Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

jezdzilem juz na kilku rowerach z ctd, ale przyznam, ze nie zwracalem uwagi na roznice w nastawach...jedno jest pewne, nawet jak dziala, to nikt na zawodach nie bedzie siegal do korony i co chwile przestawial, a typowo turystycznie, bez pospiechu to nawet bez ctd fox bedzie okej

 

dobra, koniec ot o foxach, jak cos to prosze zrob nowy temat

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doczekałem się Radona 29er 7.0, został dostarczony dzisiaj.Po złożeniu wszystko pieknie tylko koła maja lekkie bicie. Przednie koło nawet spore a paczka nie była uszkodzona co myslicie o tym?

 

pisz - w moim wypadku zaproponowali zwrot kosztów centrowania w wybranym przeze mnie serwisie (z ograniczeniem kwoty - ale nie pamiętam jakim ;-( i pod warunkiem przesłania faktury) ... inna sprawa, że nie skorzystałem ;-) PS mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić na ile geometria / wymiary podawane na stronie zgadzają się z realiami ?

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Radona

Posiadam model zeszłoroczny ZR Race 29er 5.0 w tym roku zakupiony po przejechaniu około 3tys. kilometrów postanowiłem go trochę odchudzić( jak najtańszym kosztem na początek ) ... Tak wiec poleciała kierownica , siodełko, pedały,kaseta,hamulce , tarcze ,zaciski, dętki,opony..a waga w sumie niewiele się zmienika coś kolo kilograma mniej. Mam pytanie czy jest możliwe żeby kola ALEX EN24 29er bez opon i dętek

ważyły prawie 2,8 kg????

​ Znalazłem zamienniki odpowiadające mi cenowo i tu tez pytanie czy warto w nie inwestować?

http://www.bike-discount.de/shop/k677/a63922/red-power-29-sl-disc-6-loch.html

 

http://www.bike-discount.de/shop/k677/a63927/red-power-29-xl-disc-6-loch.html

 

Co do poprzednich opisów tu w temacie o Radonie to mogę potwierdzić w mniej wymagającym terenie jak i w podjazdach super szybki rowerek ....na zjazdach jednak (możliwe ze to ten amortyzator) puki jest na sporej prędkości ładnie zbiera przeszkody jednak gdy zacznie się zwalniać strasznie niestabilny ..ale może to kwestia techniki i obycia z 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłem to geometria wydawała się taka sama. Mostek i tak musze wymienić bo jest za niski i za duża róznica między siodełkiem a kierownica się zrobiła.

 

Ile masz wzrostu ?Też biorę pod uwagę ten rozmiar (tej ramy) i raczej się nastawiam na ustawianie mostka na minus żeby osiągnąć odpowiednio niską pozycję (biorąc pod uwagę iż ten Radon ma dość wysoką główkę - 120 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Radona

Posiadam model zeszłoroczny ZR Race 29er 5.0 w tym roku zakupiony po przejechaniu około 3tys. kilometrów postanowiłem go trochę odchudzić( jak najtańszym kosztem na początek ) ... Tak wiec poleciała kierownica , siodełko, pedały,kaseta,hamulce , tarcze ,zaciski, dętki,opony..a waga w sumie niewiele się zmienika coś kolo kilograma mniej. Mam pytanie czy jest możliwe żeby kola ALEX EN24 29er bez opon i dętek

ważyły prawie 2,8 kg????

​ Znalazłem zamienniki odpowiadające mi cenowo i tu tez pytanie czy warto w nie inwestować?

Fulcrum Red Power 29" SL Disc 6 Loch

 

Fulcrum Red Power 29" XL Disc 6-Loch

 

Co do poprzednich opisów tu w temacie o Radonie to mogę potwierdzić w mniej wymagającym terenie jak i w podjazdach super szybki rowerek ....na zjazdach jednak (możliwe ze to ten amortyzator) puki jest na sporej prędkości ładnie zbiera przeszkody jednak gdy zacznie się zwalniać strasznie niestabilny ..ale może to kwestia techniki i obycia z 29er.

 

Niewiele znalazłem w sieci a to co znalazłem to raczej same plusy..ciekawostka jest cena tańszego zestawu w Polsce

wojczal-bike.pl Koła FULCRUM RED POWER 29 SL 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi brak ....

... znalazłem na niemieckim rynku jeszcze takie w podobnej cenie jaka mnie interesuje

http://superlight-bikeparts.de/Novatec-BOR-435-LaufradsatzFRM-Rims-FRM-Felgen-Cross-Country-Laufradsatz-Wheelset-29er-niner

 

i używane

http://bikemarkt.mtb-news.de/article/80016-sun-ringle-sun-ringle-ztr-arch-29-zoll-lrs-lefty

 

jak się to ma do tego zestawu co znalazłem na początku?

http://www.fulcrumwheels.com/en/collection/offroad/xc-all-mountain-29/products/red-power-29-xl

 

moja waga to 68 kg z rowerkiem 80kg jeżdżę w każdym terenie z ukierunkowaniem na teren górzysty ..

Dziękuję za jakakolwiek podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2i

 

 

Zestawy są klasowo podobne ..ale SRAM moim zdaniem brać się opłaci bardziej. Co do jakości jazdy różnica raczej nie wielka. Rowerek ładny koleś ostatnio przyjechał na takim po naszych górkach pojeździć i spisywał się identycznie jak moja bryczka./

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć . Chce kupić Radona zr race 5.0 i mam problem odnośnie ramy , mam 183 cm wzrostu a nogę koło 90 cm i waham się pomiędzy 18 a 20 cali waga kolo 70 kg . za odpowiedz dziękuję z góry

Edytowane przez rootz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem ale z braku doświadczenia wolę się zapytać , mierzyłem ostatnio podobnych rozmiarów 29 calowy rower i był w sam raz , na pewno się różnią geometrią ale chodziło mi tylko jak się na tym "siedzi" .Zastanawiają mnie różnicę w cenie jeśli chodzi o bike center a niemiecką stroną , dodając koszt przesyłki , kartonu , i pedałów , bo jak pisze w opisie roweru na stronie Radona to ich nie ma w komplecie to i tak różnica jest znaczna . Dzięki za tak szybką odpowiedź.

PS. W tej cenie nie ma chyba lepszego roweru 29 ' jeśli chodzi o cenę i jakość ?, uprzedzam jestem świeży w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym pięknym i dostatnim kraju podatek vat na rowery wynisi 23%. W tym ubogim, niemieckim kraju obywateli nie stać na takie bezczelne podatki. Więc obowiązuje tam stawka 19%. Ot cała tajemnica. Piszę ze Szczecina. Pewnie sam pojadę 30km na zachód od Kołbaskowa szukać swojego "szczęścia".

Ps. Pozdrawiam Rostowskiego i spółkę z Rady Ministrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

Z tego co jest tam napisane cena 799 już zawiera 19 % podatku zaś w bc doliczają dopiero do tej ceny nasz vat , tak mi się wydaję .

Edytowane przez Puklus
pkt 2i do powtórki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cena hurtowa dla Polski i Niemiec jest podobna i nie zawiera jeszcze vat-u.Ostatecznie Vat płaci końcowy odbiorca. Po ich doliczeniu już widać różnicę. Niby tylko 4%. Warto popatrzeć na bezczelną marżę polskiego dystrybutora. Większość rzeczy jest w Polsce droższych z uwagi na "tą bezczelność" marży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...