Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

PYtanie do osob z podobnym wzrostem:

Mam 193cm wzrostu i znalazlem fajna rame 60cm(peugeot, nieturystyczna, fajne katy nawet). Ja sam porownania nie mam bo do tej pory pomykalem wszedzie na mtb, a chcialbym sobie teraz zlozyc jakiegos single'a/fixa na miasto(dodam, ze nie bedzie to rekreacyjna jazda, a bardziej jazda 'szybkosciowa').

Tak wiec myslicie ze przy takim wzroscie 60tka jest spoko, czy celowac w cos okolo 57-58?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile te błotniki będą cię kosztowały?

 

Powiedz cos wiecej na temat crudow. Kosztuja 160zl, ale juz od jakiegos czasu za mna chodza. Generalnie jakies minusy zauwazyles? Jezdzisz z szczotkami? nie stawiaja oporu, nie wycieraja sie?

 

wersja 2 jest genialna na rower z biegami bo chroni przerzutke (ma szersze pioro). ale oczywiscie nie tylko na rower z biegami.

 

generalnie w moim zastosowaniu sa genialne - mam juz chyba 5 pare.

 

sa sztywne i nie bujaja sie, mocowania we wlasciwym miejscu zeby usztywnic, a szczotki sprawiaja, ze plastik sie nie ociera wiec poza takim 'mruczeniem' szczotek nie slychac nic - nawet po kilku latach tluczenia kilkadzisiat km dziennie do biura ...

 

jedyna potencjalna wada to to, ze przy oponach szerszych niz 23 pewnie jakies cieranie i klopoty by sie zaczely.

 

wersja 2 ma tez dluzsze piora z tylu i przodu dzieki czemu nie ma chlapania na kogos i na stopy.

 

w sumie w mojej wlasnej ocenie to najlepsze blotniki jaki kiedykolwiek mialem, a kilka przetestowalem - odkad sie pojawily na rynku kilka lat temu nic innego nie uzywam - z lenistwa z fixa nie zdjemuje nawet latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz to za szczegolna sztyca, ze pasujacej nie mozesz uzyc? na co kombinacje z wciskaniem albo pilowaniem i oslabianiem scianki sztycy jak inna mozesz za grosze kupic.

zaplac mi za przesylke to Ci darmo wysle jakas stara sztyce (powinienem cos miec). albo kup cos na allegro (w sklepie)

a jak to co masz jest SUPER to sprzedaj zamiast niszczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem.

Tyleże w moim przypadku podsiodlowka jest na 27,2 i sztyca jest na 27,2 (Campagnolo Record aero).

Sztyca wchodzi do limitu dolnego i nagle się blokuje.

Może kupiłem krzywą ramę? :(

Co z tym zrobić?

Można byłoby pójść do jakiegoś warsztatu i na frezarce do rozwiercania cylindrów poszerzyć podsiodłówkę o parę dziesiątych mm?

Tylko ile to kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie widać.

Sztyca do limitu (dolnego) wchodzi ok, jakby nigdy nic.

Ale mniej więcej na tym limicie zatrzymuje się i za nic nie chce dalej pójść.

Tak jakby w tym miejscu rurka była zaspawana i dalej nie było w ogóle miejsca.

 

Drobnym ściernym trochę podszlifowałem, żeby zetrzeć trochę syfu, też nic nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...