Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Karpik75 ja mierzyłem się do Reactiona i Reactiona GTC 2012 20" (mam 182 wzrostu i wewnątrz nogi 83 cm). Wyszło mi, że na długość ramy oba ok, ale GTC już miał za wysoko rurę poziomą. Więc kupiłem u DH Fun ostatnią alu ramę w tej kolorystyce :)

Przypuszczam, że ramę Mycha widziałem odłożoną i była przedostatnia z partii. Zostały tylko 20" z serii Sid czyli niebiesko-białe błyszczące (w sumie wypas pod białego Foxa albo Rebę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro444 nie twierdzę, że w obu modelach jest taka sama wysokość (wystarczy porównać rozmiarówkę obu modeli na stronie Cube), pisałem o doznaniu subiektywnym. Przy moich 178 i rami 18'' na obu modelach było ok. ale pewnie ktoś niższy czułby lekkie smyranie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamspeed nie tylko ty myślisz nad czymś nowym. Dla mnie Acid jest idealnym wstępem do przygody rowerowej ale czuje że chciałbym coś lżejszego. Co bika który zamieściłeś też oglądałem tego reactiona ale zastanawia mnie bardzo jak wygląda sprawa pochodzenia i czy są jakie kolwiek dotumenty ? Ja osobiście jak bym miał mieć coś kradzionego i dostać to nawet za darmo to bym nie wziął tego.Widzę ze sprzedawca handluje rowerami i ma ich sporo ale czy jakoś może potwiedzić ich stan " prawny ". A co do nowych zakusów to aż wstyd się przyznac tutaj ale coś takiego też mi chodzi po głowie :

 

http://www.lapierre-bikes.co.uk/mtb/cross-country-marathon/pro-race/pro-race-200

 

zapytałęm z ciekawości u Polskiego przedstawiciela i stwierdzil że Lapierre w stosunku do Cuba to troche coś innego , sam fakt że Lapierry nie są skladane taśmowo w wszystkie ręcznie i każdy jest testowany ale nie podał dokładnie co i jak . NIe bijcie proszę ale zapytam co sądzicie o Lapierre ? :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaryzykowałem z tym karbonem trochę, ale nigdy nie miałem to co mi tam. Niedługo dostanę nową ramę LTD to złożę sobie jeszcze aluminiaka.

Co do geometrii to wydaje mi się trochę mniejszy niż LTD (tu i tu mam 20'') Ale jeszcze muszę odjechać siodełkiem do tyłu i zmienić ustawienie kierownicy.

 

Co do Lapierre to fajna firma, nawet dzwoniłem do nich jak miałem zajawkę na fulla. Generalnie na pewno solidne rowery, przede wszystkim wszyscy chwalą ich ramy, szczególnie te FS. Niestety nie znają słowa rabat, a ich hardtaile są grubo za drogie w stosunku do tego co tam do ramy jest przyczepione.

Ja zanim mojego kubsia zakupiłem trochę pojeździłem i pomierzyłem. Gdyby nie Cube to brałbym Gianta XTC, albo karbon albo alu. Bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiły te XTC....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i odebrałem dziś moje toczydełko z serwisu.

Najpierw fotki (a co mi tam stary, głupi to się pochwalę :woot: ):

 

d36d4db2c88bbbe0m.jpg

 

dd4033dc8ca2c464m.jpg

 

2a35d8ed4f4d2a85m.jpg

 

f4fe1dcaf9a06f7fm.jpg

 

c762c50d43293b23m.jpg

 

7f762586adfc5c3bm.jpg

 

Wyszedł bardzo fajny, stabilny, sztywny i zwrotny rower. W stosunku do LTD CC ta geometria mi bardziej leży. Czego mi brakuje - czarnej matowej ramy. Każde dotknięcie brudem widoczne jak cholera na tym białym macie :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten reaction . Mam do Ciebie 2 pytania. Piszesz że jest zmiana z CC i to na lepsze - tzn co się polepszyło że lepiej się jeździ ?.A druga sprawa to wczoraj założyłem sobie Sam Smarty Evo 2.1 i widzę że u Ciebie jest podobnie. Widzę że na zdjęciach wystaję Ci ta szara część opony która jak mniemam powinna być schowana w feldze chyba że się mylę. Wczoraj strasznie się z tym męczyłem i na jednym kole jest jak u Ciebie że w pewnym miejscu wystaje sporo nawet zaś na całym obwodzie jest schowane. Czy to jest normalne czy należy to poprawiać - tak myślałem że może opasaka się przesuwa i trzaba ju ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po tych zmianach jeździ się lepiej zwłaszcza po obróceniu mostka głównie na podjazdach. Na wywaleniu rogów można uzyskać kilka gram mniej tak naprawde nie są do niczego potrzebne , ale to moje zdanie.. Ze Smart Samów wystaje troszeczkę szarego paska , więc nie masz się co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Smart Samów wystaje troszeczkę szarego paska , więc nie masz się co przejmować.

 

pierwszy az zakładałem takie oponki i te paski doprowadzały mnie do furi bo chciałem je koniecznie schować w koło a tak mne uspokoiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wywaleniu rogów można uzyskać kilka gram mniej tak naprawde nie są do niczego potrzebne , ale to moje zdanie..

i lepiej więcej się do niego nie przyznawaj... bo ktoś mógłby napisać do Ciebie, żebyś zmienił to wiosło na normalną kierownicę - to wszystko są kwestie indywidualne. Dla mnie rogi są bardzo przydatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali - chwilowa zmiana pozycji dłoni pozwala odpocząć. Szczególnie jak ma się długi szutrowy odcinek.

ad. Maxx78 - zmienił się rozmiar (z 18 na 20"), zmieniła stabilność na podjazdach i zjazdach (częściowo przez inny rozstaw osi), pozycja na bardziej wyciągniętą i co najważniejsze chyba - rower mimo większej ramy robi wrażenie bardziej zwrotnego i stabilnego. Rama równie sztywna jak ta z LTD CC 2006 czyli nic nie pracuje na boki przy ostrym podjeździe.

Co ważne inny jest chyba rozkład mas na koła i mniej nawala po łapach przy pokonywaniu np. bruku we Wrocku. Więc generalnie rama Reaction to godny polecenia model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...