Skocz do zawartości

[antifog] Czy ktoś używał?


Mruce Dee

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okulary Uvexa x-one przeźroczyste. Są ok, poza tym, że dają delikatny efekt jakby się wyżej było. Ale nie o tym miało być :). Otóż mają jeden feler, jak tylko na moment się zatrzymam (pęd powietrza mi nie omiata okularów) to zaczynają ostro parować.

(Ciekawe przeżycie jak zaparowały podczas podporwadzania pod górę na maratonie, potem przy zjeździe gdzie totalnie nic nie widziałem, tylko na słuch potrafiłem określić w którym miejscu ktoś przede mną się przewrócił.)

 

Wiem, że są preparaty antifog stosowane m.in. do okularków pływackich. Ponieważ zawsze miałem fabryczną warstwę antifoga w okularkach to nie stosowałem. I tutaj się pojawia moje pytanie. Czy ktoś stosował, czy to pomaga, nie przeszkadza w widzeniu, jak z trwałością (na ile starcza) itp.

 

Chodzi mi np. o coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego, taki płyn który kupiłem w sklepie optycznym, no i wg. mnie słabo działa jakieś 15 min :), w zimę szczególnie, trochę oczy szczypią jak za dużo psikniesz...

Chociaż może są inne lepsze płyny bardziej gęste, które lepiej trzymają swe właściwości, ale to już się niech wypowiedzą inni którzy posiadają owe wynalazki.

Mój ogólnie słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...