Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

 

Do końca felg? Jakby był do podłoża to kreska IMO byłaby poprowadzona dalej. A tak kończy się w dziwnym miejscu. Chcę się upewnić, dlatego pytam.

do podłoża jest, nikt przy zdrowych zmysłach nie podałby wymiaru do końca felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest od podłoża mierzone.

 

 

Logika tak podpowiada, ale rysunek mówi co innego  ;) Umowność umownością, ale ktoś powinien dostać po łapach za taki rysunek.

No nic, wysłałem PW do posiadaczy tych Radonów, zobaczymy co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu sie czepiasz. Zrozumiale jest to, ze przekrok mierzy sie od podloza.

 

A gdzie tu jest czepianie? Roweru nie mam jak przymierzyć, a bazując na wymiarach podanych na stronie Radona jak widać nie wszystko jest jednoznaczne.

A to wciąż grubo ponad 4k zł do wydania. Za tyle można głębiej wniknąć w temat i upewnić się. Niby można przymierzyć i zwrócić, ale tak bawić to mi się nie chce... bo po co robić sobie problem sobie i dla nich?

Edytowane przez m00kaczoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. dziś byłem w sklepie rowerowym dopompować amora w radonie 5.0 i się przy okazji okazało, że tarcze nie były do końca dokręcone do piast, z tyłu i z przodu, gdybym dłużej tak pojeździł byłaby potrzebna wymiana:/, także zwróćcie na to uwagę, bo jako, że przesiadałem się z vbrakeów nie zauważyłem tego, myślałem, że to klocki się trochę docierają...pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu jest czepianie? Roweru nie mam jak przymierzyć, a bazując na wymiarach podanych na stronie Radona jak widać nie wszystko jest jednoznaczne.

A to wciąż grubo ponad 4k zł do wydania. Za tyle można głębiej wniknąć w temat i upewnić się. Niby można przymierzyć i zwrócić, ale tak bawić to mi się nie chce... bo po co robić sobie problem sobie i dla nich?

 

Mają taką politykę że musisz do nich jechać jeśli chcesz przymierzyć. Wymiary są podane normalnie, skoro masz wątpliwości... trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dla tych którzy przegapili:

 

Online especially for your!!!!
www.bike-discount.de 
24.5 and 25.5 2013!!!!!

943513_574465429265372_1523674936_n.jpg

 

 

ZR Race 29 6.1 będzie przeceniony na 999E

 

 

Bardzo fajnie, tylko teraz mam problem, bo byłem już zdecydowany na ZR Race 29 6.0 SRAM!

 

Teraz będą w tej samej cenie, możecie mi doradzić którego wybrać?

 

 

 

PS dla tych ktorzy przegapili zapowiedz sezonu 2014

 

942099_571899419521973_1457039705_n.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przymierzam się do zakupu 2*ZR Race 29er 7.0, jeden 16", drugi 18".

Czy jakiś posiadacz może mi napisać, jakie konkretnie są te piasty XT w kołach "Shimano XT/DT Champion/ALEX Rims EN24 29""?

Chcę się dowiedzieć, czy do owych piast dostępne będą części zamienne, czy lepiej od razu pozbyć się tych kół po zakupie i po niewielkiej dopłacie zakupić coś pewniejszego.

 

Czy znajdzie się jakiś posiadacz Radon'a er29 w rozmiarze 16 i 18" w trójmieście, który umówiłby się na spotkanie w celach obejrzeniu roweru, przymiarki? Czułbym się pewniej podczas zakupów. 16 planuje dla żony, 18 dla siebie.

Edytowane przez jarek135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu 2*ZR Race 29er 7.0, jeden 16", drugi 18".

Czy jakiś posiadacz może mi napisać, jakie konkretnie są te piasty XT w kołach "Shimano XT/DT Champion/ALEX Rims EN24 29""?

Chcę się dowiedzieć, czy do owych piast dostępne będą części zamienne, czy lepiej od razu pozbyć się tych kół po zakupie i po niewielkiej dopłacie zakupić coś pewniejszego.

 

Czy znajdzie się jakiś posiadacz Radon'a er29 w rozmiarze 16 i 18" w trójmieście, który umówiłby się na spotkanie w celach obejrzeniu roweru, przymiarki? Czułbym się pewniej podczas zakupów. 16 planuje dla żony, 18 dla siebie.

 

Takie jak w opise, HB-M788 i FH-M788, widać nawet na zdjęciach. Wszystkie części są dostepne, ale lepej je od razu sprzedać jako nieużywane i zamówić te koła

http://www.bike-discount.de/shop/k677/a85996/m-1800-tl-29-wheel-set-disc-15mm-x12.html?mfid=278

 

Piast 350, obręcze UST, i to prawdziwa bezdętka, inserty jak w Tricon, i do tego zwykłe szprychy, a nie jakieś drogie cuda. Za te pieniądze nie ma lepszych kół, do tego wszystko ci podejdzie, tarcze, zaciski, a dętki możesz wyrzucić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pod koniec kwietnia kupiłem Radona zr 5 29er i od nowości strasznie piszczą hamulce, przedni dodatkowo bulgocze. Miałem nadzieję, że to kwestia dotarcia ale przejechałem ponad 500km i dalej piszczą. Dwukrotnie odtłuszczałem etanolem tarcze i klocki, co pomagało na kilkanaście kilometrów. Czy ktoś z zr5 ma podobny problem z piszczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz klocki organiki i dlatego piszczą?

 

Z tego co sie orientuje to sa to avidy organiczne. W kazdym razie na odwrocie maja literke O. Wczoraj wyczyscilem izopropanolem i na poczatku bylo lepiej, potem znow gorzej. A potem, co dziwne, na deszczu najpierw glosno piszczaly, a po chwili zupelnie umilkly. Jak nie padalo i rower byl suchy znow zacZely sie halasy, choc mniejsze. Mam pecha, czegos nie sprobowalem czy te hamulce w radonie tak maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie skręcenia roweru: zwyczajnie koło/kierownica/pedały/siodełko czy coś więcej?

 

P.S. dodali własnie link na facebooku do specyfikacji rowerów na 2014

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/-07-06-13--Radon-Specs-2014-_id_24503_.htm

 

znalazłem w faq:

Our bikes are assembled ready-to-use before being dispatched. However, for dispatch we have to dismount the front wheel and fix it at the side of the frame. Furthermore, we need to disconnect the handlebar from the stem, cushion it and also fix it at the side. You also need to mount pedals and seat post upon receipt.

Edytowane przez shield
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Forum przeglądałem od dłuższego czasu celem wybrania odpowiedniego roweru 29 cali.

 

Wstępnie wybór padł na Radon zr 8.0  ale zabrakło rozmiaru 18" dlatego wczoraj ucieszyłem się z promocji na 7.0  

Wymienie hamulce Formula na XT .  (ostatecznie się cieszę bo zaoszczędzone 400 ojro wydam na nowe koła i hamulce i będę miał 2 zestawy kół a hamulce Formula pójdą do starego 26")

 

Natomiast mam pytanie odnośnie kół - planuję mieć 2 zestawy pierwszy zestaw będzie trenningowy na kołach, które są w oryginale (xt, dt, alexrims)

 

Mam pytanie odnośnie drugiego zestawu kół - starty w maratonach. Proszę o szybkie propozycje kół do 1500pln (moja waga 83kg)

 

Pozdrawiam.

 

Ps.

 

Mam nadzieję, że rowerek będzie już w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrawiam

massirpm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...