Skocz do zawartości

[mostek] lekki mostek do xc


akustyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja mam mostek z KCNC SC Wing dopiero sezon, ale jestem zadowolony. W sumie to nie wiem jak można być niezadowolonym z mostka? Chyba dopiero jak się złamie :P Jedyne co mnie irytuje to to, że przy dokręcaniu/odkręcaniu śruby niemiłosiernie skrzypią :P

 

zdjecie,600,242595,20120201,kcnc-sc-wing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dziękuję za odpowiedzi. Nie szukam czegoś super lekkiego z najwyższej półki, jeżdżę amatorsko i co roku dokładam coś do roweru starając się obniżyć wagę, a kierę i mostek aktualnie mam dość pancerne i niewysokim nakładem właśnie w tym miejscu chciałbym obniżyć wagę. Muszę dokładnie zważyć rower, aktualnie waży ok 11kg nie więcej. Docelowo chciałbym zrobić ok 10 ale to już na pewno nie w tym sezonie. Na przyszły sezon na pewno pójdą koła i może zaciski hamulców. Póki co postaram się wybrać coś z zaproponowanych przez Was. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Cześć,

spóbuje się wczepić w temat, choć może bardziej przyziemnie.

Chciałem spróbować skrócić mostek z 90mm na 70mm (kąt 6st) w moim Cube LTD Race One.

 

Wyjąłem dosyć solidny mostek Cube Performance 150g ze wszystkimi śrubami na klucz 5mm (8Nm) i kupiłem Radon Stem Eco 125g ze wszystkimi śrubami na klucz 4mm (5-7Nm)

Masa nie była tutaj żadnym priorytetem. Różnice śrub/momentów zobaczyłem dopiero po dostawie.

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-stem-eco-459074/wg_id-480

 

Waże 66kg więc bez wyzwań dla sprzętu. Jeżdżę normalnie.

 

Dzisiaj miałem pierwszą jazdą i prawdopodobnie przez zbyt słabe przykręcenie (musze kupić klucz dynamometryczny...) w pewnej podbramkowej sytuacji kierownica obróciła mi się o 90stopni i ... "strzeliłem gola" aż mi wlazło błoto i liście między obręcz i oponę.

 

Czy ten mostek Cube jest pancerny dla osobników 120kg czy też ten nowy Radon jest na niedzielne wycieczki po parku i lepiej go wymienić?

 

Edytowane przez jackon15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...