Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta... Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko :)

 

Piszesz że można samemu chrom poprawić. Nie ma takiej możliwości. To nie jest gołe aluminium gdzie możesz dopolerować. Stal się poleruje przed pokryciem chromem, jak jest już chrom to po ptakach

 

Ciekawy jestem jak ta twoja powłoka wygląda z bliska. Ale za tą cenę, to jakby to nie wyglądało, to i tak jest super. Ja za chromowanie mostka dałem 60zł i to i tak jest bardzo niska cena.

 

Pokażesz jak wyszły shamale?

 

Będziesz jeździł tak z wciśniętą sztycą na maksa?



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie można, jak mi się udało :P

Po prostu wziąłem dremelka, końcówkę filcową i pasta polerska do chromu.

Z zupełnego matu na błysk.

Chrom jest po całym procesie polerowany, nie wyciąga się od razu gotowego elementu.

Są miejsca gdzie przebija lekko warstwa podkładowa, przy mufkach (z powodu przegrzanego metalu).

Gość mówił mi, że kiedyś obrabiał ramy dla Rometa i też mieli z tym problem.

 

Pokażę, jak tylko złożę i naklejki poprzyklejam ponownie.

Jutro jadę po szprychy, więc do końca tygodnia będą zdjęcia ;)

 

Oczywiście, że nie, musiałbym mieć z 1,50m, żeby na tym jeździć (rozm. 54)  :laugh:

Sztyca 27.0 a rurka 27.2, więc się nie chciała zatrzymać bez nakrętki.

27.2 wchodzą niestety bardzo płytko, potem spróbuję ogarnąć tą skracaną wersję recorda aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałbym się pochwalić tym co mi udało się zrobić z ramy motobecane : http://imageshack.us/photo/my-images/827/8gqn.jpg/ jeszcze trochę pracy przede mną ale póki co jestem bardzo zadowolony :) i jeszcze pytanie który hamulec sobie zostawić na stałe bo mam tył ale on prawie wcale nie hamuje i myślę żeby zrobić przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałbym się pochwalić tym co mi udało się zrobić z ramy motobecane : http://imageshack.us/photo/my-images/827/8gqn.jpg/ jeszcze trochę pracy przede mną ale póki co jestem bardzo zadowolony :) i jeszcze pytanie który hamulec sobie zostawić na stałe bo mam tył ale on prawie wcale nie hamuje i myślę żeby zrobić przedni.

sam sobie odpowiedziałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy to jest singiel :)

Jedrasek - dluga historia - kupilem caly rozkompletowany rower - a kola udalo sie zlapac na allegro i tak się prawie skompletowało :)

 

zaliczylem niestety glebe, dlugo by się rozwodzic i rozpieprzylem siodlo, porezałem kiere... ehh, stracilem chęci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k86e.jpg

 

Takie coś dzisiaj zawitało u moich drzwi.

 

2x GP4

Argent8

SSC

Super Champion

 

GP4 wylądują w przełajówce Gazelle na Reynoldsie, co mi się gdzieś tam pod łóżkiem wala, a SSC (niecałe 400g, jedna z najlepszych obręczy Mavica, jeździli na niej w Paris Roubaix i dawała rade) razem z Argentem (niecałe 300g) wskoczą do następcy Rychtarskiego.

 

Nie mają wybitych nigdzie NJS, ale i tak się jaram :D

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga podana w nawiasach tylko dla informacji, a nie połechtania swojego ego mistrzu  :sweat:  U mnie lekkie obręcze nie zdają egzaminu, bo ważę ponad 90 kg. Nawet tutaj zastanawiam się grubo czy wrzucić tego Argenta na przód.

 

Ja mam podobną wagę i ostatnio zapodałem sobie obręcz (przód+tył) Mavic 192 i do tego piasta z niskim kołnierzem. Po pierwszych jazdach nie czuję, żeby koło było mniej sztywne (36 szprych robi swoje), zobaczymy po jakimś czasie jak to będzie się sprawować (nie zawsze da się ominąć wszystkie dziury ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć temat? Jakoś google nie pomaga a jestem ciekaw :>

 

 

jasne - połączenie korba-pedał jest realizowane poprzez duzy, calowy gwint, a sam pedal jest lozyskowany wlasnie w tym krótkim korpusie wkręcanym w korbe, przykręca sie je kluczem 30 albo 32 juz nie pamietam.

 

dzieki temu pedal pod stopą jest ultra niski - aerodynamiczny jak zakladała idea grupy AX

 

przed polerowaniem mam takie fotki, mam nadzieje ze rozjasni

 

DSC03009.jpg

DSC03011.jpg

 

 

PS. rower zaliczyl wraz ze mna niezłą glebe - zaiste NJS approved siodlo sie podarlo, kiera porysowala, obraz nedzy i rozpaczy, az mialem łzy w oczach, pie*** krowa ktora sobie postanowiła wejsc na scieżke...

 

 

Rower ogolnie jest na sprzedaż, bez pospiechu, ale takie wychuchane cudo to nie dla mnie.

DSC03013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie wyglądają te pedały :P

Co do wypadku.

To była Twoja wina, jako rowerzysta powinieneś dwa dni przed zdarzeniem przewidzieć, że ta przemiła pani będzie chciała przespacerować się po ścieżce rowerowej, wpier*** się przy okazji prosto pod Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam nadzieje ze rozjasni

Nawet więcej niż rozjaśnienie bezosiowych pedałów. Dowiedziałem się po co taki wielki gwint na pedał w tej korbie - kiedyś widziałem takie na allegro i też się nad tym wtedy zastanawiałem. Wielkie dzięki!

Współczuję gleby, zawsze szkoda gratów, szczególnie takich jak w Twoim przypadku. Niestety można powiedzieć, że to "ryzyko zawodowe" szczególnie w Polsce, z tą kulturą i infrastrukturą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...