Skocz do zawartości

[1300x2]cross+treking


buyaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuje dwóch rowerów- dla siebie i mojej Żony. Na każdy po ok. 1300zł.

Dla mnie cross, dodatkowo na foteliku będę woził małego szkraba. Mam 181cm i 80 kg( sylwetka raczej proporcjonalna tyłko łapy dość długie:) ), więc razem z dzieckiem i fotelikiem będzie ok.100 kg na rowerze (czy zwykłe v-brakei np z takiego lazaro podołają?- wydaje mi się, że jak na rower to już całkiem spora masa). Co do ramy waham się pomiędzy 19'' a 21''- raczej ze wskazaniem na tą większą? Oto co wynalazłem:

lazaro senatore v4 full alivo (ok 1100zł)- wydaje się, że jak za takie pieniądze osprzęt całkiem zacny( full alivio więc wszystko powinno być fajnie spasowane), tylko ta firma nie wiadomo skąd, no i gdzieś wyczytałem, że rama jak na 21'' nienaturalnie długa? może ktoś to zweryfikować?

romet orkan 2.0 (ok 1200)- lepsza firma, jakby osprzęt gorszy?

kross evado 2.0 (ok 1300-1350)- mam sklep na miejscu i mógłbym obejrzeć(oprócz tego w sklepie są wheelery i chyba meridy- może coś wartego obejrzenia tych firm?)

Skłaniam się ku lazaro- czy słusznie?

 

Dla kobiety coś ala treking, bo na naszych rodzinnych wycieczkach będzie robiła za bagażowego :icon_cool:

Tutaj, przyznam się, mniej się rozglądałem, ale w oko wpadł mi Romet Gazela

Rower trekkingowy Romet Gazela 1.0 2012 Gratisy (2882704389) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I w tym wypadku pytanie jaka rama bo pojęcia nie mam: wzrost 170cm. Preferowana pozycja- pośrednia pomiędzy pochyleniem, a wyprostem.

 

Nie znam się na rowerach, więc używki raczej odpadają. Będę wdzięczny za wszelkie porady i oceny. Oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje to je rozważę( tylko nie dla żony za 500, a dla mnie za 2100 :devil: ). Oczywiście im mniej kasy poleci tym lepiej :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki budżet i przeznaczenie rowerów ma być wyłącznie rekreacyjne, to możesz rozglądać się wyłącznie za najtańszymi z dostępnych na rynku, pochodzących od polskich „producentów”. Proponuję Ci brać pod uwagę wyłącznie rowery mające już jako element napędu kasetę, a nie wolnobieg. W grę mogą wchodzić: Romet Orkan 2.0; Lazaro Integraf; Unibike Crossfire; Romet Gazela 1.0 (dla żony) itd. W temacie fotelika, trzeba brać pod uwagę gwarantowaną przez producenta nośność roweru (tu link: http://www.cube.eu/p...s-approved-for/    ), a szczególnie wytrzymałość tylnego koła (piasta, szprychy i obręcz). Lepszym i bezpieczniejszym wyjściem jest zastosowanie przyczepki, bo wtedy każde z was będzie mogło wozić dziecko. Zakup rowerów będzie też łatwiejszy (szersza oferta), bo nie trzeba będzie brać pod uwagę ich dostosowania do fotelika (ciężaru wraz z dzieckiem). Taką przyczepkę możecie zakupić nawet jako używaną, a gdy dziecko z niej wyrośnie, to ją odsprzedacie.

W temacie rozmiarów ram już wiele na tym i innych forach napisano, więc tylko podam link do strony jednego z poważniejszych producentów rowerów, gdzie to podane jest w sposób zrozumiały: http://www.cube.eu/p...ect-frame-size/    

Jeśli nie będziecie z dzieckiem jeździć w deszczu i po błocie, to już średnie (ale dobrze wyregulowane i z odtłuszczonymi obręczami) hamulce V-brake mogą być, jednak na klockach nigdy nie warto oszczędzać i lepiej mieć te lepsze.

I na koniec uwaga – nie myśl, że da się kupić taniej dobry rower.

 

Oczywiście im mniej kasy poleci tym lepiej :down:

 

Niestety tym gorzej - myśl raczej o zwiększeniu budżetu. Wtedy będziesz miał możliwość zakupu lepszych rowerów i będzie ich większy wybór. Ale jeśli finanse są nie do ruszenia, to trzeba się przełamać do stwierdzenia „raczej” i rozglądać się za rowerami używanymi, bo w tych pieniądzach ( teraz tj. poza sezonem) można kupić coś z wyższej półki.

Poglądowe przykłady: http://allegro.pl/sc...2878047019.html       http://allegro.pl/le...2882355596.html ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...