Skocz do zawartości

[do 1000zł] mtb, 50% jazda miejska, 50% lekkie gorki, pagorki - uzywany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze ktos "mily" pozyczyl sobie na wieczne nie oddanie mojego Garego musze na szybkosci cos sobie sprawic. z kasa ciezko a pedalowac lubie.

Srednio sie na tym znam wiec prosze o porade:

Potrzebny mi rowerek uzywany, rama 19'' mimo ze mam 190cm wzrostu to na 19 bardzo dobrze mi sie smiga. Osprzet w tej chwili ma nikle znaczenie, bardziej zalezy mi na ramie, ktora bedzie dobra baza pod XT-eki. do konca sezonu skatuje to co uda sie kupic, a w zime powoli przezbroje w interesujace mnie fruity, dlatego zalezy mi glownie na dobrej ramie. czy w tej cenie znajde cos sensownego z perspektywa na przyszlosc, jezeli tak, to czego szukac, za czym sie rozgladac? nie musi byc to piekne, po sezonie sobie odswieze, ktos doradzi?

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop ale nie wiem gdzie o to spytać czy różnica między ramą a 19 a 21 będzie duża dla kompletnego laika który ma jezdzić tylko rekracyjnie,i naczym ona będzie polegać mam 180 cm(i rosne,mam 16 lat) i długość od podłoża do krocza wynosi 79/80 cm,a o to tabela :

 

A

 

 

wymf.jpg

 

 

17”

 

19”

 

21”

 

A

 

73cm

 

77 cm

 

81 cm

 

B

 

54 cm

 

58 cm

 

61 cm

 

C

 

64 cm

 

68 cm

 

71 cm

Czy lazaro też ma blokade amortyzatora jak kands?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manstar - a gdzie tu problem? Ty masz od ziemi do kroku 79-80 cm. Rama 21'' ma 81 cm. Zawsze przy wyborze ramy zaleca się taki dobór, aby stojąc nad rowerem, między krokiem a ramą było kilka centymetrów przestrzeni. Ty jej nie masz. Wniosek - kupisz ramę 21'' to w razie czego masz szansę zadzwonić klejnotami o ramę. 19'' będzie dla Ciebie dobra, chyba, że urośniesz jeszcze sporo centymetrów.

Radeq - to nie lepiej będzie kupić samą ramę, a nie cały rower dla ramy? Rzadko kiedy naprawdę dobra rama (a Ty chcesz bazę pod XT) jest na kompletnie tandetnym osprzęcie, zwykle rowery są w miarę odpowiednio dobrane. Czyli robiąc tak jak chcesz zrobić, musiałbyś kupić coś na (przynajmniej) przyzwoitym osprzęcie. Kompletna strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeq - to nie lepiej będzie kupić samą ramę, a nie cały rower dla ramy? Rzadko kiedy naprawdę dobra rama (a Ty chcesz bazę pod XT) jest na kompletnie tandetnym osprzęcie, zwykle rowery są w miarę odpowiednio dobrane. Czyli robiąc tak jak chcesz zrobić, musiałbyś kupić coś na (przynajmniej) przyzwoitym osprzęcie. Kompletna strata pieniędzy.

 

Zdaje sobie z tego sprawe, tylko nie mam na czym jezdzic z tad taki glupi pomysl... znalazlem nie glupi rowerk, zobaczymy jak sie aukcja rozwinie, najwyzej wezme i potem sie sprzeda... tu racja, ze nie znajde w miare dobrej ramki z altusami itp...

ehhh, jak zlapie to urwe jaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...