Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś nie zaczarowywał rzeczywistości, to z założenia Radon jest tańszą marką niż Cube. Oczywiście nigdzie nie jest napisane, że gorszą, ale mniej prestiżową. Bo tak sobie wymyślili to ludzie którzy na tym zarabiają. Czy im wyszło? Z moich obserwacji uważam, że... tak.

 

Twoja "analiza" ekonomiczna powala, nie myślałeś o jakiejś posadzie w firmie doradztwa inwestycyjnego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że Radon jest pozycjonowany wyżej od Cuba ... co nie zmienia faktu iż na pojedynczym rowerze Radona mają wyższy zysk niż na porównywalnym Cubie (choć zapewne kwestoa skali sprzedaży te różnice zmniejsza) - jeśli masz inne zdanie - uargumentuj je proszę bo to co napisałeś zbyt merytoryczne nie jest ...

 

 

PS mówienie o "prestiżu" w przypadku Cuba (i Radona oczywiście też) jest delikatnie mówiąc ... niepoważne ;-)

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wiesz ile oni na czym zarabiają? Mnie to dynda ile i na czym ale Ty masz ewidentnie z tym jakiś problem. ;) Na rynku Radon jest postrzegany jako półka niżej i tyle. Ja wiem, że jak się go ma, to jest inaczej. Ale umówmy się, że to nie jest obiektywna ocena. Co do słowa "prestiż" przeczytaj jeszcze raz w jakim sensie go użyłem i nie szukaj dziury w całym, ok?

 

Ps. Żeby było jasne. Nie twierdzę, że Radon jest gorszy a w piwnicy obok mojego Cuba stoi Radon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie zrozumiałeś tego co napisałem czy tylko udajesz ?

 

Najpierw mnie obrażasz a jak proszę żebyś uargumentował swoją wypowiedź to wmawiasz mi jakieś poglądy/przekonania których nie mam ...

Pozwoliłem sobie zasugerowac iż niższa (startowa) cena nie koniecznie musi wynikać z np. jakiś oszczędności na jakości - a tak sugerowałeś pisząc: "(...) nie może być mowy o lepszym wykonaniu tańszej marki"

 

Jak ktoś słusznie zauważył to forum jest (m.in.) po to żeby szukający nowych rowerów mogli wybrać coś co im będzie najbardziej pasować i (w moim przekonaniu) błędna opinia o niższej jakości Radonów może zaważyć na wyborze - w momencie kiedy istotniejszy jest np. dobór właściwej geometrii niż marki ...

 

Wcale nie mam zamiaru tutaj bronić tej marki, rowery są ok ale np. poziom obsługi, wprowadzające w błąd opisy na stronie producenta wcale nie wzbudzają we mnie bardzo pozytywnych uczuć do firmy ... co nie zmienia faktu iż (po przestudiowaniu równiez wpisów na tym forum) wybrałem (mimo powyższego) Radona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z płatnościami w bike discount. wiem ze można paypalem ale jest wysoki przelicznik, można również przelew bankowy/internetowy puścić tylko ile to kosztuje, cena rowetu z przesyłka to 720 euro. jak Wy placiliscie ?

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z płatnościami w bike discount. wiem ze można paypalem ale jest wysoki przelicznik, można również przelew bankowy/internetowy puścić tylko ile to kosztuje, cena rowetu z przesyłka to 720 euro. jak Wy placiliscie ?

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

 

Przelew zagraniczny do krajów UE (SEPA) kosztuje 5 zł. U mnie było tak koszt roweru 999, koszt transportu 35 plus jakieś tam koszty manipulacyjne 5 wszystko razem wyszło 1038,95 euro. A z konta zniknęło mi niecałe 4400 zł, według ich kursu daje to 4,23 zł za 1 euro.

Edytowane przez grigri2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z płatnościami w bike discount. wiem ze można paypalem ale jest wysoki przelicznik, można również przelew bankowy/internetowy puścić tylko ile to kosztuje, cena rowetu z przesyłka to 720 euro. jak Wy placiliscie ?

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Ja placilem przelewem, bo platnosc karta kilka razy mi odrzucalo. Bank pobral mi dokladnie 25 zl (mBank) z kwoty 1117€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wypad w teren zaliczony. Powiem krótko jedyny minus tego roweru to niestety trzeba pedałować, sam nie jedzie :-).

Po przesiadce z 26 cali wielkie koło łapie same plusy. Hamulce niby się mają dotrzeć, ale siłę już mają (tylne koło potrafią zablokować). Precyzja działania napędu X9 jest rewelacyjna. Reba jeszcze wymaga regulacji, ale w porównaniu z poprzednim Suntourem, niebo a ziemia. Jestem po prostu bardzo zadowolony z zakupu i to zaledwie po 24 kilometrach, im będzie ich więcej mam nadzieję dostrzec wiele innych zalet. Jeszcze kilka fotek jak maszyna się prezentuje w terenie.

 

a80f95e6b64a87fc.jpg86c2fd2c49887b83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...