Skocz do zawartości

[do około 7000] cannondale scalpel vs składak


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :) w końcu,na 99% będę miał fundusze,więc czas sie za czymś rozejrzeć :)

Mam do wyboru wszystko do 7k :) interesuje mnie rowerek mtb,na pewno.

Scalpel jest z Allegro: CANNONDALE SCALPEL TEAM REPLICA CARBON LEFTY X9 XT (2585065214) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Kusi mnie też żeby złożyć coś samemu :P

Aktualnie mam Marina Pine Mountain,ciut zmodyfikowanego (specyfikacja będzie później).

Chciałbym do niego kupić:

Foxa 32 f100 rl

Gripshift prawy X0

Tylną przerzutkę X0 już mam :)

Kółka na piastach dt 190 ważące około 1300gr

Kasetę XT

Łańcuch Campa C9

I do aktualnych kół dokupić Maxxisa Detonatora

Pompkę do amora i do opon (do 250zł za obie)

Powinno mi wyjść około 4k za to wszystko

Niestety nie jestem zdecydowany na żadną ramę :/

Zależy mi najbardziej na wadze,ale nie za cenę wytrzymałości.

Na nowym biku będę sie ścigał.rozgladalem sie za ramą corratec super bow wc,ale jest na Allegro tylko jedna i to za mała :/

Mam 184cm (i rosnę) i waże do 76kg (mam 15 lat).

 

Oto mój bike:

wiem,że na razie nie najlepszy,ale idzie ku dobremu :)

z ciekawszych części to rogi kcnc,siodelko Velo Carbon-tytan (130gr),koła z przodu na dt 240,z tylu na onyx-ie i do tego hample xtr 970 na tarczach xtr,przezutka tył XT,zatrzaski xtr 980.

rama ze stali,a waga całości to 12,22kg,więc chyba nieźle :P

 

Generalnie proszę o porady co do części i ew wymian :)

te koła które są obecnie bedą służyły za szosowe.

zapraszam do dyskusji,pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem, skoro planujesz piasty za 3tys zł?Chyba, że pomyliło Ci się z dt240, ale to i mało realne wydać na to tak mało kasy.

 

To realne.mam znajomego sprzedającego tego foxa i takie kółka.ale nie mówimy o cenach tylko o projekcie :)

i nie mowie o DT 240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym składał.

Scalpel ma jedną zaletę (ten konkretny): jest świetną bazą do budowy lekkiego fulla, rama jest jedną z najlzejszych na rynku.

Wady?

Słaby osprzęt.

Brak gwarancji.

Etc.

Mój rower waży poniżej 9kg na alu ramie.

Osprzęt.

Sid race.

Koła ns dt 190.

Napęd 3x10 (xt + rd xtr)

Hamulce r1.

Rurki z wegla.

Całość wyszła niecałe 6500.

 

 

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kcnc, brzydkie, nie grzeszy trwaloscia (zaraz wyskoczu pewien pan który się chwali ze jeździ na sztycy os 5 lat po szosie, a moim 2 znajomym ta rurka prawie urwala jaja łamiąc się na górskim zjeździe). Wolalbym tokena z węgla. Może pomysl o 29" dysponując takim wzrostem.

 

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się 29er,ale po prostu MUSZĘ mieć te koła,a kupienie ich(26') i psrzeplatanie na 29' to trochę bez sensu :P poza tym lubię jeździć na szytkach,a te duże są za drogie :/

A rama 20 cali+ ?!

Z długości nogi (85cm) wyszło mi 18.5 calówka...

Amor to koniecznie fox,a nie ma na 29' na 9mm :(

Czy odpuścić sobie te koła?

Ważą około 1250gr,a wolę mieć 26 cali ważące 9kg niż 29' ważące 11...

No chyba,że taki giant?

http://allegro.pl/giant-xtc-29er-0-hardtail-2012-rozmiar-m-i2566488106.html

Niezła baza do odchudzania...

Ale koła ważące tone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tyle wzrostu co ty, z tym że dłuższe nogi 88cm, no i ja już 10 lat nie rosnę :) Kręcę na 20" Meridzie, ale to tak naprawdę jest rower wielkości standardowej 19-stki i to nie zbyt długiej, rower na pewno nie jest dla mnie za mały, wręcz przeciwnie - standard sztyca 350 siedzi z zapasem, siodełko wysuniete do przodu i obrócony mostek 90mm. Poza tym z długości nogi wychodzi Ci rama 19" a nie 18,5". 85*0,57 = 48,45/2,54 = 19,07"

Nie wiem ile Ty masz zamiar rosnąć, ale nawet jeśli jeszcze troche, to wątpię żebyć miał nogę dłuższą jak 90cm, żeby rama 21" nie była za wysoka. Moim zdaniem długa 19" czyli L-ka speca cos o górnej rurze 610-620 mm bedzie zupełnie dobra.

Wrama do ninera nie jest dużo cięższa od 26", gorzej z kołami bo jest ich zdecydowanie "wiecej" ale to nie jest jakaś przepaść. Gorzej że przełożenie jest zupełnie inne co też musisz brać pod uwagę, mi np bardzo nie odpowiada to jak napędzane są "standardowe" ninery, zdecydowanie lepiej napedza się Specialized z małymi korbami, ale to subiektywne odczucie moje. Jak krecisz dużo po płaskim, szosie na szytkach, to niner to zdecydowanie lepszy wybór, ja w swoim karbonowym 26", widzę jedynie przewagę na bardzo interwałowych maratonach, gdzie muszę się czesto rozpędzać na krotkich odcinkach, gwałtownie wyprzedzać, poza takimi sytuacjami to niner jest fajniejszy mimo większej wagi o ok 1kg. Poza tym nie czaje czy ten rower ma być full czy sztywny, ?? chcesz do fulla wsadzać szytki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...