Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie na taki czekam, i przez to Twoje zdjęcie nie wiem czy dam radę, chętnie bym już go w terenie wypróbował.

A jak wrażenia odnośnie wykończenia, masy itp.

 

Zdjęcia nie oddają piękna tego roweru :P Jeśli chodzi o wykończenie to dla mnie jako "nie specjalisty" jest okej. Wagi nie sprawdzałem. Rower wyregulowany, gotowy do jazdy, świetnie zapakowany. Cieszą takie drobiazgi jak naklejki ochronne na rame ;) Jestem baaaaaaaaardzo zadowolony !!!20130313_210602.jpg20130313_210650.jpg20130313_210718.jpg20130313_210727.jpg20130313_210837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Radona 29 w rozmiarze 20 cali. Proszę o zmierzenie długości rury podsiodłowej mierząc od środka saportu do górnej powierzchni odchodzącej od podsiodłówki górnej rury , tzw. wymiar A' . Wydaje mi się, że jest przekłamanie w tabelkach. I ten wymiar jest o 20 mm większy niż się wszystkim wydaje. Proszę o podanie tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Radona 29 w rozmiarze 20 cali. Proszę o zmierzenie długości rury podsiodłowej mierząc od środka saportu do górnej powierzchni odchodzącej od podsiodłówki górnej rury , tzw. wymiar A' . Wydaje mi się, że jest przekłamanie w tabelkach. I ten wymiar jest o 20 mm większy niż się wszystkim wydaje. Proszę o podanie tej informacji.

 

Wymiar jest taki sam jak na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuważyłem pewną ciekawostkę w 29-kach. Mianowicie Radony w rozmiarze 20 i Cube LTD w rozmiarze 21 mają prawie taki sam przekrok. Wysokość rury podsiodłowej w tych rowerach liczona środek saportu - środek górnej rury w miejscu odejścia od podsiodłówki to odpowiednio : Radon 440mm i Cube 445mm. Przy 620 mm "górnej rury." Jak te ramy są do siebie podobne. Na oficjalnej stronie Cuba jest błąd. Za to tu go nie ma: http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a78841/ltd-sl-29-black-anodized.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazzz sugerujesz, ze to te same ramy?

Wystarczy na nie spojrzeć i każdy zauważy jak się różnią... Maja tylko podobna geo... Wykonanie o niebo lepsze ma Radon...

Jak to się mówi "prawie robi wielka różnice" :)

Edytowane przez cr4zylucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Cube 29 LTD SL, ale z Rebą. Wykonanie wyśmienite. Mucha nie siada. Jestem pewien , że Radony mają taki sam poziom wykończenia. Acz trudno wyobrazić sobie lepszy niż w moim Cube. Chodzi mi właśnie o tą bardzo podobną GEOMETRIĘ. Jeżeli są jakieś różnice to o 5 mm w kilku wymiarach. A tyle oszczerstw powiedziano o Cubach na tym forum. Ludzie, którzy to pisali nie jeżdzili na nich. Nawet nie czytali tabelek z geo. A jednocześnie chwalili Radony. Sam zastanowiałem się nad Radonem. Cena w zasadzie ta sama. Przeważyła dostępność i większa uniwersalność Cuba - mieszkam na Pomorzu Zachodnim. Obie te marki cenowo i wyposażeniem biją na głowę konkurencję.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcia nie oddają piękna tego roweru :P Jeśli chodzi o wykończenie to dla mnie jako "nie specjalisty" jest okej. Wagi nie sprawdzałem. Rower wyregulowany, gotowy do jazdy, świetnie zapakowany. Cieszą takie drobiazgi jak naklejki ochronne na rame ;) Jestem baaaaaaaaardzo zadowolony !!!20130313_210602.jpg20130313_210650.jpg20130313_210718.jpg20130313_210727.jpg20130313_210837.jpg

Ja zamowilem czarny ale przyznam, ze ten kolor tez jest fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że radonów się w tym sezonie namnoży na trasach. Ja dzisiaj dostałem Lieferschein Versandbenachrichtigung, więc w przyszłym tygodniu powinien już dojść. Wiater ile czasu od tego maila rower do ciebie dotarł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że radonów się w tym sezonie namnoży na trasach. Ja dzisiaj dostałem Lieferschein Versandbenachrichtigung, więc w przyszłym tygodniu powinien już dojść. Wiater ile czasu od tego maila rower do ciebie dotarł?

 

Równy tydzień.W mailu, w pdfie masz "Paketnummer" - nr przesyłki, którą można śledzić za pomocą niemieckiej strony dhl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kase przelałem 04.03 a rowerek przyjechał 10 dni później, wszystko okej. Oczywiście przywiozła go Poczta Polska, ładnie zapakowany. Zamówiłem wersje na sramie, byłem pewien, że lakier jest błyszczący a ku mojemu zdziwieniu jest MATOWY(!) co mi się bardzo podoba :)Przy wzroście 188 rama 20" jest idealna :) Pozostaje mi już tylko czekać aż stopnieje śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta matowe malowanie ma jeden denerwujący mnie minus ...latem łapie strasznie kurz ale idzie się przyzwyczaić

Mam pytanie do posiadaczy Radonow mam tam te korbę Shimano deore i chciałbym ja zmienić na coś lepszego jeśli chodzi o Shimano to wiem co i jak ale jeśli bym brał coś Srama to potrzebuje jakiś adapter czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak te ramy są do siebie podobne. Na oficjalnej stronie Cuba jest błąd. Za to tu go nie ma: http://www.bike-disc...k-anodized.html .

 

Gwoli ścisłości - porównując "tabelkową" geometrię na podanych przez Ciebie stronach to przekrok w Cubie może być nawet nieco niżej niż w Radonie bo suport jest o 10mm niżej w Cubie ... (choć główka - co akurat dla mnie ważniejsze - jest wyższa ... co powoduje iż rama jest w odczuciu minmalnie krótsza)Ogólnie jeśli dane na stronach www są prawdziwe to te ramy się różnią całkiem sporo ... wystarczy popatrzeć na długośc tylnego trójkąta, rozstaw kół, no i kąty ! Jeśli wierzyć bardziej doświadczonym (choć znacznie młodzszym ;-) kolegom z tegoż forum to charakter tych rowerów będzie zupełnie inny ...Nawiasem mówiąc to bike-discount.de nie jest wiarygodny odnośnie informacji podawanych na stronach ... już pomijając rozbieżności w zastosowanych częściach w rowerach w porównaniu z opisem to i w wymiarach mają jednoznaczne błędy - choćby Radon w rozmiarze 20" i 22" ma podaną długość tylnego trójkąta jako 422 mm ;-)) /w pozostałych wymiarach już prawidłowe 442 mm/                                                 kadargo> porównywałeś 29er'a od Radona ? Bo np. różnica między Radonem z serii ZR Lady z 2012 a 29er'em z 2013 jest b. duża ... Rama w damskiej wersji (mimo małego rozmiaru) jest bardzo masywna (zwłaszcza róznice widać w tylnym trójkącie) ale zbudowana z "tradycyjnych" rurek o przekroju zbliżonym do okrągłego ... w 29er'rze przekroje sa bardzo zróżnicowane, mam wrażenie zoptymalizowane, tylny trójkąt bardzo delikatny (sam mam obawy) i to wszystko mimo dużo większego rozmiaru (15" vs. 20") ... no i spawy - ewidentnie polerowane (na pewno nie wygląda to tak jak w dawnych szosówkach Cannondale - tam można się było pomylic z carbonem) ale jest ładniej - patrząc na zdjęcia Cuba to barziej przypomina Radona ZR Lady jeśli chodzi o np. jakośc wykończenia spawów - no ale na żywo tego Cuba nie widziałem ...Odnośnie "tańszej" marki ... Firma na pewno więcej zarabia na Radnonach - właściwie cała cena trafia w ich ręce ... W przypadku Cuba muszą się podzielić z wieloma chętnymi a przecież w detalu można bez problemów uzyskać rabat ~15-17% który powoduje iż cena porównywalnego Cuba jest praktycznie na tym samym poziomie co Radon ... a gdzi zarobek sklepu, hurtowni/dystrybutora ? koszty transportu, składowania itp ...

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...