Skocz do zawartości

[do 1500zł] Trekkingowy/crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję roweru trekkingowego, na którym codziennie będę przemierzał 40km (praca) po drodze asfaltowej, aczkolwiek przewiduje również wypady na weekendy w leśne dróżki (rzadko)

Proszę o poradę w wyborze, mam 183cm wzrostu, 72kg masa,

Pragnę zakupić osprzęt rowerowy masowo-czy w takim razie dochodzą dodatkowe promocje?

-mam na myśli całe akcesoria:

Pompka, sakwa, błotnik, kask, narzędzia potrzebne do naprawy w czasie awarii w trasie;

oświetlenie, rękawice, licznik.

Jakie według was akcesoria mi są koniecznie potrzebne jeżeli poważnie myślę nad rozpoczęciem zabawy z rowerem i jak się muszę do tego przygotować finansowo?

Dalej, czy kupować teraz rower czy może lepiej trochę poczekać bo już się kończy sezon a wtedy są fajne promocje?

 

Jeżeli chodzi o buty, czy warto inwestować w spd, czy aż tak bardzo jest odczuwalna różnica czy to tylko "taki bajer"?

Wg was:

przerzutki-ileprzełożeń, i jakie?

jaka rama, kierownica, siodełko- wygodne:);

amorytzatory w ramie- czy bez?

hamulce-V brake czy tarczowe- (hydrauliczne czy mechaniczne)

jaka masa roweru?-rozmiar ramy?

 

Oczywiście poszukuje czegoś konkretnego, gdzie nie trzeba będzie zaraz wymieniać części w cenie do 1500 zł-koszt samego roweru bez akcesoriów-gdybym miasł dołożyć z 200-300zł na dużo lepszy sprzęt również to wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych pytań i niekoniecznie w łatwiej do zapamiętania kolejności :)

 

Tu znajdziesz odpowiedni rozmiar ramy trekkingowej dla Twojego wzrostu/długości nogi (zmierz):

http://rower.com/archiwum.php?art=2831

 

Wstępnie załóżmy, że wychodzi Ci rama 22 cale, to już dość niekorzystnie, bo promocje są najczęściej na ramy 18-20, co nie znaczy, że nie możesz mieć szczęścia i na jakąś trafić.

 

Mniej więcej od półtora tygodnia widać, że ceny w niektórych miejscach ostro spadają - po mału zaczyna się koniec sezonu. Można jeszcze poczekać - można się jednak też zacząć rozglądać, jak już wszystko z sezonu wyprzedają to będzie mniejszy wybór.

 

Jak zakupisz akcesoria masowo to najwyżej oszczędzisz na wysyłce jak znajdziesz wszystko u jednego sprzedawcy (wątpliwe - nie znam takich, którzy mieliby wszystko, co bym chciał).

 

Z spd bym poczekał, aż rozjeździsz się normalnie - choć są różne szkoły. Większość osób raczej stopniowo dojrzewa do tej decyzji, jak już wie czego dokładnie chce.

 

W Twoim budżecie nastaw się na ramę alu, 24 biegi, amortyzator tylko z przodu, hamulce V-brake - wszystko to będzie zupełnie wystarczające do Twoich wymagań. Grupa osprzętu zapewne alivio i z przodu jakiś amortyzoator typu suntour nex albo suntour xcm.

 

Jak kupisz rower trekkingowy to błotniki, oświetlenie i bagażnik będziesz miał w cenie - polecam też osłonę na łańcuch/korbę. Zakup dobrych sakw, które ci dłużej posłużą to koło 180zł.

 

Poza tym trzeba ci:

 

- zestaw łatek i zapasową dętkę

- pompkę

- multitoola z zestawem kluczy

 

Z dodatków licznik - sigma bc 509 albo speedmaster 5000 wyjdzie to jakies 30-60zł

Kaska - budżetowo najlepiej z lidla jak jeszcze gdzieś znajdziesz, poza lidlem drożej.

Rękawiczki możesz sobie odpuścić jeśli nie chcesz jeździć po terenie albo całymi dniami.

 

W zależności od tego, gdzie będziesz go chciał zostawiać potrzebujesz też zapięcia - minimum co jest skuteczne to u-lock za około 120-150zł. Do tego olej do łańcucha - koło 20zł i to chyba tyle jeśli o niczym nie zapomniałem.

 

Edycja: Pogrzebałem trochę. Ten powinien być przyjemny w użytkowaniu:

 

http://allegro.pl/ro...2602438655.html

 

Zalinkowałem też stronę, gdzie jest jego pełna specyfikacja i troszkę niższa cena, ale administrator mi zabronił podać tego linka 0_o... Musisz sobie wygooglować po nazwie roweru :)

 

Może i to nie żadna super promocja, ale rozmiar ramy ma odpowiedni, a podzespoły na przyzwoitym poziomie. Do tego ma cenną rzecz - dynamo w piaście, co jest bardzo praktyczne jeśli będziesz jeździł czasem o świcie/zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych pytań i niekoniecznie w łatwiej do zapamiętania kolejności :)

 

Tu znajdziesz odpowiedni rozmiar ramy trekkingowej dla Twojego wzrostu/długości nogi (zmierz):

http://rower.com/archiwum.php?art=2831

 

Wstępnie załóżmy, że wychodzi Ci rama 22 cale, to już dość niekorzystnie, bo promocje są najczęściej na ramy 18-20, co nie znaczy, że nie możesz mieć szczęścia i na jakąś trafić.

 

Mniej więcej od półtora tygodnia widać, że ceny w niektórych miejscach ostro spadają - po mału zaczyna się koniec sezonu. Można jeszcze poczekać - można się jednak też zacząć rozglądać, jak już wszystko z sezonu wyprzedają to będzie mniejszy wybór.

 

Jak zakupisz akcesoria masowo to najwyżej oszczędzisz na wysyłce jak znajdziesz wszystko u jednego sprzedawcy (wątpliwe - nie znam takich, którzy mieliby wszystko, co bym chciał).

 

Z spd bym poczekał, aż rozjeździsz się normalnie - choć są różne szkoły. Większość osób raczej stopniowo dojrzewa do tej decyzji, jak już wie czego dokładnie chce.

 

W Twoim budżecie nastaw się na ramę alu, 24 biegi, amortyzator tylko z przodu, hamulce V-brake - wszystko to będzie zupełnie wystarczające do Twoich wymagań. Grupa osprzętu zapewne alivio i z przodu jakiś amortyzoator typu suntour nex albo suntour xcm.

 

Jak kupisz rower trekkingowy to błotniki, oświetlenie i bagażnik będziesz miał w cenie - polecam też osłonę na łańcuch/korbę. Zakup dobrych sakw, które ci dłużej posłużą to koło 180zł.

 

Poza tym trzeba ci:

 

- zestaw łatek i zapasową dętkę

- pompkę

- multitoola z zestawem kluczy

 

Z dodatków licznik - sigma bc 509 albo speedmaster 5000 wyjdzie to jakies 30-60zł

Kaska - budżetowo najlepiej z lidla jak jeszcze gdzieś znajdziesz, poza lidlem drożej.

Rękawiczki możesz sobie odpuścić jeśli nie chcesz jeździć po terenie albo całymi dniami.

 

W zależności od tego, gdzie będziesz go chciał zostawiać potrzebujesz też zapięcia - minimum co jest skuteczne to u-lock za około 120-150zł. Do tego olej do łańcucha - koło 20zł i to chyba tyle jeśli o niczym nie zapomniałem.

 

Edycja: Pogrzebałem trochę. Ten powinien być przyjemny w użytkowaniu:

 

http://allegro.pl/ro...2602438655.html

 

Zalinkowałem też stronę, gdzie jest jego pełna specyfikacja i troszkę niższa cena, ale administrator mi zabronił podać tego linka 0_o... Musisz sobie wygooglować po nazwie roweru :)

 

Może i to nie żadna super promocja, ale rozmiar ramy ma odpowiedni, a podzespoły na przyzwoitym poziomie. Do tego ma cenną rzecz - dynamo w piaście, co jest bardzo praktyczne jeśli będziesz jeździł czasem o świcie/zmroku.

 

 

Dziękuję za szereg odpowiedzi, czy mógłbym również otrzymać sugestie na temat sklepów w których dobrze było by przebierać; może jakieś propozycje co do konkretnego modelu?

 

Dziękuję za szereg odpowiedzi, czy mógłbym również otrzymać sugestie na temat sklepów w których dobrze było by przebierać; może jakieś propozycje co do konkretnego modelu?

 

Słyszałem kiedyś że trafia się część osób która kupuje rowerki, pojeździ troszeczkę przez jeden sezon i sprzedaje, czy w takim razie brać też pod uwagę rowery używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny model w moim poście dokleiłem po słówku "edycja" :D

 

A grzebania w sklepach nie polecam. Okazje najczęściej są jednostkowe i pojawiają się znienacka. 99% rowerów w sklepach ma ceny rynkowe - czyli za te same pieniądze dostajesz osprzęt gorszy o grupę albo więcej. Ten który zalinkowałem jest lekką okazją - czyli osprzęt ma lepszy niż to co normalnie da się dostać w tej cenie, ale nie jest to jeszcze poziom super oferty, na które czasem można polować miesiącami (szczególnie jeśli ma się niepopularny wzrost).

 

Radzę raczej szukać po całym internecie niż koncentrować się na konkretnych sklepach. Można zacząć od allegro - wklepać, że ma być nowy, kup teraz, rozmiar ramy 21-23 i cena 1200-1600 i wio. Cały dzień na przeglądanie. Jak cię coś zainteresuje to możesz zgooglować już po konkretnej nazwie i poszukać w sklepach internetowych/podzwonić po lokalnych.

 

Edycja: Co do używanych... duża część jest kradziona - a może w 1% ofert widziałem, by ktokolwiek mógł przedstawić dowód zakupu. Poza tym nie da się przewidzieć, co rower przeżył przez ten jeden sezon - bez osoby znającej się na temacie, bym takiego roweru nie kupował. Nawet jeśli mógłbym go - jako osoba niedoświadczona - obejrzeć na miejscu. To ma to sens tylko wtedy, gdy będzie z Tobą ktoś, kto się zna.

 

Poza tym Twoje 1500 starczy na dobry rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...