Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jestem na urlopie ojcowskim na moją 8-miesięczną córeczkę i muszę to jakoś wykorzystać :thumbsup:

Wędki można w plecak włożyć i na rybki :icon_cool: Zapraszam w moje okolice ( Kraina 100 jezior ) :thumbsup:

 

życze pogody i zazdroszcze przytul córeczkę postaw spławiki na wodzie , zrób przegląd roweru tylko nie siedź w taka pogodę przed laptopem na urlopie! teleskopowa wędka ok do plecaka ale co ze spiningiem zawsze wzdłuż ramy mocowany :) a tak btw biorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubus, ja łowię na muchę, mam składaną wedkę osobiście nie mam potrzeby dawania jej to tuby, ale nie raz widzaiałem to rozwiązanie i jest idealne. Wędkę wkładasz w pokrowiec, a potem w tubę i załatwione - wędka jest bezpieczna.

 

Ja mam syna (7 lat) w tamtym roku zabrałem go nad Dunajec i łowił swoje pierwsze ryby na przpływankę. Tak, że wędkę swoją już ma. Za 2 dni idzie do komunii i jak myślicie co dostanie? Tak jest, rower wiadomej marki :)http://www.cube.eu/pl/kids/kid-260/kid-260-green/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik75 tuba ok do długiej jazdy nad wode ale kołowrotki zdejmować?a aktywny spining nad małą rzeką co 30 m dołek do porzucania... mój post był z tematu patentów na szybkie przypinanie kija do ramy :) Dunajec nie łapałem:( ale jak jest brzana na odciknu to radzę małego przyczepić za kostkę i kawałek żółtego sera ja tak chrześniaka uczyłem łowić ost pytanie żeby nie kazali się przenieść na forum wędkarskie ...to jak liczebność świnki i czy widać certe ? a jak chcesz kupić tego kubusia dla syna to masz b. fajny sklep w Katowicach czyt. dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dunajcu łowię w okolicach Czchowa, poniżej zapory, certy nie widziałem, za to łowiłem tam piękne bolenie (największy jakiego wyholowałem 75 cm) i klenie (ok 50 cm), pstrąga mało, a lipienia jak na lekarstwo. Woda typowo brzanowa, choć są ciekawe bystrzyny. Jak już pisałem łowię na muchę, a dokładnie na suchą, więc jeśli brzana to tylko na nimfę - ale ta metoda jakoś mnie (jeszcze) nie przekonała. Co do świnek to piękne stada widywałem na Sole powyżej Kęt (o dziwo złowiłem kilka na suchą). Jeśli idzie o przewożenie wędki, ja w zawsze zdejmuję kołowrotek po zejściu z wody, i myślę że nie jest to jakiś wielki problem. Jednak uważam, że jechać rowerem na ryby to można stacjonarnie, no chyba że masz go gdzie zostawić aby móc spokojnie obławiać jakiś odcinek. Ja osobiście pomykam rzeką od 5-10 km, więc osobiście wole mieć komfort i nie zastanawiać się co się dzieje z rowerem za moimi plecami gdy stoję w nurcie, albo czy ktoś właśnie nie piłuje zabezpieczenia, a poza tym przestawiać go co chwilę... jedno woleć :)

 

Wracając do tematyki rowerowej, nie wiem który sklep w Katowicach masz na myśli. Ja kupiłem swojego Reactiona w Ski Team i jestem bardzo zadowolony z zakupów. Aktualnie mam złotą kartę, dzięki czemu mam tam 10% rabatu na wszystko, a poza tym pracują tam świetni ludzie... no i zapomniałbym - rewelacyjny serwis. Osobiście polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę szczerze wam tych połowów - ja mieszkam na mazowszu prawie podlasiu wiec piaski laski i karaski nie ma żadnych górek fajnych ani nigdzie w pobliżu nie ma rybek typu pstrąg czy inne górskie :(

 

osobiście jestem zapalonym wędkarzem a dokładniej spiningistą i uwielbiam łapanie gumką ;) co do jazdy z wędką to faktycznie ciężko musi być jeździć z wędką inną niż teleskop ale wiadomo składne na 2 to nie jest to niż teleskop a na spiningu jest to chyba wyjątkowo wyczuwalne

 

co do Cube to mam chyba złą wiadomość że sprzedaje ;(

 

a dobrą że kubuje innego Cuba i będe potrzebował waszej porady

 

myśle min o coś z serii LTD a coś z serii reaction

 

jak kupywalem Cuba to prawie nic nie wiedzialem teraz się mocnej podszkoliłem oraz przedewszyskim pojeździłem w różnych warunkach i wiem czego konkretnie chcę

 

na pewno Cross odpada mimo iz sporo daje po asfalcie nie potrafię sobie odmówic jazdy w terenie

 

jedynie co mnie intryguje i na czym się nie znam bo nie jeździłem to ogolne wiadomości na temat carbonu oraz czy warto myśleć nad 29 ? Widzialem reactiona 29 o wadze bodajrze 10,8 kg. A zastanawiam się dlatego że lubie sobie robić trasy po 30-50 km odskakując na boki w teren i czy taki 29 byłby dobry? Druga sprawa to taka że geometria Acida bardzo mi odpowiada - czy geometria LTD czy Reactiona jest inna tzn wiem że pozycja jest bardziej pochylona ale czy to na dłuższych trasach nie wyjdzie w bulu pleców czy to nie jest aż tak inna geometria ? Ja tam z tych suchych wymiarów nic nie kapuje bo tak naprawde nie wiem jak to się przekłada na normalne uzytkowanie

 

mam tez pytanie jakie macie siodełka bo mam lycre z wkładką i po 30 km daje się odczuć = tragedi nie ma ale może coś polecacie lepszego ?

 

Adamspeed co do bidonu to mam 0,75 ale jeszcze nie próbowałem ale dam znać czy cieknie

 

moze dodam parametry

 

waga 80 kg

wzrost 176 cm

kondycja średnia

34 wiosen ;)

 

qubus wyczesane fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siodła, to jak mantrę powtarzać będę, że musi być dobrane pod Twój rozstaw kości kulszowych - nie ma jednego uniwersalnego. Ostatnio spędziłem 50km w górach (ok. 3,5 godz w siodle) pierwszy raz w spodenkach których wkładka ma więcej wspólnego z gąbką którą używam do mycia, a niżeli z pampem z prawdziwego zdarzenia i nie czułem najmniejszego dyskomfortu, bo siodło które kupiłem było dobierane pode mnie.

"Cudu" tego dokonał pomiar na krzesełku BG Speca i doborze do specyfiki roweru - gorąco polecam. Z tego co wiem, nie tylko oni posiadają taki "sprzęt" i możliwości więc tym bardziej należy przed zakupem rozejrzeć się za taką ofertą w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria bezpośrednio determinuje to w jaki sposób będziesz pokonywał te 30-50 km, jeżeli wybierzesz coś z serii Reaction no to raczej będzie jazda bardzo dynamiczna, z LTD jest trochę inaczej bo to jest tak pomiędzy Acidem a Reaction. Acid jest opisywany jako jazda rekreacyjna.

Co do karbonu to da ci większą twardość, zmiejszy wagę i podobno wytrzymałość większa ramy. Dalej... 29 no to, kto co lubi... Nigdy na 29 nie jeździłem. Mówi się, że podobno pewniej się prowadzi itp. Lecz to jest kwestia indywidualna. Inna sprawa, że przy twoim wzroście nie wiadomo jaki jest też sens 29 z małą ramą, ale z drugiej strony jeżeli będzie wszystko dobrze dobrane czemu nie?

 

Druga sprawa to taka że geometria Acida bardzo mi odpowiada

Jeżeli ci odpowiada geometria Acida to zastanów się nad Cube Ltd CC http://www.cube.eu/hard/special/ltd-cc/ ma taką samą geometrie tylko o niebo lepsze podzespoły.

 

I jeżeli będziesz wybierał rozmiar ramy to proponuje skorzystać z http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO&INTRO_LINK=NOREDIR. Któryś z użytkowników to kiedyś podesłał i moim zdaniem to jest super sprawa. Prawda jest taka, że jeżeli dobrze się pomierzysz i w zależności od roweru zastosujesz do podanych wymiarów to nie powinieneś mieć, żadnych problemów z bólami w plecach itp.

Ja gdy zaczynałem jeździć na swoim rowerze, tak po 50 km zaczynałem coś czuć w plecach na wysokości odcinka lędźwiowego, potem przeglądając forum natknąłem się na to i po ustawieniu głównie wysokości siodła , ponieważ resztę miałem dobrze, nawet na dłuższych trasach nic nie czuje.

 

Co do siodła to tak jak pisze Basiq. Na wymiar i można śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siodła to nie wiedziałem o takim dopasowaniu. U mnie w Siedlcach raczej tego nie zrobię. Wiec pewnie W-wa

 

 

Co do rowerków do myślałem o LTD CC i pewnie się na niego skuszę. Warunek jest taki że jak wsiądę na reactiona będę się źle czuł to go wezmę. Jazda ma dawać przede wszystkim przyjemność.

 

Szkoda tylko że jest lżejszy od Acida tylko o 0,5 a dopłacić trzeba sporo a osprzęt to taki jak w Acid mi wystarczał.

 

LTD CC nie podoba mi się też że jest w jednym kolorze :(

 

ale tak dokładnie prześledziłem parametry LTD i wersję CC odróżnia jedna dość istotna rzecz której nie ma w żadny inny LTDi nie wiem czy to nie pomyłka na stronie a dokładnie chodzi o suport Press-Fit. Z tego co widzę to dopiero jest to w Reactionach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do rowerków do myślałem o LTD CC i pewnie się na niego skuszę. Warunek jest taki że jak wsiądę na reactiona będę się źle czuł to go wezmę. Jazda ma dawać przede wszystkim przyjemność.

 

Szkoda tylko że jest lżejszy od Acida tylko o 0,5 a dopłacić trzeba sporo a osprzęt to taki jak w Acid mi wystarczał.

 

LTD CC nie podoba mi się też że jest w jednym kolorze :(

 

ale tak dokładnie prześledziłem parametry LTD i wersję CC odróżnia jedna dość istotna rzecz której nie ma w żadny inny LTDi nie wiem czy to nie pomyłka na stronie a dokładnie chodzi o suport Press-Fit. Z tego co widzę to dopiero jest to w Reactionach

 

To nie jest pomyłka na stronie. Faktycznie jest tak jak napisałeś, że po CC dopiero Reaction mają Press-Fit. Co do samej wagi LTD CC to wydaje mi się, że pewnym kosztem możesz zyskać całkiem sporo np wymieniając opony, dętki itd. Ja np na zmianie tych opon co są w CC na Race Kingi w wersji 2.2 i zmiany dętek na Conti MTB 26 Supersonic, zaoszczędziłem na kole ok 400 g, a co by nie powiedzieć w sumie to jest 800g czyli rower z katalogowego 12.3kg robi się lżejszy do 11.5, czyli prawie tyle co Reaction Pro. Jeżeli faktycznie jazda ma ci sprawiać głównie przyjemność, a co do geometrii Acida jesteś przekonany to CC tylko czeka. :)

 

Witam, orientuje się ktoś co to są za koła DT CSW MA 2.0 ?

Wkładają je do tegorocznych reactionów..

Je znajdziesz tylko w tegorocznym Reaction SLT w reszcie wersji jest MA 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam do was pytanie bo mam zamiar wystartowac w Family Cup obowiązkiem jest posiadanie kasku . Trocszkę czytałem ale co z doświadczenia mozna polecić do jazdy w miście/teren raczej lekki 50/50. Cena do 150 zł a dynie mam raczej normalnych rozmiarow jak na faceta 34 L.Na co zwórcić uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxx78, ja jeżdżę w takim http://www.cratoni.d...mr/c-smart.html kosztował trochę więcej niż przewiduje Twój budżet bo ok 200,- Uważam że warto było. Kask jest wygodny, lekki i w moim stylu (nie błyszczy się - choć pewnie są tacy co lubią ów połysk;) ), ma siateczkę i daszek. Stosunek ceny do jakości jak dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxx78, ja jeżdżę w takim http://www.cratoni.d...mr/c-smart.html kosztował trochę więcej niż przewiduje Twój budżet bo ok 200,- Uważam że warto było. Kask jest wygodny, lekki i w moim stylu (nie błyszczy się - choć pewnie są tacy co lubią ów połysk;) ), ma siateczkę i daszek. Stosunek ceny do jakości jak dla mnie super.

 

Karpik75 ale mi się podoba ten kask jest fajny kolorystycznie i nie jest błyszczący a na tym tez mi zależy - gdzie go kupiłeś ?

 

miałem kupic smart sam evo ale chyba lepiej dopłacic do lepszego kasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w Ski Team w Katowicach, cena z metki 229,- ale mam 10% na cały asortyment, więc wyszło trochę taniej. Jak jesteś zainteresowany, to podjadę do sklepu i sprawdzę czy jeszcze takie mają, a jak nie to czy mogą ściągnąć. Jak będziesz zainteresowany to dogadamy szczegóły na prv. Już raz chłopakom z forum robiłem zakupy (oczywiście z rabatem), więc czemu by nie zrobić ich po raz kolejny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w Ski Team w Katowicach, cena z metki 229,- ale mam 10% na cały asortyment, więc wyszło trochę taniej. Jak jesteś zainteresowany, to podjadę do sklepu i sprawdzę czy jeszcze takie mają, a jak nie to czy mogą ściągnąć. Jak będziesz zainteresowany to dogadamy szczegóły na prv. Już raz chłopakom z forum robiłem zakupy (oczywiście z rabatem), więc czemu by nie zrobić ich po raz kolejny? :)

 

tak jestem zainteresowany konkretnie

 

co do ski team to po jakiej kwocie zakupów jest - 15 % ?

 

daj znac na prv czy mają i za ile

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wygląda to tak: jak zrobisz zakupy powyżej 5 tyś. dostajesz złotą kartę i masz rabat 10% na cały asortyment (poza rzeczami przecenionymi) i 35% na serwis, aby mieć kartę platynową, a co za tym idzie rabat w wysokości 15% na asortyment i 50% na serwis trzeba zrobić zakupy w kwocie za około 20 tyś. a i tak gwarancji nie masz, bo karta platynowa nie jest przyznawana w sklepie, ale na wniosek kierownika sklepu, który jest wysyłany do Centrali Ski Team, gdzie jest akceptowany lub nie (taką informację uzyskałem w Ski Team w Katowicach). Może i są jakieś inne drogi do platyny, ale ja znam tylko tą. Poza tym, jak dla mnie rabat 10% starcza, choć oczywiście nie pogardziłbym 15% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...