Skocz do zawartości

[rower] big RR 5.3 czyli markety atakują


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestes pewny, ze w tańszym modelu nie ma hamulców hydraulicznych? Z tego co wyczytalem na stronie w specyfikacji posiada takowe. Różnice w amortyzatorze i kasecie widzę, tylko pytanie czy warto dopłacać. Różnica po rabacie zimowym to dokładnie 420 zł :) Amatorsko potrzebuje na nim jeździć, czyli 1-2. razy w tygodniu po lasach i w weekendy na dłuższą trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

fakt, wczoraj wieczorem chyba już byłem "półślepy".

edit: wiem czym się zasugerowałem "mocne MECHANICZNE hamulce", w specyfikacji zerknąłem "Tektro" i tyle. No dobra: mea cupla :)

Ty decydujesz i zrobisz jak chcesz. Ja nie używam tej klasy sprzętu ale wiem ile jest wart. Wiem też jaka jest różnica między widłem na goleniach 30 i 28mm. Spora. W sumie tamten wideł na chudych mógłby dziś ewentualnie sprawdzic się w mieście. Naprawdę. Za jakiś czas (niedługo) złapie pierwsze luzy, potem większe, potem dostające się mikroskopijne drobinki piachu zaczną ścierac i tak lichy teflon (a raczej lichy chrom bo pewnie rury są stalowe). O braku tłumienia nie wspomnę. Takie widelce można było wciskac nam w latach 90 jak się pocilismy na widok Indego na elastomerach.

Co do napędów - 8b wg mnie wygrywa, ale tego trzeba chciec świadomie. A naprawdę ten napęd wymiera. Za chwilę okaże się że najwyższa kaseta jaką możesz kupic to coś klasy acera lub niżej, reszta będzie w 9 i wyżej. Pozostanie Ci pogodzic się z faktem lub zmienic manetki, i łańcuch.

Jeśli zaś wychodzisz z założenia-kupuję po najtańszych kosztach bo tyle teraz mam (normalna sprawa) a potem będę go "doposażał" to ok. Ale licz się z kosztami często większymi niż te 400zł.

Specialized to świetna marka (sam mam w domu ich 2 rowery) ale droga, i żeby sprzedawac po taniości modele podstawowe kroją je z co lepszych komponentów, że aż oczy bolą.

"No i chyba tyle mogę powiedziec w tym temacie" :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój tok rozumowania i zapewne masz rację, ze ten droższy w tym przypadku oznacza lepszy. Ale myśląc dalej w ten sposob moge mieć znowu różnice 2,3 stowki np. na jeszcze lepszy amor, albo jeszcze lepsza kasetę, lub kolejne za nast. 3 stowki. Więc w pewnym momencie trzeba powiedzieć STOP. Mi zależało na 29er, dużej ramię, czyli dobrej geometrii dla mnie(197 wzrostu) i hydraulicznych hamulcach. To wszystko oferuje mi rower Speca. Reszte moge zmienić jeżeli przemienie (nie wiem czy to nastąpi) swój styl z Amatorskiego (przez duże A) na choćby sredniozaawansowany. Amortyzator ten o którym mówisz tez zapewne bedzie sie zuzywal jak każda część:) Doceniam, ze doświadczenie Ci mówi, ze jest klasę wyższy. Cena 2150 jest dla mnie super, wystarczy jeszcze na jakies akcesoria :) Jednak dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...