Skocz do zawartości

[1000-1200] Cross/trekking


Marakas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić rower cross/trekking w przedziale cenowym 1000-1200 ( używany lub nowy). Głównie do jazdy po mieście, od czasu do czasu las. Po przeczytaniu kilku wątków głownym faworytem jest Lazaro senatore v4. Problem polega na tym, że nie jestem pewien czy rama z lazaro ( 21 cali) nie będzie dla mnie za mała.

Mam 192 cm wzrostu 95 kg wagi, długośc nogi do kroku 88 cm i według tego artukułu powinnem czegoś szukać w okolicy 22 cali.

Jednak w tym wątku użytkownik ress ( 198 cm wzrostu) pisze, że ramy lazaro sa nadwymiarowe(konkretnie model Lazarro Integral V)i dla niego rama jest ok.

I tutaj pytanie czy ramy senatore i integral róźnią się znacznie od siebie ? I czy ktoś o podobnym wzroście co ja jeździł na senatore i może coś o komforcie jazdy napisać ?

 

Co do używek to niestety nie jestem na tyle zorientowany w częściach, aby określić który rower opłaca się kupić, a który nie. Więc proszę o pomoc w ewentualnym propozycjami.

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na forum.

Jezeli nie liczy sie dla ciebie wygląd roweru i mam byc tanio szukaj starego author horizon z lat 2000 -2002.Napis na ramie -chrome moly tubes.Są także 22 calowe .Tzw.osprzet wymień na nowy i masz rowerek na miasto.Na nowych aluminiowych crossach jazda z zablokowanych amortyzatorem po sciezkach ,chodnikach jest troche mało komfortowa.Sam mam taka ramę od Author Horizon + stara kierownica i korba . Czesto przekładam na nią sprzet z innego roweru i jezdzę dla przyjemnosci.Mięciutko i bez bólu nadgarstków.Na tej ramie author zjechałem z 5 tys km.I zawsze wracam do niej a miałem wyrzucic na smietnik.Waży troche wiecej niz podobna z alu ale nie ma to znaczenia.

Jeszcze ci kasa zostanie na jakieś siodło brooks.

Moim zdanie do rowerów cross i trekking brać tylko miękkie ramy stalowe.Bez amortyzatorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu i sprzedawca potwierdził moje przypuszczenia, że ramy integrala i senatora są pod względem rozmiarów są niemal identyczne. Więc chyba zdecyduje się na tego lazaro.

 

Przy wyborze senatore zastanawiam się w najbliższej przyszłości nad wymianą przedniego amortyzatora na jakąś z blokadą skoku. Prosiłbym o jakieś propozycje. Mogą to być nowe jak i używane amortyzatory, w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie roweru 1000 zł wydaje mi się, że 200-250 zł jest rozsądne. Dodatkowo chciałbym kupić zapięcie w okolicach 100 zł. Myślałem o takim rozwiązaniu, ale obawiam się, że jest to ten model który da się otworzyć

, ew. coś takiego tylko nie wiem na ile takie rozwiązanie jest bezpieczne porównując do klasycznych podków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...