Skocz do zawartości

[rower] Northec Cayon 29 - foto i odczucia


demek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem taki oto rower, cena 2080zl (promocja jeszcze jest http://tnij.org/rxfl ) (forum blokuje strone producenta LOL)

 

Rama 19"

Widelec SUNTOUR XCR MLO 100mm

Przerz. T SHIMANO RD-M662 SLX

Przerz. P SHIMANO FD-M591

Manetki SHIMANO SL-M590

Kaseta SHIMANO CS-HG30

Korba SHIMANO FC-M391 44/32/22

Hamulce SHIMANO DB M445 Hydrauliczne

Piasty TRILOGY ALU

Obręcze TRILOGY X5

Szprychy Czarne stalowe

Opony SCHWALBE RAPID ROB 29"x2.25

Siodło TRILOGY MTB

Wsp. Siodła TRILOGY 30,8 350mm

Wsp. Kierownicy TRILOGY AHEAD 100mm

Kierownica TRILOGY 31,8 620mm

Waga 13,9 kg (odnosze wrazenie, ze jest sporo mniej ale to nie tylko ja, poczekajmy na wypowiedz osob, ktore namacalnie mialy go w rekach)

 

Na pierwszy ogien mial isc do wymiany naped na SLX (korba, lancuch, kaseta) i amor na epicona. Naped zostaje na zime a wymiana na wiosne (naped juz kupiony i lezy) a amor mnie zaskoczyl, chodzi zupelnie inaczej niz XCR pod 26 cali, duuuuuzo lepiej wiec do wymiany pojda hamulce.

 

Poprzedni rower to Merida Matss TFS 300 z 2009r ( Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów ). Po prawie 100km przejechanych odczucia sa takie, ze pojawilo sie duzo wiecej trakcji, wiecej kontroli nad rowerem ale wymaga to wlozenia wiecej sily rak co czuc, pewnie po chwili bedzie to juz naturalne i mniej meczace. W terenie jedzie sie sporo latwiej, bardziej wszystko wybiera, a krecac tak samo wzrasta predkosc.

 

image012zt.th.jpg

image011ad.th.jpg

image010vfu.th.jpg

image009gc.th.jpg

image008do.th.jpg

image007my.th.jpg

image001yv.th.jpg

image006ic.th.jpg

image002qb.th.jpg

image003bm.th.jpg

image004hnv.th.jpg

image005wx.th.jpg

 

Jesli ktos ma pytania to chetnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba macająco miejąca rower w rękach.. moment, namacalnie mająca rower w rękach... no nieważne. Macająca rower powiem, iż faktycznie wydaje się dużo lżejszy :) Nie jest to lajt bajk, aczkolwiek masy nie czuć tak mocno, ani w rękach, ani w jeździe. Plusem są stosunkowo (jak na przedział cenowy) lekkie koła. W rękach niewielka różnica wag moje 26" - 29" właściciela :) Owszem, 29" nieco cięższe, ale... widząc pierwszy raz ten rower miałem wrażenie że waży z 18kg. Miło zaskoczony :)

 

A amortyzator? Podczas jazdy pod właścicielem ładnie pracuje - jak sobie mojego xcr przypominam, to... :sick: A ten ładnie się amortyzyzywywuje. :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku osobom polecałem rower 29"marki Northec i są zadowolone :) Można go było kupić bardzo tanio a sprzętowo był lepszy od Meridy BigNine TFS300-D kosztującej 3349 :) Amortyzator XCR bardzo fajnie pracuje pod 29";) czego nie można powiedzieć o XCM umieszczonego w meridzie czy krosach :/

 

Życzę radosnego użytkowania !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam go od kilku dni. przejechane troche ponad 500 km. kupiony za 2030 pln, plus bezplatny transport do wroclawia i gratis w postaci pompki. takiej dla liliputow. w tym znaczeniu, ze pompka jest zdecydowanie w wersi mini, ma max 10 cm dlugosci. opony 29 calowe do oczekiwanych 3,5 bara tym sie nie nadmucha... a sam rower jest swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować b6 ale cayon nieźle się prezentuje.. Poradźcie czy lepiej zapłacić wiecej za krosa, czy ta rama nadaje się do rozbudowy?? <br />I czy 19ka będzie odpowiednia dla 190cm wzrostu i czy wytrzyma 105 kilo wagi?? <br />Szukam szybkiego 29era na dziurawe drogi stolnicy gdzie szosówka przy mojej masie odpada.. <br />Chyba że jest teraz jakaś promocja na lepszy rowerek??

Wie ktoś może czy w wawie da radę się gdzieś do niego przymierzyć??

Edytowane przez mesjasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link, pod ktorym kryje sie tekst wielokrotnie rozmiajacy sie z prawda, az wstyd sie podpisac

 

rower dobry, ale za 2tys, jako rower budzetowy juz srednio, a w porownaniu z ramami czempionow z kategorii 4-6tys to istna tragedia, wiec nie przesadzajcie z tymi zachwytami, prosze

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorna rura nie ma sportowej dlugosci, kat glowki 70* nie poprawia zwrotnosci szczegolnie w polaczeniu z ogonem 450mm...to troche tak, jakby pisac w maluchu o swietnym wyciszeniu silnika i podsterownosci wynikajacej z przedniego napedu

 

dalej nie bede sie rozkrecal, bo i tak przesadzilem z krytyka autora tekstu

 

ogolnie nie chodzi mi o bezwzgledny diss, ale raczej wyposrodkowanie/przeciwwage dla slow bezgranicznego zadowolenia...scigant ze mnie bardziej w gebie, niz wynikach, wiec lepiej mnie tak nie tytulowac :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria ramy sprawia wrażenie nieco bardziej sportowej aniżeli większość modeli z tego segmentu cenowego

 

- sprawia wrazenie

- tego segmentu cenowego

 

 

gdzie tam rowery za 4-6k...

 

to jest rower za niecale 2600zl...a nie 4k :)

 

owszem, rower nie jest bez wad. hamulce dalej dzwonia mimo, 300km, do sztywnosci amora mozna miec wiele ale, slaby naped i tak dalej.

 

@mesjasz

czy bedzie dobry na 190cm? nie wiem, ja mam 186 ale pewnie noge dluzsza od ciebie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sprawia wrazenie

- tego segmentu cenowego

 

 

gdzie tam rowery za 4-6k...

 

to jest rower za niecale 2600zl...a nie 4k :)

 

owszem, rower nie jest bez wad. hamulce dalej dzwonia mimo, 300km, do sztywnosci amora mozna miec wiele ale, slaby naped i tak dalej.

 

@mesjasz

czy bedzie dobry na 190cm? nie wiem, ja mam 186 ale pewnie noge dluzsza od ciebie ;]

mam 178 cm wzrostu i 19 calowa rama jest na mie kapke za duza. co prawda pozostaje przeswit miedzy rama a kroczem ale gdyby to byla rama 18 cali to byloby lepiej. w moim cayonie 29 nie mam zadnych problemow z hamulcami, choc przejechalem na nim niespelna 800 km. jak dotad ,, tylko'' pedaly padly, a wlasciwie lewy zaczal chrobotac. niestety korpus pedalow jest plastikowy. wymienilem je na wellgo m-21 i jest dobrze. nie wiecie czy taka usterka, padniety pedal, zalicza sie pod pojecie gwarancji ? pytam czy cisnac serwis o ich wymiane... a co do wagi, warze 95 kg i amortuzator chodzi pode mna plynnie, mam ustawiona twardosc na minimum. pozrawiam wszystkich.

 

mam 178 cm wzrostu i 19 calowa rama jest na mie kapke za duza. co prawda pozostaje przeswit miedzy rama a kroczem ale gdyby to byla rama 18 cali to byloby lepiej. w moim cayonie 29 nie mam zadnych problemow z hamulcami, choc przejechalem na nim niespelna 800 km. jak dotad ,, tylko'' pedaly padly, a wlasciwie lewy zaczal chrobotac. niestety korpus pedalow jest plastikowy. wymienilem je na wellgo m-21 i jest dobrze. nie wiecie czy taka usterka, padniety pedal, zalicza sie pod pojecie gwarancji ? pytam czy cisnac serwis o ich wymiane... a co do wagi, warze 95 kg i amortuzator chodzi pode mna plynnie, mam ustawiona twardosc na minimum. pozrawiam wszystkich.

cena tego cayona 29 to 2030 pln, z gratisowym transportem. na rower czekalem 4 dni. wysylka sie przedluzyla, ze wzgledu na to , ze firma northtec ma konto w jakims banku spoldzielczym . kase wysylalem z ipko, a jak sie okazalo przelew miedzy pko a bankiem spoldzielczym szedl az 3 dni. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani czarnych ani bialych juz nie ma?

 

na stronie nie ma informacji wiec pewnie poza nimi nikt nic jeszcze nie wie...lub tez chca wysprzedac modele z tego roku

ja kupilem ostatnia sztuke w rozmiarze 19 cali, biala. dodam, ze przez ten rower cykloza rozwija sie u mnie geometrycznie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje jeździć tym rowerem trochę i przy moich 80kg+ bardzo mocno odczuwałem wiotkie koła.....

z przerażeniem czytam o osobach 100kg+ jeżdzacych tym rowerem.........

rower osprzętowo i designersko rzeczywiście dość ciekawy w tej cenie ........ale chyba bym sie nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem sklepy i dostępna jest tylko rama 17... :( Chyba będzie za mała na 181 i noga 82?

u mnie waga to 94 kg i kola daj rade. . . choc pedaly, lewy, dawno juz padl. dali jakies noname, z plastikowym korpusem. a tak zupelnie z innej beczki to mam takie pytanie, czy amortyzatory, zwlaszcza xcr, roznia sie dlugoscia ? specjalnie pod kola 26 i 29 cali ? czy to tylko chwyt marketingowy i dodatkowa naklejka sugerujaca, ze np. moj jest pod 29 er ? zmierzylem calosc, xcr 29er mierzy 50,5 cm. skok 110mm, od samego dolu do dolu podkowy 40 cm. chce wiedzie, bo zamierzam wymienic amortyzator w 2rowerze. mam w nim takrze kola29 calowe . xcr pod 26 caowki mozna juz kupic za 250 pln a za 29 chca ponad setke wiecej... pozdrawiam.

 

u mnie waga to 94 kg i kola daj rade. . . choc pedaly, lewy, dawno juz padl. dali jakies noname, z plastikowym korpusem. a tak zupelnie z innej beczki to mam takie pytanie, czy amortyzatory, zwlaszcza xcr, roznia sie dlugoscia ? specjalnie pod kola 26 i 29 cali ? czy to tylko chwyt marketingowy i dodatkowa naklejka sugerujaca, ze np. moj jest pod 29 er ? zmierzylem calosc, xcr 29er mierzy 50,5 cm. skok 110mm, od samego dolu do dolu podkowy 40 cm. chce wiedzie, bo zamierzam wymienic amortyzator w 2rowerze. mam w nim takrze kola29 calowe . xcr pod 26 caowki mozna juz kupic za 250 pln a za 29 chca ponad setke wiecej... pozdrawiam.

przepraszam za literowki. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa inne amory. pomijajac rozmiar to pod 29era pracuja zdecydowanie lepiej niz pod 26 bo mialem okazje porownac

dzieki za informacje. w takim razie to trekinga kupie rst blaze t 29. a wiesz moze o co chodzi w instrukcji od shimano na temat wymiany okladzin w zacisku hamulca ? zalecaja, zeby po wlozeniu okladzin usunac podkladki dystansowe okladzin. w moim cayonie mam zapiete na zawleczke zarowno okladziny hamulcowe jak i te zawleczke... pozdrawiam.

 

dzieki za informacje. w takim razie to trekinga kupie rst blaze t 29. a wiesz moze o co chodzi w instrukcji od shimano na temat wymiany okladzin w zacisku hamulca ? zalecaja, zeby po wlozeniu okladzin usunac podkladki dystansowe okladzin. w moim cayonie mam zapiete na zawleczke zarowno okladziny hamulcowe jak i te zawleczke... pozdrawiam.

zarowno okladziny jak i podkladke dystansowa, zeby byla jasnosc wypowiedzi. pozdrawiam.

 

dzieki za informacje. w takim razie to trekinga kupie rst blaze t 29. a wiesz moze o co chodzi w instrukcji od shimano na temat wymiany okladzin w zacisku hamulca ? zalecaja, zeby po wlozeniu okladzin usunac podkladki dystansowe okladzin. w moim cayonie mam zapiete na zawleczke zarowno okladziny hamulcowe jak i te zawleczke... pozdrawiam.

 

 

zarowno okladziny jak i podkladke dystansowa, zeby byla jasnosc wypowiedzi. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem wiadomość od sklepu ze nowa kolekcja ma być w lutym już w sprzedaży. Ciekawe czy osprzęt będzie gorszy;)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

patrzac na inne marki i ich produkty z lat 2008-2012 to cena rosnie a osprzet coraz nizszy. glownie acera. a i altus sie zdarzaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...