Skocz do zawartości

[do 900zł] Używany cross


cintoro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dłuższego czasu rozglądam się za kupnem używki. Rower ma służyć do jazdy rekreacyjnej (max. 40-50 km dziennie) głównie w okresie lipiec-wrzesień, po asfalcie, rzadziej twardych, ziemnych ścieżkach. Z tego powodu wybór padł na crossa.

Mój wzrost to 178 cm, tak więc szukam czegoś o ramach zbliżonych do 18-19".

 

Z rowerów nieużywanych w moim przedziale cenowym znalazłem jedynie Kellysa Radius 2011jednak ze względu na wolnobieg i Tourney nie jest chyba dobrym pomysłem.

 

Jeśli chodzi o używki to rowery, na które zwróciłem uwagę to:

Merida freeway 9500

Kellys Neos

Oba rowery prezentują się fajnie, Merida to przerabiany trekking - czy geometrią wiele różni się od zwykłego crossa? Jeśli macie inne propozycje rowerów lub chcecie zachęcić mnie, bądź odradzić zakup jednego z rowerów śmiało piszcie. Dziękuję za każdą radę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne jest z Twojej strony, że przy takim budżecie rozglądasz się za rowerem używanym.

Oceniając zakres planowanych przez Ciebie zastosowań roweru, to wcale nie musi być cross, ale też trekking, a nawet przełaj (szczególnie jeśli udział asfaltu będzie znaczny, to nawet amortyzowany widelec przedni nie będzie konieczny).

Rowery używane, którymi się interesujesz, są na przyzwoitym jak na te pieniądze propozycjami (ja bym wybrał Kellysa), ale niestety są dla Ciebie za małe - ja bym obstawiał, że potrzebna Tobie wielkość ramy będzie w przedziale 53-56 cm.

Poczytaj sobie więcej o doborze wielkości ramy dla rowerów typu trekking/cross (a nie MTB).

Teoretyczną wielkość ramy można na wiele sposobów obliczyć lub dobrać na podstawie zaleceń producentów.

Najlepszym jednak wyjściem jest jednak realne przymierzenie się do wielkości zbliżonych do teoretycznej oraz jazda próbna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...