnie dwa tygodnie), mogło być więcej, ale i tak jako amator jestem z tego zadowolony. Poniżej zdjęcie z jednej z ostatnich przejażdżek.


DSC_0102_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dwa :)

Jeśli można wiedzieć to ile masz wzrostu (wysokość od ziemi do krocza też byłaby pomocna) i ile cali ma rama Twojego roweru? Jak wrażenia z jazdy?

Sam zastanawiam się nad Lazaro Integral lub własnie Maestro i nie wiem na jaki rozmiar ramy się zdecydować :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost ~175 centymetrów, ziemia <-> krocze ~81 centymetrów, a rama jest 19 calowa. Jeździ mi się dobrze, jestem z niego zadowolony, ale nigdy wcześniej nie jeździłem na żadnym lepszym rowerze i nie jestem w stanie porównać go do innych maszyn. Życzę udanego wyboru  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ma to tylko znaczenie estetyczne. Kellys robi podobnie w swoich crossach. W ogóle mam wrażenie, że Kands właśnie do tej marki próbuje się upodobnić...

Jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli chodzi o sens tego rozwiązania to łatwiejsze przenoszenie roweru np. na ramieniu albo może mniejsza podatność na zabrudzenie tych linek od błota itp.

 

A w ogóle to zdecydowałeś się już Piehursson na któryś z tych dwóch? Bo ja mam podobny dylemat. Jak weźmie się Lazaro z blokowanym amortyzatorem to właściwie prawie nie będzie już między nimi różnicy - oprócz piast i hamulców chyba. Wiesz może coś na temat geometrii ramy obu modeli tzn. czy jest ona identyczna czy są jakieś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ma to tylko znaczenie estetyczne. Kellys robi podobnie w swoich crossach. W ogóle mam wrażenie, że Kands właśnie do tej marki próbuje się upodobnić...

Jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli chodzi o sens tego rozwiązania to łatwiejsze przenoszenie roweru np. na ramieniu albo może mniejsza podatność na zabrudzenie tych linek od błota itp.

 

A w ogóle to zdecydowałeś się już Piehursson na któryś z tych dwóch? Bo ja mam podobny dylemat. Jak weźmie się Lazaro z blokowanym amortyzatorem to właściwie prawie nie będzie już między nimi różnicy - oprócz piast i hamulców chyba. Wiesz może coś na temat geometrii ramy obu modeli tzn. czy jest ona identyczna czy są jakieś różnice?

Geometria jest podobna ale nie identyczna. Jak patrzę na obie ramy to ta Kandsa wydaje mi się - może to zbyt dużo słowo - bardziej agresywna, sportowa... nie wiem, może to tylko wrażenie.

Wielkość a raczej wysokość obu ram jest identyczna. Ja na 99% zdecydowałem się na Maestro bo wizualnie mi się bardziej podoba no i jest dostępny a z Lazaro cholera wie kiedy się pojawią. Technicznie po wymianie amorka w lazaro to praktycznie identyczne rowery i tak jak piszesz, nie ma sensu zwracać uwagi na piasty i hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że do tej pory uwagi na to nie zwróciłem, więc raczej problemów z tym nie ma.

 

Z mniej przyjemnych spraw, póki co rower w odstawkę, jedna ręka złamana i w gipsie, druga mocno stłuczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda gadać, jadąc po szutrze wpadłem na dużą nierówność i przednie koło trafiło na pobocze, sypki piach, wystarczyło żeby wywinąć orła. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się być cały, szczegółowe oględziny dopiero za jakiś czas. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy, ale co najmniej +/- 2 miesiące rozłąki trzeba liczyć, jest jak jest, ale mogłem gorzej wylądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie problemu nie ma, przy 100 kilogramach sztyca ani drgnie.

Bajka przejrzałem i o dziwo bliskie spotkanie z ziemią nie wyrządziło mu żadnych szkód, nieco gorzej ze mną, druga ręka również w gipsie. No cóż, równowaga we wszechświecie zachowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...