Skocz do zawartości

[rower]Radon Bikes kolekcja 2013


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz sprawdzić jak to wygląda na PP, bo jest tam kalkulator walut.

W Alior Sync jest darmowe konto walutowe i przelewy europejskie też. Ja proponuje wymienić pln na eur w kantorze online (dobre kursy wymiany), wysłać ja na walutowe w Sync, a następnie zrobić przelew (darmowy). Ja bym tak zrobił, zawsze lepiej poczytać wcześniej.

http://www.sync.pl/

https://kantoris.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry za of, ale muszę to napisać...

Nie wiem Panowie w jakich bankach macie swoje konta. Ale ja mam konto walutowe w Multibanku i robię regularne przelewy do Niemiec,Holandii i Belgii. I teraz uwaga. Opłata za dokonanie takiego przelewu to 1 euro !!! W przeliczeniu na nasze wychodzi 4 zł z groszem. Ku woli ścisłości dodam, że jest to zwykłe konto o nazwie My, nie żadne firmowe czy coś w tym stylu.

Dodam jeszcze, że opłata jest stała i nie zależy od wysokości przelewu. Kasa dochodzi do 3 dni roboczych, czasami jest już na drugi dzień.

Opłata miesięczna za konto to kilka złotych włącznie z kartami debetowymi dla żony i dla mnie oraz jedną kredytową.

Ważne jest tylko to,żeby wpłacić swoje euro kupione gdzieś w dobrym kantorze w rozsądnym kursie, w innym przypadku gdy do banku wpłacisz złotówki,bank zamieni Ci je na euro ale po swoim kosmicznym kursie, na ogół jest + 15 gr i w górę! Wtedy się nie opłaca i lepiej płacić PayPal.

pozdrawiam

R/

p.s.PayPal jest bardziej uniwersalne od konta walutowego i założenie takiego konta jest bardzo proste i wygodne na przyszłość. Kupując coś na ebay'u nie każdy chce finalizować to po bezpośrednio przez bank tylko wybierają właśnie PP.

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za of dodam tylko swoje wyliczenia.

Przeliczyłem te dwie możliwości porównując paypal z kontem walutowym kupując euro w kantorze internetowym. Zostaje nam w kieszeni 170zł przy wymianie 1040 euro poprzez kantor internetowy i wpłatę przez konto walutowe. Paypal ma inny kurs i dodatkowo pobiera opłatę za przewalutowanie. 170 zł to fajna sumka na dokupienie jakiś gadżetów do nowego przecinaka górskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze slowo o wysylaniu kasy za granice.

Moim zdaniem najlepsza oferte ma BZWBK. Mam tam konta walutowe euro i funt brytyjski. Zalozenie konta trwa pare minut, wystarczy dowod. Oplata za wyslanie kasy kosztuje 0.25% wysylanej sumy (nie mniej niz 9.50zl), jezeli chcemy zrobic przelew pilny (bedzie u odbiorcy tego samego dnia) oplata wzrasta do 0.50%. Tyczy sie to bankow nie bedacych w systemie SEPA , oplata za przelew SEPA (czyli wiekszosci bankow strefy euro) to 5zl. Nie ma zadnych oplat za konto, nie ma sumy minimalnej, jaka musi byc na koncie. Za karte do konta walutowego costam sie placi, ale ja jej nie chcialem, bo mi niepotrzebna. Wykorzystuje to konto wylacznie do platnosci online.

Aha... nie jestem pracownikiem tego banku, ani zadnego innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podziękować za podpowiedzi odnośnie doboru ramy Radona Zr race 6.0 dla małżonki, 16'' na 170cm jest idealnie praktycznie, może ciut dłuższy mostek może być. Co do roweru który kosztował przeliczając na zł razem z przesyłką coś około 3700 zł, to nie wiem czy da się coś lepszego dostać z nowych rowerów, na osprzęcie sram x9 (przód i tył) i amorku Reba, wrażenia z pierszej jazdy same pozytywy. Jeżeli ktoś się zastanawia, to nie ma nad czym, świetnie zapakowany, wyregulowany, wystarczyło tylko dokręcić koła, pedały, kiere i siodło i można jeździć. Widać, że Niemcy się bardzo starają. W stosunku jakość do ceny to chyba jakość przewyższa cenę w przypadku Radona, nie ździwię się jak w następnym sezonie owe Rowerki zdrożeją o 20%

Edytowane przez Turas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem zr race 6.0 na sramie :) płaciłem kartą visa electron z mbanku - rachunek końcowy 1 098,19 euro - z konta pobrało 4 617,23 zł co daje kurs 4,20 zł (kurs normalny 4,13)także polecam ten sposób płatności.

 

Pytanie do osób, które kupiły w ostatnim czasie radona.

Ile realnie czasu mineło od maila "Rechnungs-Versandbenachrichtigung" (w którym informują, że rower zostanie wysłany w ciągu 4-7 dni) do momentu jak otrzymaliście rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...