Skocz do zawartości

[2600 zł]Kross Trans Alp czy Arctic 2013


mikkim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zakupić nowy rower trekingowy firmy Kross. Na pierwszym miejscu mam Alpa, ale zastanawiam się nad Arcticem. Czy różniące się między nimi podzespoły warte są dopłaty (Arctic)? Chciałbym mieś sztywne zawieszenie, żeby było mniej rzeczy do zepsucia. Arctic ma blokadę. Miałbym 2 w 1, tylko nie wiem czy te amortyzatory to kiszka. Zależy mi na trwałym rowerze. Dziennie pokonuję od 30 d0 100 km. Jeżdżę cały rok, niezależnie od pogody. Trasa to 50% asfalt, 50% "las". Mam 195 cm , 100 kg wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważysz 100 kg i masz budżet to dołuż i kup Trans Global, ze względu na tarcze. Mam Trans Alp'a 2011 i musiałem wymienić klocki, bo przy niskich temperaturach efektywność hamulców była nieakceptowalna. Musiałem wymienić klocki na lepsze. Jeżeli Cię nie stać na tarcze, Trans Alp wystarcza. Jedyne co przemawia za modelem Arctica, to 9-rzędowy napęd. W trasie można sobie fajniejsze przełozenie dobrać - tylko tego mi brakuje w Alp'ie.

 

Polecam kupić rower w sklepie stacjonarnym. Trzeba koniecznie sprawdzić obręcze, szczególnie łączenia. Przejeź się. Sprawdź czy hamulce nie szarpią (nieprawidłowe łączenie obręczy). Te obręcze są we wszystkich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważysz 100 kg i masz budżet to dołuż i kup Trans Global, ze względu na tarcze. Mam Trans Alp'a 2011 i musiałem wymienić klocki, bo przy niskich temperaturach efektywność hamulców była nieakceptowalna. Musiałem wymienić klocki na lepsze. Jeżeli Cię nie stać na tarcze, Trans Alp wystarcza. Jedyne co przemawia za modelem Arctica, to 9-rzędowy napęd. W trasie można sobie fajniejsze przełozenie dobrać - tylko tego mi brakuje w Alp'ie.

 

Polecam kupić rower w sklepie stacjonarnym. Trzeba koniecznie sprawdzić obręcze, szczególnie łączenia. Przejeź się. Sprawdź czy hamulce nie szarpią (nieprawidłowe łączenie obręczy). Te obręcze są we wszystkich modelach.

 

2600 to maksymalna kwota jaka mogę przeznaczyć na rower. Global odpada ze względu na cenę. Chciałbym jak najprostszy rower, dlatego hamulce tarczowe odpadają. Gdyby było to możliwe zmieniłbym amortyzator na zwykły widelec. Mam w planach dłuższą trasę i chciałbym rower z jak najmniejszą ilością rzeczy do zepsucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym używki przez internet, szczególnie za taką wysoką cenę. Trzeba bardzo precyzyjnie ocenić stan roweru, gdyż ewentualny serwis może być dość kosztowny. Ale jeżeli jesteśmy już w temacie, to można na allegro wyhaczyć zachodnie marki (w polskich sklepach raczej nie spotykane), rowery często powystawowe, leżaki magazynowe, na dobrym osprzęcie i dobrej cenie. Ostatnio widziałem trekinga na XT i tarczach za nieco ponad 2000 PLN, tylko że pedały trzeba było sobie zorganizować samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie kupiłbym używanego roweru przez internet. Dzisiaj zamówiłem Alpa. Uznałem, że nie ma sensu pakowac dodatkowych pieniędzy w sprzęt, który i tak nie jest bardzo dobry. Rowery z linków do aukcji odpadają z różnych przyczyn. Mój brat ma Hexagona jakiegoś ze średniej półki. Jeździ nim 8 lat. Traktuje jak muła roboczego i oprócz jednej regulacji i jednego smarowania nic mu nie dolega, a osprzęt ma coś po niżej alivio. Więc myślę sobie, że standardowe wyposażenie Alpa mi wystarczy. Może wymienię pedały na platformy z pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...