Skocz do zawartości

[Rower Szosowy] W miarę dobry do 300zł


ArturEX

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Chce kupic kolarke jako ktos kto cale zycie jezdzil w MTB i chce dla odmiany posmigac po asfalcie.

 

Bede szukal mozliwie taniego roweru, ktory kilka razy w roku bedzie w stanie mnie przewiezc po okolicy. Swoje kroki najpewniej skieruje w strone gieldy, gdzie bardzo duzo tego typu sprzetu stoi.

 

Pytanie moje brzmi: na co zwracac uwage przy wyborze? Waze ok. 75kg i bede jezdzil w trasy ok. 50 - kilometrowe zarowno plaskie jak i gorzyste.

 

Moze poleceicie jakas marke ktora ma przystepne rowery (oczywiscie leciwe)

 

Bede wdzieczny za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to wiesz, marka mniej istotna niż stan roweru. Ja szukałem w podobnej cenie i patrzyłem na stan ramy, czy nie ma rdzy, czy jest prosta, na to jak chodzą stery, suport, czy nie ma luzów, czy nic nie trzeszczy, czy kółka proste, czy przerzutki działają w pełnym zakresie, hamulce jak łapią, czy klocki są w miarę całe. Sprawdź też czy nie skacze łańcuch przy dużej sile nacisku, czy nie skrzypi widelec, obręcze, czy opony czy szytki (lepiej obony imho). Ostatecznie udało mi się znaleźć gitane w dość dobrym stanie, cromo i jestem zadowolony.

Jasne, że możesz w tej cenie też wyrwać cudem coś na fajnym osprzęcie, ale chyba prędzej znajdziesz coś z poprawnie działającym niż super profesjonalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

chodzi własnie o fakt, że jestem kompletnie zielony w sferze kolarstwa szosowego i chciałbym wiedzieć na jaki osprzęt mam patrzeć. Dokładniej o to, jaki jest dość dobry i jest szansa, że któryś stary rower będzie go posiadał.

 

Może też jakaś marka?

 

Z tego co wiem, to stare Peugeoty są w porządku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stare peugeoty, winory, herculesy są jak na dolną półkę cenową w porząsiu. Obawiam się, że będziesz musiał długo szukać, jeśli chcesz kupić sprawny rower za 300 zł.

Osobiście mam unikat peugeota, który 20 lat stał na strychu zaraz po zakupie i dałem za niego 320 zł. Aż mi przykro trochę było, bo brałem maszynę za bezcen.

Jeśli już sprawisz sobie starą kolarkę to po pierwsze musisz oczyścić ją ze skawalonego smaru wszędzie, wymienić opony i dętki na nowe, oraz klocki hamulcowe. Klocki będą najpewniej sparciałe i podczas hamowania, będą Ci brudzić oponę czarnym pyłem :/. Mam nadzieję, że się przydałem! Pozdrawiam i powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy się przyda :P

 

Generalnie byłbym nawet skłonny do wydania 400zł tylko po to, żeby za wiele nie pakować w rower ponieważ będę nim jeździł sporadycznie.

 

W niedzielę idę na łowy i wtedy dam znać co upolowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...