Skocz do zawartości

Cube Exclusive Club


jarus220

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nic więcej nie wymieniałem (poza licznikiem km), wytrzymał ok 7 000 km

Klocki piszczą przy hamowaniu ale są skuteczne, dźwięk jest jak od autobusu, nie ma siły każdy słyszy i jest bezpiecznie

:icon_wink:

 

A co z łańcuchem? Jeździłeś cały czas na jednym aż do zajechania czy np. wymieniałeś co ileśset km na krótszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w przypadku tego amortyzatora a czy mój recon silver tk ma to samo?

 

Jest w nim takie cos http://www.allez-bid.com/store/image/cache/FK_ROCK_SHOX_DART_2_120MM_D-500x500.jpg - ta flaga blokuje się na tym wystającym białym elemencie - czy mogę kręcić dalej(podnosząc i wkładając tak, żeby mi nie haczyło?) -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiq zakopmy toporek. Przyznaję, że mnie poniosło. Przepraszam.

 

Mam zatem pytanie o dobór ramy LTD Race 2011. Czy przy tej nieco bardziej sportowej geometrii i przy moich 182 cm powinienem wziąć 20"?

Przyznam, że przejechałem się dziś do Ski Teamu i dosiadłem LTD Race 20" i 18". Na 18" było lepiej niż na moim Analogu natomiast 20" wydawała mi się trochę duża. Być może przez przyzwyczajenie albo przez mostek 110 i giętą kierownicę. Nie da się jednak ukryć, że moja pozycja na rowerze zdecydowanie lepsza była na 20". To opinia sprzedawcy :)

 

No i mam zagwostkę bo przymierzam się do wymiany ramy właśnie na LTD Race Anodę. Wiem, że na odległość to ciężko ale liczę na pomoc. Z racji, że wymieniam ramę, to mogę pokombinować z mostkiem i kierownicą.

 

Budowę mam jak najbardziej "standardową". Spodnie noszę 34/34 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do bardzo ciekawej strony strony do pomiaru wielkości ramy, krok po kroku z wynikiem dla różnych zastosowań roweru.

Potem pozostaje jedynie poszukać roweru z odpowiednią geometrią (rozmiarami w cm)

Ten sposób da wam odpowiednią ramę dla każdej budowy bikera.

Polecam, naprawdę warto.

Oczywiście na końcu po zakupie roweru nie zapomnijcie o odpowiednim ustawieniu bikera w rowerze a w szczególności kolana itd.

Złe wpasowanie niestety potrafi zrobić bardzo dużo złego no i najważniejsze, nie ma przyjemności z jazdy, a o to przecież chodzi.

 

A tutaj link,

Fit Calculator - Competitive Cyclist

 

Tak wygląda wynik, dopiero na tej podstawie można szukać ramy, każdy producent oprócz rozmiarówki, która mało co mówi podaje geometrie ramy i na tej podstawie się dobiera odpowiedni jej rozmiar.

 

mwsnap20120417235204.jpg

 

Geometria CUBE LTD Race poszczególnych rozmiarów wygląda tak

 

mwsnap20120418094846.png

 

Zrób sobie pomiar na stronie jw i wszystko będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wyniki. Niestety pokazał w jakiejś innej formie niż przedstawione przez Ciebie. Część wyników jest w calach, część w cm. Te cale sam przeliczyłem na cm.

 

Przyznam, że nie bardzo wiem jak to czytać :(

 

 

Measurements

-------------------------------------------

Inseam: 85 cm

Trunk: 64 cm

Forearm: 35 cm

Arm: 65 cm

Thigh: 64 cm

Lower Leg: 59 cm

Sternal Notch: 153 cm

Total Body Height: 183 cm

 

 

XC

-------------------------------------------

Standover Height Range: 31.8 - 32.5 inches (80,77 - 82,55 cm)

Virtual Top Tube: 23.5 - 23.9 inches (59,69 - 60,7 cm)

Stem Length: 9.9 - 11.5 cm

BB-Saddle Position: 75.3 - 76.8cm

Saddle-Handlebar: 54.3 - 55.9 cm

 

 

All Mountain Fit

------------------------------------------

Standover Height Range: 31.8 - 32.5 inches (80,77 - 82,55 cm)

Virtual Top Tube: 23.0 - 23.4 inches (58,42 - 59,436 cm)

Stem Length: 7.4 - 9.8 cm

BB-Saddle Position: 70.8 - 76.8 cm

Saddle-Handlebar: 52.4 - 54.2 cm

 

 

Gravity Fit

-------------------------------------------

Standover Height Range: 31.8 - 32.5 inches (80,77 - 82,55 cm)

Virtual Top Tube: 22.8 - 23.2 inches (57,912 - 58,928 cm)

Stem Length: 3.9 - 7.3 cm

BB-Saddle Position: N/A

Saddle-Handlebar: N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie

mocne poziome wyłożenie - rama 22" 597mm – wg fit calculatora 597-607 (jeżeli tylko na szybką szosę to ok :-))

średnie pochyłe wyłożenie – rama 20" 577mm – wg fit calculatora 584-594 (ok)

lekkie pionowe wyłożenie – rama 20" 577mm – wg fit calculatora 579-589 (ok)

rama 18" 556mm – za dużo poza zakresem, lepiej ciut dłuższa niż za krótka, to nie jest rower miejski :-)

Pozostałe odległości do ustawienia i sprawdzenia

 

BB-Saddle Position pozycja siodełka (w pionie do osi suportu)

 

Saddle-Handlebar siodełko – kierownica (od noska siodełka do kierownicy) albo dotykając siodełko łokciem, końcem środkowego palca musisz dotykać kierownicy

 

Resztę zrobisz mostkiem i siodełkiem

Moim zdaniem trafny wybór to 20", sprawdź tylko faktyczne rozmiary w sklepie, w katalogach często podają głupoty.

Geometria tego rozmiaru jest dla Ciebie dosyć uniwersalna, rower będzie nadal zwrotny i mało upierdliwy również na dłuższych trasach.

Rozumiem, że SPD i ustawienie bloków nie stanowi dla Ciebie problemu.

Pozdrawiam

 

ps. załaczone wcześniej wyniki dotyczyły innego roweru, stanowiły tylko przykład.

W tej wersji faktycznie pogieło ich trochę, mogli jeszcze użyć mm

Przeliczeń z cali nie sprawdzałem, przyjąłem Twoje obliczenia

 

 

Nie cytujemy całego postu znajdującego się bezpośrednio nad Twoim następnym razem będzie ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszę się, że mogłem pomóc, przy pomocy tego narzędzia masz szanse nie zostać kaleką.

A rowerek CUBE LTD fajny, chce jeździć i chce się na nim jeździć.

Kiedyś myślałem, że po zajechaniu Acida, właśnie ten model kupię, różnią się tylko osprzętem i lekko geometrią ramy.

Przerzutki Deore XT / Deore okazały się w zupełności wystarczające ( zero problemu przez 18 000 km)

No i Acida nie idzie zajechać, więc pozostanie jeszcze mam nadzieję na długo.

 

Co do ustawień bikera, to jest to naprawdę bardzo ważna sprawa, warto trochę czasu poświęcić na to, to nie te czasy i nie przy tym rowerze, gdzie głównym parametrem było lekko zgięte kolano nogi opartej na dolnym położeniu pedału.

 

Będziesz miał:

- większą szybkość

- mniejsze zmęczenie

- zdrowie i ogromną przyjemność

 

Rower stanie się Twoją pasją

 

Dzień bez roweru to dzień stracony

 

Kiedyś ktoś powiedział: rower to dziecko dwóch pedałów

Nie wchodząc w na pobocza tego stwierdzenia to miał rację, jak ustawisz tak poledziesz

 

Pozdrawiam, życzę dużo przyjemności z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carusec przekonałeś mnei byłem dzisiaj w sklepie i do mojego kubusia sl cross pro wkótce dołaczy kubus accid 2012 i mam pytanie do drogich clubowiczów,czy wie ktos ile kosztuja chwyty cube wykonane z gabki w sklepie ski team?

 

Gratuluje, na pewno nie będziesz żałował mimo zmiany ramy w ACID 2012 (z 7005 na 6061)

 

No i wiatru w plecy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...rama moze nie jakas przyszłosciowa ale jest to chyba taki budżetowy moim zdaniem całkiem niezły rower :) no i te malowanie AH :D tylko chwyty czy jak kto woli grippy musze wymienic-jezdze bez rekawiczek, a standardowe chwyty nie naleza do komfortowych chodź i tak miewalem gorsze. No i siodelko rownież bedzie do wymiany-męczy mnie jedna mysl,jak ludzie kupuja siodełka nie siadajac na nich :? Ja po wygladzie niewiele moge wywnioskowac. W poprzednim kubusiu wymieniłem odrazu w sklepie przekrecali siodełka i drogą testów (jazda na rowerku) wybierałem. Teraz jest inna bajka-w sklepie w którym kupuje rower sprzedaja praktycznie same rowery posiadaja bodajze 10 siodełek ktore z wyglada odrazu odrzucam :/

Tak apropo bedzie to moj pierwszy-lepszy rower mtb, wczesniej kupiony 10 lat temu za 999zł kross grand energy-s :P jeżeli chodzi o wspólczesne rowery mtb jestem zielony. Najmniej informacji posiadam z dziedziny amorków ale mysle,ze jak juz bede posiadał accida to cos mi sie rozjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki ...

co prawda nie mogę się jeszcze do Was "zapisać" bo mój rowerek nie dojechał ( i pewnie juz nie dojedzie ;-( ale mam prośbę:

- wynegocjowałem fajną cenę na rowerek dla żony (17% zniżki ;-) tylko, że jak się okazało tych rowerków też (już) nie ma w "wolnej" sprzedaży - mają je tylko (1 sztukę) w SKiTeamie - a tam zniżki tylko na karty lojalnościowe i jakieś płatnicze z innych - czytaj nie moich - banków ...

 

Czy ktoś z Was nie zechciałby "nabić" sobie dodatkowych punktów wspomagając mnie przy okazji rabatem - najchętniej tym 15% ;-))

Jestem z Krakowa - więc najbliższy sklep mam w Katowicach - ponoć mogliby ściągnąć tam ten rowerek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko kupuje się metodą prób i błędów. A co do gripów to spróbuj jednak rękawiczek, w lesie można sobie pociąć łapy o gałęzie a przy glebie...sam rozumiesz.

 

Ilość błędów można ograniczyć "wycieczką" do jakiegoś sklepu ze sprzętem to obmiaru rozstawu kości kulszowych i tabelką zależności między właśnie rozstawem kości, a modelem jazdy (szosa/miasto/xc/enduro itp.) ilustrując jaką szerokość wybrać... Fizyk ma również swoją metodę "find the animal within you" ...

 

cavendish-shirtless-fizik-ad1.jpg

 

Ale z niej wynika, że ja powinienem jeździć na najwęższych przy których biada mojej prostacie...

 

Są też sklepy które oferują siodła testowe... też to jest jakaś opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie piszę tutaj swojego pierwszego posta i chciałbym poznać opinie na temat roweru Cube Aim Disc 2012 Grey'n'Blue

przeglądałem forum w celu podjęcia decyzji ale jak to na forum pod ciężarem tych wszystkich opinii człowiek zaczyna głupieć.

Czy ten rower, o który pytam jest wart swojej ceny czy szukać jakiejś innej marki w podobnej ?

potrzebny mi rower do jeżdżenia w każdym ukształtowaniu terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień dojeżdżać do pracy ( w tym przypadku jazda po mieście ) a w wolnych chwilach jazda w terenie. Jestem z woj podlaskiego i na pewno nie ma takiego terenu jak w górach ale znam dobrze tereny poza miejskie i wiem gdzie można by było wykorzystać taki rower.

cena tego roweru jest max, którą mogę zapłacić w tej chwili i w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carusec przekonałeś mnei byłem dzisiaj w sklepie i do mojego kubusia sl cross pro wkótce dołaczy kubus accid 2012 i mam pytanie do drogich clubowiczów,czy wie ktos ile kosztuja chwyty cube wykonane z gabki w sklepie ski team?

 

Gry przymierzałem się zakupu swojego Cubusia w Ski Team rower miał chwyty z gąbki, wyglądał i trzymało się to całkiem przyjemnie. Gdy przyszedł mój rower miał gumowe, pomyślałem - dramat :icon_confused: , ale jak się przymierzyłem to nawet nie prosiłem o wymianę - trzyma się je o wiele pewniej. Ceny nie znam, ale mogę podjechać w weekend i Ci sprawdzić jeśli będą na stanie

 

tylko chwyty czy jak kto woli grippy musze wymienic-jezdze bez rekawiczek, a standardowe chwyty nie naleza do komfortowych chodź i tak miewalem gorsze

 

Adam, warto zmienić przyzwyczajenia - rękawiczki to podstawa, zwłaszcza jeśli planujesz jakąkolwiek szybszą jazdę po nierównym terenie

 

 

Witam kolegów i koleżanki ...

co prawda nie mogę się jeszcze do Was "zapisać" bo mój rowerek nie dojechał ( i pewnie juz nie dojedzie ;-( ale mam prośbę:

- wynegocjowałem fajną cenę na rowerek dla żony (17% zniżki ;-) tylko, że jak się okazało tych rowerków też (już) nie ma w "wolnej" sprzedaży - mają je tylko (1 sztukę) w SKiTeamie - a tam zniżki tylko na karty lojalnościowe i jakieś płatnicze z innych - czytaj nie moich - banków ...

 

Czy ktoś z Was nie zechciałby "nabić" sobie dodatkowych punktów wspomagając mnie przy okazji rabatem - najchętniej tym 15% ;-))

Jestem z Krakowa - więc najbliższy sklep mam w Katowicach - ponoć mogliby ściągnąć tam ten rowerek ...

 

Nie wiem o jakich punktach piszesz, ale jeśli planujesz zakupy w Ski Team w Katowicach to mogę poratować złota kartą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...