Skocz do zawartości

[amortyzator] Marzocchi Z3.5 serwis


ChesterX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jakiś czas temu stałem się posiadaczem amortyzatora, jak w tytule. Jest to rocznik najprawdopodobniej 2001(sugerując się tym że podkowa jest już na stałe) z dwoma komorami powietrza i regulacją powrotu. Rozebrałem go, wyczyściłem w środku dokładnie, przesmarowałem, poskładałem tak jak było, zalałem olejem no i wstępnie napompowałem... i teraz mam pytanie... otórz w jednej goleni jest wspomniana regulacja powrotu, w drugiej jest pusto , w manualu wyczytałem ile wlać oleju, jednak ile dać powietrza już nie znalazłem... czy powinienem obydwie komory pompować tak samo czy różnie? oraz mam takie wrażenie że z każdym dniem amortyzator mięknie... dodam iż nie plami ani się nie poci, więc gdzie może leżeć problem? z góry dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrza pompujesz więcej tam, gdzie jest mnie oleju.Czyli np. w lewej goleni jest mnie oleju niż w prawej, do lewej dajesz np. 35psi, a do prawej 30.

Jeśli chodzi o nietrzymanie powietrza to radzę sprawdzić dokładnie górne golenie pod kątem uszkodzeń powłoki, możliwe że to przez to wydostaje się powietrze.Zakładam, że uszczelki sprawdziłeś podczas serwisu i są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelek nawet nie ruszałem, wyglądały ok , i chyba swoją rolę spełniają skoro olej się nie przedostaje... a co do poziomu oleju, nalałem do obydwu goleni tyle samo tak jak pisze w serwisówce, no ale ok spróbuje trochę odlać z tej strony w której nie ma tłumika, no i w tą również stronę dmuchnę więcej powietrza. Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...