Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] opinia nt. konkretnego modelu


porta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupił ktoś juz może taki stojak:

http://allegro.pl/serwisowy-stojak-rowerowy-mocny-do30kg-skladany-i2726279234.html

 

Wygląda solidnie, stabilnie. Cenowo tez jest ok.

Czy ktoś juz zakupił taki stojak ? Jesli tak to jak z jego stabilnością - czy kiwa sie podczas pracy przy rowerze?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Allegro wygląda prawie identycznie jak ten sprzedawany swego czasu w Lidlu:

 

http://www.lidl.pl/c...index_28057.htm

 

Różnią się dźwignią do zamykania/zaciskania uchwytu:

 

dsc051292.jpg

 

 

Ten z Lidla kupiłem w lipcu - nie żałuję. Paru moich znajomych kupiło również i również sobie chwalą.

Na domowe potrzeby w zupełności wystarczajacy:

 

dsc051302c.jpg

 

Nie jest to Parktool, ale za taką cenę nie znajdzie nic lepszego ;)

 

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo super sprawa kolego. Różnica w cenie też niemała. A jak z tą łapą ? nie rysuje ramy ? Ten materiał jest twardy czy "przyjazny" dla ramy (nie porysuje jej) ?

Widzę też, że masz linki (tak jak ja) poprowadzone po ramie. Ta łapa ich nie miażdży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A jak z tą łapą ? nie rysuje ramy ?

 

Nie zauważyłem tego.
;)

 

 

...Ten materiał jest twardy czy "przyjazny" dla ramy (nie porysuje jej) ?

 

Czarny plastik jest twardy, ale na niego nasunięte są te niebieskie osłony, które są takie lekko gumowate, miękkie.

Nie ma więc mowy o rysowaniu ramy czy zmiażdżeniu linki.

 

Jedyną wadą takiego chwytania za górna rurę jest problem ze swobodnym przesuwaniem się przyciśniętych do ramy linek, a co za tym idzie niemożność ustawienia/wyregulowania przerzutek.

Wtedy trzeba zmienić miejsce mocowania, np. za sztycę podsiodłową.

 

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie lepiej dołożyć do stojaków Velomanna bikestar, albo biketrim ?

http://www.bikestacja.pl/stojak-serwisowy-velomann-bikestar-p-20389.html?cPath=297_255_770

 

http://www.bikestacja.pl/stojak-serwisowy-velomann-biketrim-p-20388.html?cPath=297_255_770

Sam się zastanawiam, bo mój mały stojak boczny do tylnego trójkąta ramy mnie męczy przy serwisowaniu :(

Nie wiem czy warto wziąć ten droższy czy nie ?

I jak ze stabilnością tych dwóch ? I składaniem ?

Chciałbym rower serwisować raz w piwnicy a raz w mieszkaniu, raczej po mieście do kogoś go nie będę woził.

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Witam

Odkopię troche ten temat :rolleyes:

Tak się składa,że właśnie sobie kupiłem dokładnie taki sam stojak z linku,który podałeś.

No i niestety zawiodłem się na nim.Wygląd i konstrukcja ok,waży swoje i wygląda dość stabilnie ale w praktyce to już całkowicie inna sprawa.

Po pierwsze przyszedł do mnie lekko uszkodzony,drobny mankament że nie warto odsyłać i można naprawić domowym sposobem,ale zawsze psuje to już pierwsze wrażenie:)

Najsłabszym punktem jest cały uchwyt do trzymania roweru i o ile sprawdzi się do "drobnych ram" to w przypadku czegość większego jest już problem z objęciem i prawidłowym trzymaniem ramy.Uchwyt jest gumowy i nie rysuje ramy,ale jeżeli ma ktoś ją obklejoną naklejkami ochronnymi to na pewno je uszkodzi.Trzeba także uważać na linki,bo uchwyt nie jest na tyle szeroki a wgłębienia dość wąskie,że nie trudno o przytrzaśnięcie i pogięcie linek.

Przy ramie HT idzie jeszcze jakoś pracować,bo uchwyt daje radę ją objąć prawie w całości,ale przy drugim rowerze(Konę Hei Hei) to już jest problem. naprawdę ciężko ją złapać żeby można było dobrze manewrować.Dolna rama,za szeroka i uchwyt,obejmuje ją tylko w połowie,pod górną z kolei idą linki,które przy zamknięciu łapy dociskane są do ramy i wówczas nie mam mowy o jakiejkolwiek regulacji napędu.....

Dalej,cały stojak ma regulację na śruby,niby solidne ale tylko z wyglądu.Nie utrzyma roweru w pozycji jakiejbyśmy chcieli.Mimo iż dokręcamy śruby do oporu to i tak wszystko się rusza i ślizga.

Niby produkcja Made in Germany ale chyba tutaj stosunek ceny do jakości wziął górę.Szkoda,że nie miałem okazji przekonać się w praktyce jak to wygląda bo na pewno dołożyłbym i kupił coś droższego i pożądniejszego.

U mnie w sklepie serwisowym mają takie stojaki z uchwytami regulowanymi i dokręcanymi z 2 stron.Natomiast wszelkie newraligiczne połączenia są na sztywno.W takim stojaki rower "siedzi" aż miło popatrzeć.Z tego co się wypytałem to koszt coś około 800 zł.

pozdrawiam

R/

p.s.Może ktoś wie,czy można gdzieś dokupić same uchwyty do mocowania roweru,tą łapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tutaj cie cos zainteresuje http://www.bikestacja.pl/warsztat-rowerowy-narzedzia-klucze-rowerowe-stojaki-uchwyty-haki-c-297_255_770.html?sort=3a&page=1

Ja po tym ostatnim poście jednak kupiłem Velomanna Biketrim za 319zł. Z początku fajnie się skręcało dopuki nie zaczęły się aluminiowe części, bo na nich były po wylewce w formie naddatki na niektórych brzegach i musiałem czasem sam pilnikiem jechać by wyrównać bo nie mogłem złożyć. Co do czego złożyłem. Stojak po złożeniu w sumie zajmuje nie duzo miejsca, ale rury i tak zostaja dosyc dlugie i chyba bede musial go w piwnicy trzymac. Podwieszałem fulla za sztyce to przy mocnym ściśnięciu z czuciem rower wisiał sztywno, może jak chcialem koło zdjąć to wtedy musiałem jeszcze mocniej dokręcić, ale wydaje się że będzie ok. Jeszcze muszę się pobawić za rame łapać a ona też prawie wszędzie ma nieregularne kształty w stylu kwadratu. Moja opinia teraz nie może być mocno subiektywna bo na razie myłem tylko na nim rower :) na dniach miałem zmieniać manetki i pancerze i ciekaw jestem jak się spisze w tej roli :) Ale ogólnie nie narzekam na stojak jak za taką kasę, leciutko się buja tylko.

 

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwieszałem fulla za sztyce to przy mocnym ściśnięciu z czuciem rower wisiał sztywno.....

 

Próbowałem też tak go podiweszać ale niestety siła ciężkości robiła swoje i rower wisiał w dół dolnym kołem.Żeby coś przy nim probić znowu trzeba się schylić.Nie można tak skręcić śrub,żeby rower był w pozycji,która będzie dla mnie odpowiednia.

Co do mycia to sobie odpuściłem,bo to bujanie jest tak denerwujące,że szybciej i pewniej myje mi się go na ziemi.

Te uchwyty w linku co pokazałeś to całkiem ciekawe i nawet znalazłem jednego.Sam uchwyt do stojaka Park Tool'a kosztuje ponad 600zł.....trochę sporo :mellow:

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie lipa stojak, mój rower w moim normalnie wisi i nic się nie przechyla, chyba że naprawde za coś mocniej ciągnę. No Parktool drogi jest. Jeszcze na stronie www.velo.pl też mają troche tego, ale ceny chyba nie małe również. Chyba że zza oceanu sprowadzić :)

 

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja posiadam już od około 3 sezonów stojak PRO, kupiony w Bikestacji

 

http://www.bikestacja.pl/stojak-serwisowania-roweru-p-2513.html?cPath=297_255_770

 

Jest w podobnej cenie co te podane przez was, a w moim domowym użytkowaniu sprawdza się fantastycznie. Łapa ma gumowane chwyty, nie rysuje więc ramy, chwytam nią zarówno okrągłą rurę mojego starego HT jak i trójkątny profil w Giancie. Mocowałem też rowery za sztycę. Linki na górnej rurze? Nie ma sprawy, uchwyt ma taki kształt, że pozwala na ich przesunięcie w rowek, który widać na zdjęciu i tyle. Do tego można go złożyć i zapakować w dołączony pokrowiec. Co do stabilności - nigdy nie udało mi się go przewrócić, a jak pracuję w niewielkich pomieszczeniach to często się gdzieś ocieram, albo go szturchnę. Zdecydowanie polecam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy pierwszy post tyczył się stojaka serwisowego Genio,ale ja dzisiaj takowy otrzymałem.Zdziwiłem się trochę wagą(pozytywnie,bo myślałem,że jest lżejszy).Na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko dosyć solidnie.Nie ma większych problemów przy składaniu.Przyznam,że skusiłem się również ceną,bo "dystans" cenowy między tym stojakiem,a kolejnym na allegro to około 60zl,co jest dla mnie dość znaczną kwotą.Przy wiosennym serwisie roweru postaram się sklecić jakiś temat w dziale z testami,chyba że ktoś mnie ubiegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy pierwszy post tyczył się stojaka serwisowego Genio,ale ja dzisiaj takowy otrzymałem.................

 

Pierwszy post dotyczył dokładnie takiego stojaka jak z linku poniżej:

 

http://allegro.pl/se...2905740168.html

 

Jak możesz to napisz coś o swoim i podaj linka do zdjeć,bo ja ten swój raczej sprzedam i będę szukał czegość ciekawszego.

 

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojak który zakupiłem to coś takiego NIEMIECKI STOJAK ROWEROWY SERWISOWY GENIO (2916381559) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.Wygląda to na produkcję pod jakieś sieci marketów wielobranżowych,które możemy w kraju nad Renem spotkać.Koszt w granicach przyzwoitości a i produkcja oprócz dystrybucji także niemiecka,więc pomyślałem-spróbuję.Zaniepokoił mnie trochę brak opinii w internecie na temat tego wynalazku,ale przepadło i stojak czeka na wiosnę.Co prawda rozłożyłem go i złożyłem z powrotem do pudełka,by zobaczyć jak się prezentuje,ale postaram się dziś lub jutro sprawdzić jak rower się na nim trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Ty ,to może ja coś skrobnę , bo niedawno kupiłem taki sam stojak.Wielką zaletą jest możliwość jego złożenia(zajmuje mało miejsca), wykonanie jest ok, byłem mile zaskoczony średnicami rur. Co do stabilności to tak:

1.za sztyce łapiąc przód leci w dół( ale nie ma problemu z regulacjami napędu, bo tył masz ciągle w górze)

2. za górną rurę, dla mnie stabilnie, daje rade wszystko zrobić , linki spokojnie można włożyc w środek zacisku.

 

mała fota, sorry za jakość

post-160371-0-01691300-1357758080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....linki spokojnie można włożyc w środek zacisku.

 

Można włożyć ale w stosunkowo wąską ramę .U mnie było to nie możliwe,bo były dość mocno ściśnięte i nie można było spokojnie regulować napędu.Z kolei przez moją nie uwagę delikatnie przycisnąłem jedną z linek i trochę się skrzywiła.

Na wąskiej ramie żony zacisk trzyma się bardzo dobrze a i linki mieszczą się swobodnie w wewnątrz zacisku.

Ale co do stabilności to jak dla mnie to jest wiatrak,buja jak diabli.

Ogólnie cena adekwatna do jakości.

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum.

W swoim warsztacie posiadam stojak bike trim velomana. Jednak uchwyt okazał się badziewny strasznie. Guma jest miękka i cienka, a śruba mocująca po przeserwisowaniu 6 rowerów straciła gwint i cały uchwyt wymagał naprawy.

Zakupiłem uchwyt uniora gdyż używam narzędzi tej firmy i śmialo moge porównać je z park toolem a są o wiele tańsze.

Oto uchwyt:

http://www.uniortools.com/cgi-bin/cms.cgi?doc=11857&prod=129270

Bardzo solidny 221 zł guma bardzo gruba trzyma idealnie i posluzy na pewno wiele lat do tego wszystkie części zamienne dostepne u dystrybutora na Polske firma Unior Coframa o niebo lepszy od velomana.

Pasuje do reszty stojaka velomana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim warsztacie posiadam stojak bike trim velomana. Jednak uchwyt okazał się badziewny strasznie. Guma jest miękka i cienka, a śruba mocująca po przeserwisowaniu 6 rowerów straciła gwint i cały uchwyt wymagał naprawy.

 

o której śrubie piszesz tej z tym zamykaczem plastikowym :icon_question:

też mam ten stojak od niedawna, trzeba będzie uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wypowiem się na temat tego stojaka.

Przyszedł do mnie dzisiaj. Pierwsze wrażenie powiedziałbym nie najgorsze. Wygląda dość prosto ale za 170zł ciężko się spodziewać więcej. Po złożeniu wygląda dość solidnie.

I na tym zalety się kończą.

Drążek do stabilizacji kierownicy przyszedł z urwanym zaczepem - nie jest to wina transportu bo wtedy część gdzieś by sobie leżała. Ale to można jeszcze wybaczyć i zareklamować.

Na aukcji reklamowany jako super wytrzymały z obciążeniem do 30kg. Ale to chyba pod warunkiem, że będzie to punkt o wymiarach 1x1x1cm który ustawimy idealnie na czubku stojaka. Wtedy może wytrzyma. Mojego ~15kg Trance'a X4 w żadnej pozycji nie chce utrzymać. Głowica kręci się bez oporu (zanim ktoś napisze - tak dokręcałem ją, trochę mocniej to pęknie).

Maila do sprzedawcy już napisałem. Zobaczymy co odpisze.

 

Tak więc takich wyrobów z allegro nie polecam. Zaryzykowałem i tylko na tym straciłem. Dobrze, że nowy wideł jeszcze nie przyszedł bo wtedy dopiero bym się wkurzył - mieć nowy sprzęt i nie móc go zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...