Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Braci!

 

Wiele lat błądziłem ale w końcu nawróciłem się na dobrą drogę od 2 dni jestem posiadaczem CUBE ATTENTION 2012r(czarny) 18" i wiem jedno nie mogę się doczekać weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) na początek pierdoły typu chwyty koszyk bidon no i + oświetlenie a tak na poważnie jak komuś się nudzi i ma i ochotę to niech podeśle jakiś pomysł na co zwrócić uwagę żeby z czasem zmienić/wymienić usunac :)

 

dane roweru :

 

Rama

Alu Lite AMF 6061 RFR-Geometry, Disc only

 

Kolor

black 'n' red

white 'n' grey

 

Amortyzator

Rock Shox XC 28, 100mm, Poploc

 

Stery

FSA No.10 semi-integrated

 

Mostek

Easton EA30 Oversized

 

Kierownica

Easton EA30 Lowriser Oversized

 

Gripy

CUBE Performance Grip

 

Przerzutka Tył

Shimano SLX RD-M663 Shadow 10-speed

 

Przerzutka Przód

Shimano Deore FD-M590 Top Swing 34,9mm, 10-speed

 

Manetki

Shimano Deore SL-M591 Rapidfire-Plus, 10-speed

 

Hamulce

Shimano BR-M445 hydr. discbrake(160/160mm)

 

Korba

Shimano FC-M522 42x32x24T, 175mm, with BB-ES25

 

Obręcze

Alex ZX 24

 

Piasty

Shimano HB-RM66 Disc

Shimano FH-RM66 Disc

 

Szprychy

DT Industry

 

Opony

Schwalbe Smart Sam 2.25

 

Pedały

Fasten Alu

 

Siodełko

Scape Active 8

 

Sztyca

Easton EA30 31,6mm

 

Zacisk sztycy

Scape Varioclose 34.9mm

 

Waga

13,1 kg

 

moje dane 178 cm ok 75 kg

post-152930-0-30616200-1336500442_thumb.jpg

post-152930-0-72081800-1336500455_thumb.jpg

post-152930-0-48358500-1336500477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIZIU, zgodnie ze zdjęciem CUBE Reaction Race powinienem mieć też czarne rogi oraz piankowe gripy, ale nie mam - takie przyszły w komplecie. Gdy przymierzałem się do roweru to na stanie mieli właśnie wersję z białymi... i jakoś przywykłem; tak że jak przyszedł mój (nówka w kartonie) i miał białe rogi to je zostawiłem, choć chcieli mi je wymienić na czarne. Gripy z gumy też leżą mi lepiej w dłoniach (porównywałem). Co do korby, to nawet nie zwróciłem uwagi - jednak to ten sam model, tylko kolorystyka inna, więc bez bólu. Siodło to na pewno Selle Italia X1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój bike ;)

 

6301c768dbd1617fm.jpg

01dc1dd73351950bm.jpg

 

a poniżej to są rzeczy które mam do sprzedania. Sprzedający z allegro pomylił sie i wysłał 2 razy mi to samy. Jest to Ori lejek Shimano do nakręcania na manetkę - bardzo przydatny moim zdaniem + ori olej shimano przelany z duzej butli ( 100 ml) + przymiar do łańcucha). Czyli taki podstawowy zestaw do obsługi hamulców i łańcucha

 

9d9ae9d2bd912cbcm.jpg

 

 

cena lejek + olej 35 zł + przymiar 13 zł + wysyłka 10 zł = 58 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamspeed przyzwyczaiłeś się już do ramy ?

 

ja dziś zamówilem koszyk cube lekki 37g czarny z białymi napisami ;) + karchera ręcznego na kółkach co by być delikatnie rowerek przemywać oraz stojak serwisowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym myciu ale to reczny o małym ciśnienieniu i bede omijał miejśca newralgiczne

na razie jeszcze zboczenie lekkości mnie nie dotyka ;) ale kto wie bo już zaczynam myśleć o kubusiu poniżej 12 kg

ale na razie w planach mam zamiar zmienić opony z 2.25 na 2.1 bądź nawet 1,95

co o nich sądzicie :

http://allegro.pl/schwalbe-smart-sam-26x2-10-nr-kat-11632070-i2281575060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od czterech lat jeżdżę na Ltd1 a dorosłe dziecko Ltd comp pozwolę sobie na dołączenie do szacownego towarzystwa.Nie dołączę zdjęć ani specyfikacji bo to nie jest najważniejsze jeżeli wszystko gra a jeżdzi się z dużą radością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym myciu ale to reczny o małym ciśnienieniu i bede omijał miejśca newralgiczne

na razie jeszcze zboczenie lekkości mnie nie dotyka ;) ale kto wie bo już zaczynam myśleć o kubusiu poniżej 12 kg

ale na razie w planach mam zamiar zmienić opony z 2.25 na 2.1 bądź nawet 1,95

co o nich sądzicie :

Schwalbe Smart Sam 26x2.10 (nr kat.11632070) (2281575060) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Na 2,1 przejechałem ponad 18000 km, środkowy bieżnik jest już niski i prawdę mówiąc nadaje się do wymiany.

Ciśnienie mam na 3 bary, Opona ładnie i szybko się toczy na twardej nawierzchni bo tylko na środkowym bieżniku, przy wjeździe w piach zaczynają pracować boki i też jest ok.

W czasie tego przebiegu (2 lata, 70% jazda w terenie) złapałem 3 gumy, za każdym razem przez szkło na ścieżce rowerowej.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony i teraz przy zmianie myślę o 1,95 ale nie wiem czy nie będzie za wąska i jak poradzi sobie w cięższym terenie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że brać Cube rozrasta, co bardzo mnie cieszy :thumbsup:

 

qubus, JeruTheDamaja - witamy i życzymy wiatru w plecy.

 

JeruTheDamaja, jeżdżę na Schwalbe Rocet Ron i prawidłowe założenie właśnie takie ma być. Też byłem zaskoczony jak to zobaczyłem, ale serwisant rozwiał moje wątpliwości, poza tym na oponach jest zamieszczona stosowna informacja. Nie wiem jakie Ty masz, ale sugerowałbym to sprawdzić czy nie przedobrzyłeś. ...no chyba, że po tej zmianie jest tak jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeruTheDamaja tak jak pisze karpik75 w dzisiejszych czasach trzeba czytac instrukcje od opon :P Ja tak samo chcialem przekładać w swoim kubusiu:

http://allegro.pl/schwalbe-cx-pro-26x1-35-drutowa-opona-przelajowa-i2289282978.html i ktos mnie sprostował,ze tak własnie ma być ;)

 

maxx78 przyzwyczaiłem sie już do ramy powiem tyle moze idealnie nie jest bo czesto chwytam za rogi i podrozuje sie całkiem przyjemnie a może to tak własnie działa :P

Ale wiem,ze 20 cali byłoby nieporozumieniem jak dla mnie.

Ja już mam ładny koszyk ale bede musiał czegos poszukac do Accida :/ Mam jedno głupie pytanie-postanowiłem,ze spróbuje jazdy z bidonem no i jak pomyślałem tak zrobiłem kupiłem sobie koszyk z którego jestem bardzo zadowolony, natomiast bidon cube najnormalniej sprzecieka przez,ze tak powiem korek wlewowy czy "cycka" po uscisku o nie duzej sile syczy badź troszke wylatuje napój-mam pytanie czy to normalne,ze nie jest on w 100% szczelny? Rozumiem,ze ze wszystkiego moze leciec, nawet z nie otwieranej butlki z woda wszystko zalezy od siły ucisku :P ale bidon oblewa mi cała rame :/

Pytam bo niegdy nie posiadałem bidonu :/

 

apropo opon w swoim mam z przodu Maxxis worm drive 1.9 a z tylu tymczasowo race king 2.0, jak bede mial czas to zmienie po maratonie na maxxisa. Zalezy kto po czym jeździ i czego oczekuje od opony jak dla mnie przerazajacy był wygląd standardowych smart samow 2,25-jejku jaki balon przesiadajac sie z oponek 1,35 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przełożenie opon, to kierowałem się opisem na oponie. Myślę, że jak producent tak zaleca to musi tak być. Patrząc na bieżnik, to teraz widać, że lepiej chwyta podłoże.

Dzisiaj miałem dwugodzinną jazdę próbną rowerkiem i powiem, że teraz SPD-y i buciki muszą być. Inaczej tego nie widzę, Ogólnie rozmiar i geometria ramy pasuje ale muszę siodełko trochę do tyłu przesunąć. Tak ok 2-3cm ;)

 

cube17.jpg

cube15.jpg

cube14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przełożenie opon, to kierowałem się opisem na oponie. Myślę, że jak producent tak zaleca to musi tak być. Patrząc na bieżnik, to teraz widać, że lepiej chwyta podłoże.

Dzisiaj miałem dwugodzinną jazdę próbną rowerkiem i powiem, że teraz SPD-y i buciki muszą być. Inaczej tego nie widzę, Ogólnie rozmiar i geometria ramy pasuje ale muszę siodełko trochę do tyłu przesunąć. Tak ok 2-3cm ;)

 

cube17.jpg

cube15.jpg

cube14.jpg

 

Bracie moim zdaniem przesadziłeś ! To powinno być karalne w środku tj. na finiszu tygodnia robić zdjęcia w plenerze i bez skrupułów wrzucać to na forum rower prezentuje się b. fajnie ale to jezioro or zalew jeszcze lepiej ... zimny browar dla jegomościa który opatentuje uchywt do Cuba mamy uchwyty na bidony na pomki czekam na wędke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie moim zdaniem przesadziłeś ! To powinno być karalne w środku tj. na finiszu tygodnia robić zdjęcia w plenerze i bez skrupułów wrzucać to na forum rower prezentuje się b. fajnie ale to jezioro or zalew jeszcze lepiej ... zimny browar dla jegomościa który opatentuje uchywt do Cuba mamy uchwyty na bidony na pomki czekam na wędke

Akurat jestem na urlopie ojcowskim na moją 8-miesięczną córeczkę i muszę to jakoś wykorzystać :thumbsup:

Wędki można w plecak włożyć i na rybki :icon_cool: Zapraszam w moje okolice ( Kraina 100 jezior ) :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że nie jestem jedynym wędkarzem wśród nas :). Co do przeworzenia wędek, to najlepszym rozwiązaniem jest przewożenie ich w tubie z cordury, którą można przypiąć do plecaka. Taką tubę można kupić na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...