Skocz do zawartości

[rower] Northec Cayon 29 - foto i odczucia


demek

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem Cayona 29er.

Sprzet podoba mi sie nieziemsko w dodatku w porownaniu do mojego wysluzonego authora.

Tylko jedno pytanie mam czy jak sie "podrywa" przednie kolo to zawsze amor tak dobija? I po co jest ta regulacja na lewej goleni?

a ile ty warzysz, ze zawsze ci dobija ? przy moich 94 kg bardzo rzadko konczy sie skok . a wlasciwie to pomimo mojej wagi jeszcze nie mialem takiej sytuacji. pokretlo na lewej goleni ustawia wstepna twardosc amortyzacji. na prawej blokuje amortyzator, co przydaje sie podczas jazdy po asfalcie, plaskich i rownych nawierzchniach oraz pokonywania wzniesien. energia idzie wowczas w naped a nie w,, bujanie '' amortyzatora.

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ty warzysz, ze zawsze ci dobija ? przy moich 94 kg bardzo rzadko konczy sie skok . a wlasciwie to pomimo mojej wagi jeszcze nie mialem takiej sytuacji.

 

Dobijanie nie zależy wyłącznie od wagi, a wręcz tak samo od wagi, jak i terenu, po którym się jeździ, a wreszcie od prędkości i dynamiki pokonywania nierówności. To, że na 94 kg nie dobija, nie oznacza, iż innemu przy 80 kg nie będzie dobijać.

 

patrzac na inne marki i ich produkty z lat 2008-2012 to cena rosnie a osprzet coraz nizszy. glownie acera. a i altus sie zdarzaja...

 

Normalny cykl życia produktu. Najpierw się lansuje markę, marżę obniża do minimum po to, aby wejść na rynek, a później zaczyna się odcinanie kuponów, czyli mniej za drożej. Nihil novi my friends.

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobijanie nie zależy wyłącznie od wagi, a wręcz tak samo od wagi, jak i terenu, po którym się jeździ, a wreszcie od prędkości i dynamiki pokonywania nierówności. To, że na 94 kg nie dobija, nie oznacza, iż innemu przy 80 kg nie będzie dobijać.

 

 

 

Normalny cykl życia produktu. Najpierw się lansuje markę, marżę obniża do minimum po to, aby wejść na rynek, a później zaczyna się odcinanie kuponów, czyli mniej za drożej. Nihil novi my friends.

nie rozumie, amortyzator dobija sie bez obciazenia ? gdy kolo przednie nie ma kontaktu z podlozem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie rozumie, amortyzator dobija sie bez obciazenia ? gdy kolo przednie nie ma kontaktu z podlozem ?

koledze chodzi o to, że jak chce dźwignąć przednie koło, poderwać, to on nie wraca płynnie, nie wysuwa sie na maxa spokojnie, tylko gwałtownie powodując taki stuk, dobicie do tego jakiegoś ogranicznika co trzyma amor w całości :) nie wiem jak prościej to opisać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o to, że jak chce dźwignąć przednie koło, poderwać, to on nie wraca płynnie, nie wysuwa sie na maxa spokojnie, tylko gwałtownie powodując taki stuk, dobicie do tego jakiegoś ogranicznika co trzyma amor w całości :) nie wiem jak prościej to opisać :)

wlasnie o to mi chodzi :thumbsup:

szkoda ze nikt wiecej nie rozumie :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o to, że jak chce dźwignąć przednie koło, poderwać, to on nie wraca płynnie, nie wysuwa sie na maxa spokojnie, tylko gwałtownie powodując taki stuk, dobicie do tego jakiegoś ogranicznika co trzyma amor w całości :) nie wiem jak prościej to opisać :)

jeśli dobrze zrozumiałem to po prostu gdzieś powędrowało tłumienie z Twojego amortyzatora :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem to po prostu gdzieś powędrowało tłumienie z Twojego amortyzatora :whistling:

rower jest nowy , wiec nalezy go reklamowac.

 

rower jest nowy , wiec nalezy go reklamowac.

kupiles go przez siec ? ze strony producenta ? mi padly, dosc szybko, pedaly i wymienili mi je bez problemu. kurier w obie strony oplacony zostal przez serwis northteca. ps. za doplata wyslali mo wellgo m111. wolalem doplacic 50 pln niz ponownie dostac pedaly z plastikowym korpusem.

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, słychać stuk.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

nie wiem czy sie hwalic ale moj xcr nie stuka. chyba, ze nie zwrocilem na to uwagi. choc raczej wsluchuje sie w prace napedu. bardzo nie lubie jesli dobiega jakis nieoczekiwany dzwiek. rower ma byc w miare mozliwosci bezglosny. poza przyjemnym dla ucha szumem opon o podloze i szelestem wiatru wywolanym przecinajacymi go szprychami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link, pod ktorym kryje sie tekst wielokrotnie rozmiajacy sie z prawda, az wstyd sie podpisac

 

rower dobry, ale za 2tys, jako rower budzetowy juz srednio, a w porownaniu z ramami czempionow z kategorii 4-6tys to istna tragedia, wiec nie przesadzajcie z tymi zachwytami, prosze

 

a dla kompletnej lameriady?

rama trekingowo krossowa? jeszcze bardziej trekingowa niz cube? czy tez ni pies ni wydra zupelnie skopana?

aktualnie rower ten zlecial tak dramatycznie z ceny ze mozna go skubnac 'dla jaj'.

ale jesli to wogole nie jedzie to taki jajcarz znowu nie jestem....

thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat tego roweru jest takie ze na pewno nie mozna go porownac do rowerow za ok 5000zl, ale za ta cene ktora jest obecnie czyli 1800 to nawet porzadnej malej kiszki sie nie kupi. Nie mowiac juz ze osprzet ma bardzo przyzwoity i ogolnie dla zwyklych uzytkownikow daje duzo frajdy z jazdy. Przynajmniej mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jak na te cenę jest bajeczny. Amor chodzi super tylko przy odbijaniu słychać delikatny stuk. Poza tym za taka cenę w sezonie kupi się gorsza uzywke(gorszy osprzęt). Nie wiem czego niektórzy oczekują... To 1.8k, nie 4. Polecam każdemu kto zastanawia się, a ma jakieś wątpliwości :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku jak najbardziej mozna. jak ktos bardzo chce to moge to wytlumaczyc ;-)

jesli ocenia sie rower poprzez pryzmat tego na czym sie tylko jezdzilo lub poprzez drogie marki to nikt nikogo nie przekona, ze ten cayon jest dobrym rowerem. prosze o ocenianie sprzetu, ktore to wynika z organoleptyki i doswiadczenia z konkretnym modelem a nie na podstawie przypuszczen, zdjec z netu czy tylko rysunku ,,technicznego '' .

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie chodzilo o rower

a o jego pozyczanie....

;-)

moj post dotyczyl tego jak oceniany jest ten rower. a co do samego roweru a wlasciwie recenzji z nim zwiazanej to napisalem kilka zdan na jego temat na stronie producenta, zrobilem to jakis czas temu, a oni nie udostepnili mojej opini innym. wstydza sie czy jak ? ps. niezla cena za ten rower jest teraz. mysle, ze za 1750 spokojnie mozna go wyrwac. choc wybor jest ograniczony tylko do jednej rozmiarowki, czyli to zaden wybor...

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj post dotyczyl tego jak oceniany jest ten rower. a co do samego roweru a wlasciwie recenzji z nim zwiazanej to napisalem kilka zdan na jego temat na stronie producenta, zrobilem to jakis czas temu, a oni nie udostepnili mojej opini innym. wstydza sie czy jak ? ps. niezla cena za ten rower jest teraz. mysle, ze za 1750 spokojnie mozna go wyrwac. choc wybor jest ograniczony tylko do jednej rozmiarowki, czyli to zaden wybor...

 

 

pozdrawiam.

na stronie producenta-sprzedawcy napisalem cos takiego - ,, rower dobrej jakosci. pedaly marne, plastikowy korpus. bardzo szybko w lewym pedale pojawily sie stuki, chrobotanie. i jeszcze dwie uwagi mam w zwiazku z rowerem. po 1-linka od tylniego hamulca zle jest poprowadzona-zamiast gora ramy puszczona jest dolem latwo jest zahaczyc o nia noga w trakcie pedalowania. a po 2-sztyca moglaby byc dluzsza- lubie miec wysoko umijscowione siodelko i przy tej rury dlugosci musialem wysunac ja na max. pozdrawiam. '' .

 

 

pozdrawiam.

 

na stronie producenta-sprzedawcy napisalem cos takiego - ,, rower dobrej jakosci. pedaly marne, plastikowy korpus. bardzo szybko w lewym pedale pojawily sie stuki, chrobotanie. i jeszcze dwie uwagi mam w zwiazku z rowerem. po 1-linka od tylniego hamulca zle jest poprowadzona-zamiast gora ramy puszczona jest dolem latwo jest zahaczyc o nia noga w trakcie pedalowania. a po 2-sztyca moglaby byc dluzsza- lubie miec wysoko umijscowione siodelko i przy tej rury dlugosci musialem wysunac ja na max. pozdrawiam. '' .

 

 

pozdrawiam.

z ciekawosci zapytalem skad taka ceny obnizka. chca wyprzedac ostatnie sztuki jakie im pozostaly, tak by w przyszlym roku wystartowac z nowym modelem. ps. u mnie we wroclawiu nie widzialem zadnego northteca. i dobrze. mam niespotykany rower :-) .

 

na stronie producenta-sprzedawcy napisalem cos takiego - ,, rower dobrej jakosci. pedaly marne, plastikowy korpus. bardzo szybko w lewym pedale pojawily sie stuki, chrobotanie. i jeszcze dwie uwagi mam w zwiazku z rowerem. po 1-linka od tylniego hamulca zle jest poprowadzona-zamiast gora ramy puszczona jest dolem latwo jest zahaczyc o nia noga w trakcie pedalowania. a po 2-sztyca moglaby byc dluzsza- lubie miec wysoko umijscowione siodelko i przy tej rury dlugosci musialem wysunac ja na max. pozdrawiam. '' .

 

 

pozdrawiam.

 

 

z ciekawosci zapytalem skad taka ceny obnizka. chca wyprzedac ostatnie sztuki jakie im pozostaly, tak by w przyszlym roku wystartowac z nowym modelem. ps. u mnie we wroclawiu nie widzialem zadnego northteca. i dobrze. mam niespotykany rower :-) .

co sadzicie o northtec carbon slx za 3999pln ?

 

na stronie producenta-sprzedawcy napisalem cos takiego - ,, rower dobrej jakosci. pedaly marne, plastikowy korpus. bardzo szybko w lewym pedale pojawily sie stuki, chrobotanie. i jeszcze dwie uwagi mam w zwiazku z rowerem. po 1-linka od tylniego hamulca zle jest poprowadzona-zamiast gora ramy puszczona jest dolem latwo jest zahaczyc o nia noga w trakcie pedalowania. a po 2-sztyca moglaby byc dluzsza- lubie miec wysoko umijscowione siodelko i przy tej rury dlugosci musialem wysunac ja na max. pozdrawiam. '' .

 

 

pozdrawiam.

 

 

z ciekawosci zapytalem skad taka ceny obnizka. chca wyprzedac ostatnie sztuki jakie im pozostaly, tak by w przyszlym roku wystartowac z nowym modelem. ps. u mnie we wroclawiu nie widzialem zadnego northteca. i dobrze. mam niespotykany rower :-) .

 

 

co sadzicie o northtec carbon slx za 3999pln ?

Northtec WARLOCK Carbon SLX ?

 

lub northtec gravity slx za 1999 pln ? z ceny pewnie mozna troche urwac...

 

 

pozdrawiam.

 

na aledrogo jest za 1959. pewnie do 1900 mozna utargowac. mowie o tym gravity slx.

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde cytuj jakos inaczej bo nie idzie sie polapac czasami o co chodzi.

 

na carbonowym modelu (po wiekszych i mniejszych zmianach) sciagaja sie zawodnicy teamu northec.

 

ciekawsza propozycja jest imo gravity xt za 2300 z kawalkiem

 

moje miasto ma tylko 100k mieszkancow wiec latwiej dostrzec ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero ucze sie poruszac po tutejszym forum.

 

 

 

pozdrawiam.

 

ciekawy ten xt. ale znalazlem opcje 30 i 27 biegowe. powyzej 3300 pln.

 

 

pozdrawiam.

 

tak czy inaczej w cenie powyzej 3000 pln mogliby juz dawac amortyzator powietrzny a nie ten ich ,,niesmiertelny'' xcr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...