Skocz do zawartości

[1500-1700zł] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na moje, wywaliłeś kasę w błoto. Ale rozumiem, znaczek Krossa i XT skusiły. Tyle, że w zamian masz beznadziejny widelec, manetki, które obcinają możliwości tylenj przerzutki (de facto najmniej ważnego elementu roweru) do kilkunastu procent i opony, które bardzo szybko będziesz pragnął zmienić.

 

 

Każdy Epicon będzie ok, przy czym wybieraj z roczników od 2009, starsze mają beznadziejne pokrycie górnych goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, wywaliłeś kasę w błoto. Ale rozumiem, znaczek Krossa i XT skusiły. Tyle, że w zamian masz beznadziejny widelec, manetki, które obcinają możliwości tylenj przerzutki (de facto najmniej ważnego elementu roweru) do kilkunastu procent i opony, które bardzo szybko będziesz pragnął zmienić.

 

 

Każdy Epicon będzie ok, przy czym wybieraj z roczników od 2009, starsze mają beznadziejne pokrycie górnych goleni.

W tym przedziale cenowym jest standardowo xcm czasem niezbyt często xcr więc nie wiem gdzie kasę wywalił.

 

Manetki jak manetki w tej cenie. Oponki fakt kiepskie... Szkoda że nie dali np smart samów

 

Dużą niewiadomą są koła- piasty nie napawają optymizmem a obręcze firmuje kros.

 

Z 2 strony ja mam seryjne koła w aimie 4 sezon i dają radę nadal przy tylko 1 centrowaniu.

No ale rigida to pancerne obręcze i zapewne to ich zasługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie manetki mam kupić ? deore tak? ;)

minimum deorki albo od razu xt.

 

Najpierw sobie jednak pojeździj, bo wyjdzie że na starcie wymienić połowę roweru i do razu można było kupić coś za 2-3k ;)

 

 

Poza tym najbardziej pilny jest amor. Moja rada to najlepiej od razu zmienić go na minimum raidona bo szkoda nerwów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat Spójrz jedną czy dwie strony wcześniej. Proponowałem nowy rower z Torą, Sramem X5, na niezłych kołach i też na tarczach. I to taniej niż za ten, który kupił. To powiedz szczerze, nie mam racji? Ale teraz to i tak już musztarda po obiedzie. Nie moja kasa, nie mój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat Spójrz jedną czy dwie strony wcześniej. Proponowałem nowy rower z Torą, Sramem X5, na niezłych kołach i też na tarczach. I to taniej niż za ten, który kupił. To powiedz szczerze, nie mam racji? Ale teraz to i tak już musztarda po obiedzie. Nie moja kasa, nie mój wybór.

Jeśli chodzi o rometa to fakt inna klasa. Wygląda niezbyt moim zdaniem ale części z innej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 zamiast x9 brałbym tego kellysa: http://kellysbike.co...8&subcat_id=271 Co prawda bez tarcz, ale ogólnie ma lepszy amortyzator, trochę lepszy napęd (ten deore w x9 to tylko chwyt, korbę, przerzutkę przednią itp. ma gorsze) i porządniejsze oponki, no i jest prawie o kilo lżejszy. Hexagony służą zresztą bardziej rekreacyjnej jazdy niż do xc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...