Skocz do zawartości

[podkoszulek]czy warto sie zaopatrzyc?


Wawrus

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.velo.com.pl/accent/www_acc_bike...bikewear_39.htm

 

Co myslicie o takiem bajerze?Czy warto wydawac na to pieniadze?Jesli prawda jest to co pisze accent w opisie tego podkoszulka to jest wart swej ceny.Chciałbym prosic o rade osoby które miały możliwość jazdy w takim czymś(niekoniecznie w Santino). Czy naprawde pot wydostaje sie na zewnątrz a skóre mamy suchą czy to chwyt reklamowy?I jaki rozmiar pasował by na osobe:

Wzrost 176cm

Klatka 94cm

Bo ich skala od S do XXXL niewiele mi mówi.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw opini,czekam własnie na paczke z allegro.ZAkupłem troszke inny model bo z firmy hannah ale zastosowanie ma takie samo

 

 

wawrus: M powinna byc odpowiednia

 

 

rozmiar

obwód pasa

obwód klatki piersiowej

długość przodu koszulki

długość tyłu koszulki

 

S

80 cm

94 cm

62 cm

72 cm

 

M

82 cm

98 cm

66 cm

75 cm

 

L

86 cm

100 cm

68 cm

77 cm

 

XL

90 cm

106 cm

70 cm

80 cm

 

XXL

94 cm

110 cm

72 cm

82 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz ale w okresie Bożonarodzeniowym były na allegro ciuchy z "craft"a i zakupiłem sobie bezrękawnik , w instrukcji było napisane że używa się go w upalne dni no i podczas zajęć na hali... cena już dobrze nie pamiętam coś ok 59zl chyba. Czy to działa? Nigdy wcześniej nie używałem bielizny termoaktywnej ale jestem pod wrażeniem działania tego materiału, stosuje ją prawie zawsze na treningu - po intensywnym treningu sprawdzałem działanie tej bielizny- skóra była lekko wilgotna natomiast koszulka rowerowa która była drugą warstwą wręcz mokra! tak jakby ktoś wylał na nią bidon wody, to naprawdę działa! no i co najważniejsze nie jest przewiewna nie wychładza tak jak zwykla bawełna do tego szybko schnie, ja jestem ogólnie bardzo zadowolony z firmy , kupowałem Craft!tutaj dokładnie taka sama, ale wtedy była tańsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam podkoszulki termoaktywnej gotherm

 

jest to moja ulubiona podkoszulka na rower

w połączeniu z poliestrowa kurtką lub polarem ciało lekko wilgotne a na zewnątrz odzieży wiadro wody

 

a bawełniana podkoszulka to jak mokra szmata położona na plecach

 

warto na bika zaopatrzyć sie w termoaktywna odziez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jak najbardziej polecam taka podkoszulke termoaktywna - spisuje sie taka nie tylko na rowerze ale i na nartach czy przy zwyklym bieganiu. Kiedys zawsze jezdzilem ( narty czy rower ) w bawelnie - po zmianie na taka oddychajaca tkaninke do bawelny na pewno juz nie wroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw opini,czekam własnie na paczke z allegro.ZAkupłem troszke inny model bo z firmy hannah ale zastosowanie ma takie samo

wawrus: M powinna byc odpowiednia

rozmiar

obwód pasa

obwód klatki piersiowej

długość przodu koszulki

długość tyłu koszulki

 

S

80 cm

94 cm

62 cm

72 cm

 

M

82 cm

98 cm

66 cm

75 cm

 

L

86 cm

100 cm

68 cm

77 cm

 

XL

90 cm

106 cm

70 cm

80 cm

 

XXL

94 cm

110 cm

72 cm

82 cm

 

 

 

:) he to działa! odebrałem dzisiaj i zaraz przetestowałem na 30 km trasie dosc intesywnego dobijania siebie i sprzetu :!!: Fakt odprowadza nadmiar potu,ale skóra sucha na 100% nie jest bo chyba niemozliwoscia by to było.Mimo wszystko zadowolenie jest ogromne bo czuc róznice.Plus to również ciepłota która zachowujesz,bo przeciez sucho = ciepło :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić chociaż jedną taką koszulkę. Jest absolutnie uniwersalna do wszystkich sportów i wędrówek górskich. Ja i moi znajomi używamy koszulek Mount-X Thermal Dryfast od kilku lat. Niestety nie znam innych produktów ale sądzę że działają podobnie. Taka koszulka jeżeli nie jest luźna , skojarzona z czymś na wierzch przepuszczającym wilgoć (Windstopper, Coolmax) "działa" super. Nawet jak nie jest 100% sucha daje wrażenie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić chociaż jedną taką koszulkę.

 

jeśli ktos codziennie uprawia wysiłek

to warto kupić od razu dwie

 

bo strasznie cuchnie nieprana

ja piore w pracy i susze w kotłowni

bo w domu by nie wyschła

a w zadnej innej na rower nie wsiadam

 

przy najbliższym nadmiarze kasy /kiedy to bedzie ????/

kupuje druga termoaktywna

 

pozdrówko lekko zapocone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i zaraz przetestowałem na 30 km trasie dosc intesywnego dobijania siebie i sprzetu

I jak rozmiar?Pasuje?Czy taka koszulka powinna mocno przylegac do ciała czy tez wystarczy aby jedynie sie stykała ze skórą?Czy jest wygodna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na crafta zakładasz normalną koszulkę do XC taką jaka podałeś. Wtedy poci ci się craft a nie wierzchnia koszutka do xc.

 

Poza tym craft szybciej schnie niż koszulka do xc. A w samej koszulce do xc też można śmigać właściwie wszyscy tak śmigają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak rozmiar?Pasuje?Czy taka koszulka powinna mocno przylegac do ciała czy tez wystarczy aby jedynie sie stykała ze skórą?Czy jest wygodna?

 

 

powinien byc kontakt ze skora jak najwiekszy.Inaczej jak ma odprowadzic pot poprzez włukna? Jest bardzo wygodna/elastyczna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wlasnie, jak maja sie koszulki decathlona ?

sa troche tansze chyba od chocby Accent'a Phantom

 

http://www.bikekatalog.pl/2006/?ppg=show&baza=ubiory&pid=987

 

ktory straszliwie mnie grzeje, jednak jak niczym nie ustepuje to zamiast dac 90 spokojnie zaplacilbym z 50-60zl

 

jak to dokladnie jest z tymi normami koszulek, od jakiego poziomu zaczynaja sie konkretne modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ostatnio Crafta model pro cool, cena na allegro przyzwoita - dzis odebralem paczuszke na poczcie i dopiero raz zdazylem sie przejechac - ale jako ze uzywam innej bielizny tej samej firmy - podkoszulek z dlugim rekawek na snowboard i rower (utrzymuje idealna temperature ciala, zapobiega przepoceniu i zarazem przewianiu) -> goraco polecam, warto wydac te pare groszy wiecej!.

 

O modelu pro cool bede w stanie wiecej napisac za jakis czas. Wstepna weryfikacja w majowy weekend w gorkach.

 

e: poprawa linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...