Skocz do zawartości

[koło] jakie kolo wybrać


Filip2516

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Posiadam rower maxbike od ok.3 lat i od 2 sezonow eksploatuje go praktycznie codziennie w terenie gorzystym. Tylna felga juz nie wytrzymuje (alloy rim samson hsh18), szprychy strzelaja co wymienie to za dwa tygodnie to samo. Wiec doradzcie co by tu kupic aby dawala rade. Myslalem nad tym http://allegro.pl/kolo-tyl-26-maszynowe-kaseta-nak-ma-szpr-czar-i2555151675.html. I jeszcze jedno czy wymieniac dwie czy wystarczy tylka ta tylna. Pasta na kasecie, 8 zebatek. Co myslicie moze macie jakies lepsze propozycje. Szukam czegos w przystepnej cenie bo sam rower juz nie jest pierwszej swiezosci i nie bede kupowal kol za 400 zl.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie przed chwilą wysłałem maila do tego sprzedawcy, bo też chcę kupić to koło, razem z kasetą 8-rzędową. ja zmieniam, bo mam w tej chwili wolnobieg i co chwila ośka się krzywi. nic lepszego w tej cenie nie widziałem :)

ja wymieniam tylko tył. przód w następnym miesiącu (deore widziałem za 80zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

właśnie przed chwilą zamówiłem, razem z kasetą KASETA 8 RZ.11-32 SUN RACE KLASOWA SATYNA JAKOŚĆ (2547484649) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

w tej cenie nic lepszego nie widziałem. jeżeli się wstrzymasz z zakupem to coś więcej będę mógł napisać po pierwszych wyprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cena faktycznie dobra i mysle ze jakosc tez nie bedzie zla, tym bardziej ze na tym novatecu jest. Wstrzymam sie z zakupem bo interesuje mnie grubosc szprych a niestety nie jest na aukcji napisane i nie bede w tym przypadku pisal do sprzedajacego poczekam i jezeli moge sie prosic to odpisz jaka grubosc maja bo mnie to interesuje i ogolnie jak wyglada jakosciowo. Wiem ze nie odrazu stwierdzisz czy jest dobra bo sam jezdzilem troche na gorszej i przez dlugi czas sie nic nie dzialo a jak juz zaczelo to na dobre. Moze ktos posiada juz takie kolo i moze cos wiecej napisac to byloby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła już kilka razy przewijały się na forum. Konstrukcja ta była montowana kilka lat temu w rowerach marki kross. Między innymi Level A4 i A6. Także sprzedawane są od kilku lat w tej samej konfiguracji :D W tej cenie to dobre i godne polecenia koła. Sam je zamówiłem do swojej "treningówki". W trakcie 3 sezonów widziały błoto, deszcze, susze, góry i kamienie. Swój żywot kontynuują u kolejnego użytkownika :)

ps Z wad mogę napisać tyko tyle, że mój egzemplarz nadawał się do poprawek na centrownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzisiaj koło dotarło i już jest zmontowane. wygląda solidnie, szprychy (2mm) dobrze naciągnięte. centrować nie muszę, jedynie opona trochę bije, ale to inna kwestia.

na moją prośbę sprzedawca zamontował kasetę kupioną u niego,(sunrace csm66 11-32T.)

piasta ma bardzo małe opory, praktycznie koło się toczy jak w perpetum mobile :) może przesadziłem, ale i tak jest duża różnica pomiędzy tym co było, a tym co oferuje to koło. zero luzów na piaście, montaż bezproblemowy.

 

ze względów zdrowotnych dopiero w przyszłym tygodniu będę jeździł.

 

zdjęcia:

 

34yzo0k.jpg

 

x0w4t4.jpg

 

2ewjl1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się dzisiaj w trasę 100km, i ta obręcz dziurawi dętki od strony wewnętrznej, tzn. dziura się robi na stronie, która przylega do felgi, nie do opony. pierwszą dętkę wymieniłem po 35km, drugą po 70km, jakoś poklejoną dętką udało mi się dojechać do domu, wieczorem będę szukał przyczyny. na trasie sprawdzalem felge i detke, i nie widzialem niczego co mogłoby dziurawić. dziwna sprawa :) wcześniej zrobiłem 20km po mieście i nic nie dziurawiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się dzisiaj w trasę 100km, i ta obręcz dziurawi dętki od strony wewnętrznej, tzn. dziura się robi na stronie, która przylega do felgi, nie do opony. pierwszą dętkę wymieniłem po 35km, drugą po 70km, jakoś poklejoną dętką udało mi się dojechać do domu, wieczorem będę szukał przyczyny. na trasie sprawdzalem felge i detke, i nie widzialem niczego co mogłoby dziurawić. dziwna sprawa :) wcześniej zrobiłem 20km po mieście i nic nie dziurawiło...

Opaska na obręczy jest?

Jak nei to cięzko się dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

oczywiście, opaska jest, krawędzie faktycznie ostre były, a opaska jest cienutka. spilowałem trochę papierem i wkrętarką z takim pilnikiem, który idealnie pasował w otwór. jutro trasa 60km, zobaczymy. a jak nie to w poniedziałek nowa opaska i założe najwyżej dwie :)

 

 

Radził bym zapoznać sie z regulaminem bo jeszcze trochę i zaczniesz profity na konto zbierać...Pozdrawiam Puklus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...