Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kross, Romet, Mbike to polskie firmy, ale rowery składane przez nich zawierają komponenty rożnych firm i krajów.

Chyba najbardziej  polska jest rama - a właściwie sama myśl techniczna (projekt ramy) Sam proces produkcji ram powierzany jest jednej z tajwańskich fabryk. Nie znam osobiście żadnej Polskiej firmy, która spawałaby ramy tu na miejscu. Mało tego, większość mniej znanych marek nie ma swoich własnych projektów ram, tylko korzysta z gotowców z tajwańskich katalogów.

W Polsce są jedynie małe manufaktury, robiące ramy na wymiar np. Rytlewski, czy coś takiego. Masówka jest robiona na Tajwanie.

 

Czy shottas ht 02 jest z lepszym osprzętem niż kross b6? b6 określają  wyczynówką, jak można bysklasyfikować ht02?

ponownie dziękuje za wszelką pomoc...

Mieszkasz na Mazowszu to podjedź do Mbike i się sam przekonasz, co Tobie pasuje (szkoda, że mam tak daleko.) Osprzęt H02 jest do turystyczno-rekreacyjnej zabawy. Do weekendowych wycieczek wystarczający.

 

ja już jutro mam dostawę  :woot: o ile mi wiadomo Shottas 19 cali ma jakieś 76 lub 78 cm w przekroku 

Kurczę. To przy 82 cm. długości wewnętrznej moich kończyn 78 może być za wysoko.

 

Czy shottas ht 02 jest z lepszym osprzętem niż kross b6? b6 określają  wyczynówką, jak można bysklasyfikować ht02?

ponownie dziękuje za wszelką pomoc...

Mbike Shottas fajniejszy :)

Edytowane przez raftepes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 b6 określają  wyczynówką, jak można by sklasyfikować ht02?

 

 

za 3 kzł dostajesz rower z całkiem podstawowym osprzętem,

 

Alivio/Deore/STX to grupy dla amatorów ale już dość przyzwoite.

 

to co poniżej czyli do acery włącznie to grupy komunijne.

 

rowery wyczynowe to osprzet klasy min XT a właściwie XTR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kurczę. To przy 82 cm. długości wewnętrznej moich kończyn 78 może być za wysoko.

 

Mbike Shottas fajniejszy :)

zadzwoń do Mbika i się zapytaj o przekrok Shottasa ja tak zrobiłem i polecili mi 19" jeden z pracowników z firmy z podobnymi rozmiarami co ja przymierzał się do 19" i było OK tylko ja mam 86 cm długości nogi wewnętrznej mają bardzo miłą obsługę i amora napompowali pod moją wagę  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do Mbika i się zapytaj o przekrok Shottasa ja tak zrobiłem i polecili mi 19" jeden z pracowników z firmy z podobnymi rozmiarami co ja przymierzał się do 19" i było OK tylko ja mam 86 cm długości nogi wewnętrznej mają bardzo miłą obsługę i amora napompowali pod moją wagę  :thumbsup:

Pytałem się ale sami nie wiedzą. 86 to o 4 więcej ode mnie. Podejrzewam, że pod kątem przekroku 17 byłaby dla mnie lepsza ale obawiam się, że będzie za krótka do reszty ciała (wzrost 180 cm.). Czyżby renegade ultimate 27,5 jest dla mnie jedynym słusznym wyborem pod kątem dopasowania do parametrów ciała. Gdyby było więcej komponentów do 650b to bym się nie zastanawiał.

Edytowane przez raftepes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czyżby renegade ultimate 27,5 jest dla mnie jedynym słusznym wyborem

 

ja na początku zamówiłem Ultimate Renegade 27,5 bez żadnego wahania a później im dłużej czekałem na rower tym bardziej zstanawiałem się nad Shottasem 06 tylko te dwa rowery wchodziły w grę no i wypadło na 29er ale do tej pory myslę o 27,5 bo obydwa to super wybór a i części do 27,5 jest coraz więcej przeglądnij sobie stronę na forum o 650b gdyby nie było geo dla mnie w shottasie bez wahania wybrałbym Ultimate  :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początku zamówiłem Ultimate Renegade 27,5 bez żadnego wahania a później im dłużej czekałem na rower tym bardziej zstanawiałem się nad Shottasem 06 tylko te dwa rowery wchodziły w grę no i wypadło na 29er ale do tej pory myslę o 27,5 bo obydwa to super wybór a i części do 27,5 jest coraz więcej przeglądnij sobie stronę na forum o 650b gdyby nie było geo dla mnie w shottasie bez wahania wybrałbym Ultimate  :thumbsup:  

 

 

Dostałem info z Mbike. Przekrok Shottasa 17" na wysokości czubka siodełka to 70 cm. natomiast 19" 73 cm.  Patrzac na zdjęcia czubek siodełka jest praktycznie na łączeniu rury górnej z podsiodłową, chyba, ze źle patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czubek siodełka" nie jest dobrym wyznacznikiem - jego usytuowanie zmienia się również w poziomie zależnie od wysunięcia sztycy - wymiar w ten sposób podawany niewiele mówi i nie jest standardowo rozumiany przekrok.

Myślę, że bezpiecznie mozna przyjąć iż podali najniższy punkt górnej rury ramy ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czubek siodełka" nie jest dobrym wyznacznikiem - jego usytuowanie zmienia się również w poziomie zależnie od wysunięcia sztycy - wymiar w ten sposób podawany niewiele mówi i nie jest standardowo rozumiany przekrok.

Myślę, że bezpiecznie mozna przyjąć iż podali najniższy punkt górnej rury ramy ;-))

 

 

Też tak mi się wydaje. przekrok 73 przy ramie 19 w rowerze 29" to coś mało. W końcu pojadę do Jabłonnej sprawdzic organoleptycznie, chociaż nie chce mi sie jechać w ciemno, przez pół Polski. Praktycznie, każdy producent rowerów zna dokładnie specyfikacje rowerów i dokładne dane dotyczące wymiarów, nie wiem dlaczego z Mbike jest taki problem. Projektują ramy na serwetkach w knajpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już nie powinno być problemu - mają na stanie rowery - mogą zmierzyć - trzeba ich tylko "przymusić" żeby Ci zmierzyli tam gdzie chcesz. Standardowo to przekrok mierzy sie chyba w połowie długości - między sztycą a główką (jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi ;-))

Jesienią i w zimie jak jeszcze rozważałem mbika to dopiero było zabawnie ... 2 razy poprosiłem o dane w przeciągu 3 miesięcy i dostałem 2 różne zestawienia ... a w testach w którymś czasopiśmie podali jeszcze inne wymiary - teroretycznie mierząc "w realu" (choć do testów mogli dostać egzemplarz przedprodukcyjny niekoniecznie w 100% zgodny z finalną wersją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już nie powinno być problemu - mają na stanie rowery - mogą zmierzyć - trzeba ich tylko "przymusić" żeby Ci zmierzyli tam gdzie chcesz. Standardowo to przekrok mierzy sie chyba w połowie długości - między sztycą a główką (jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi ;-))

Jesienią i w zimie jak jeszcze rozważałem mbika to dopiero było zabawnie ... 2 razy poprosiłem o dane w przeciągu 3 miesięcy i dostałem 2 różne zestawienia ... a w testach w którymś czasopiśmie podali jeszcze inne wymiary - teroretycznie mierząc "w realu" (choć do testów mogli dostać egzemplarz przedprodukcyjny niekoniecznie w 100% zgodny z finalną wersją)

 

 

Ale ten sposób działania może doprowadzić do tego, że w finalnej wersji dostaną rower wodny :)

 

teraz to już nie powinno być problemu - mają na stanie rowery - mogą zmierzyć - trzeba ich tylko "przymusić" żeby Ci zmierzyli tam gdzie chcesz. Standardowo to przekrok mierzy sie chyba w połowie długości - między sztycą a główką (jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi ;-))

Jesienią i w zimie jak jeszcze rozważałem mbika to dopiero było zabawnie ... 2 razy poprosiłem o dane w przeciągu 3 miesięcy i dostałem 2 różne zestawienia ... a w testach w którymś czasopiśmie podali jeszcze inne wymiary - teroretycznie mierząc "w realu" (choć do testów mogli dostać egzemplarz przedprodukcyjny niekoniecznie w 100% zgodny z finalną wersją)

 

 

Dostałem info z mbikea, że shottasy maja w połowie górnej rury przekrok 80 cm. w rozm. 17" i 82 cm. w rozm. 19", a wiec wygląda na to, że są na mnie za wysokie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo ... te 10cm wyżej to jednak robi róznicę ... nie wiem za bardzo co oni chcą osiągnąć podając taki zaniżony wymiar i wprowadzając ludzi w błąd ... to im dobrej marki nie robi, zaufania do firmy nie wzbudza ;-( 

 

 

O czym Wy wogóle piszecie? Czy 10 cm to jest wymóg konieczny? Czy kupując rowery z kołami 26" pod obecny wzrost tez wybieralibyście rower  górną rura na wysokości 70 cm?. Sorry, ale to mi wygląda jakbyście jeździli na rowerach od pierwszej komunii św.

Zamiast biadolić i gadać głupoty przymierzcie się do tych rowerów. Ja mam 176 wzrostu i nogę 81 - rower w rozmiarze 17" jest dla mnie skrojony ma miarę (idealny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto by było przeczytać  coś więcej poz ostatnim postem ? ;-)

Te 10cm o których pisałem to różnica między "przekrokiem" podanym przez mbike koledze raftepes za pierwszym razem a tym bardziej "realnym" podanym po dopytaniu ...

Nie ma nic wspólnego z odległością między górną rurą a kroczem ... choć przypadkiem ja akurat mam z obezcnym rowerem właśnie 10cm prześwitu ;-) i nie uważam żeby to było za dużo ... wiele, wiele lat temu jeździłem przez jakiś czas Scottem z 23" ramą i miałem tam ~2-3 cm luzu ... efekt był taki, ze przestałem jeździć po górach ... Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przy 29er'ze dla niższych osób trudno jest kupić rower z tak dużym "zapasem" żeby jednocześnie pozostałe parametry były ok ... ale czy to koniecznie musi być w takim razie 29'er ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O czym Wy wogóle piszecie? Czy 10 cm to jest wymóg konieczny? Czy kupując rowery z kołami 26" pod obecny wzrost tez wybieralibyście rower  górną rura na wysokości 70 cm?. Sorry, ale to mi wygląda jakbyście jeździli na rowerach od pierwszej komunii św.

Zamiast biadolić i gadać głupoty przymierzcie się do tych rowerów. Ja mam 176 wzrostu i nogę 81 - rower w rozmiarze 17" jest dla mnie skrojony ma miarę (idealny).

W dotychczasowym rowerze miałem "przekrok" 77 cm. (trek serii 6 w rozm. 18,5" na kołach 26") i było dobrze ale na styk. Obawiam się, że przy 82 cm, mogłoby być za wysoko. Wychodzi na to, że 29" Mbike jest nie dla mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dotychczasowym rowerze miałem "przekrok" 77 cm. (trek serii 6 w rozm. 18,5" na kołach 26") i było dobrze ale na styk. Obawiam się, że przy 82 cm, mogłoby być za wysoko. Wychodzi na to, że 29" Mbike jest nie dla mnie :(

 

 

W 19" czy w 17" celujesz?

Rozmiar 17" w 29erze odpowiada rozmiarowi 18,5 - 19 w 26". Ja na twoim miejscu jednak nie żałowałbym paru groszy na paliwo i jednak wsadziłbym cztery litery w samochód lub autobus i przyjechałbym do Jabłonny, sprawdzić czy pasuje mi dany rower. Ostatecznie możesz gdzieś w swojej okolicy przymierzyć Kossa B9 - mają zbliżoną geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 19" czy w 17" celujesz?

Rozmiar 17" w 29erze odpowiada rozmiarowi 18,5 - 19 w 26". Ja na twoim miejscu jednak nie żałowałbym paru groszy na paliwo i jednak wsadziłbym cztery litery w samochód lub autobus i przyjechałbym do Jabłonny, sprawdzić czy pasuje mi dany rower. Ostatecznie możesz gdzieś w swojej okolicy przymierzyć Kossa B9 - mają zbliżoną geometrię.

I chyba tak zrobię. Nie ma co kupować w ciemno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 19" czy w 17" celujesz?

Rozmiar 17" w 29erze odpowiada rozmiarowi 18,5 - 19 w 26". Ja na twoim miejscu jednak nie żałowałbym paru groszy na paliwo i jednak wsadziłbym cztery litery w samochód lub autobus i przyjechałbym do Jabłonny, sprawdzić czy pasuje mi dany rower. Ostatecznie możesz gdzieś w swojej okolicy przymierzyć Kossa B9 - mają zbliżoną geometrię.

też mi się wydaje, że to jakieś bzdury.

rozmiar 17 w 26 jest równy rozmiarowi 17 w 29 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem w swoje ręce Shottasa :woot: więc jeżeli chodzi o górną rurę w przekroku w ramie 19 cali to mam swoje klejnoty wyżej 6 cm długość nogi wewnętrznie 86 cm potwierdza się teoria że 29er odpowiada najbardziej osobom o wzroście 180 cm i wyżej jakie odczucia z jazdy bezcenne :thumbsup: zajefajna maszyna warto było trochę poczekać HT06 poprostu plynie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...