Skocz do zawartości

[siodełko] wybór damskiego siodełka do ostrego koła


justek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tu jakieś sfixowane kobiety, które mają godne polecenia siodełka? Nie ukrywam, że cena raczej gra rolę przy wyborze - chciałabym zmieścić się w okolicach stówki, to będzie moje pierwsze ostre i niestety niskobudżetowe.

 

Pierwszym moim pomysłem było to - http://www.wrostro.pl/produkt/siodelko-blb-fly-saddle-pomaranczowe - miało być pomarańczowe, ale nie wiem, czy akurat kolor powinien być decydujący przy moim wyborze. Mieliście kiedyś do czynienia z tymi siodłami? Co o nich myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że kobiety raczej preferują, z racji anatomii, siodełka z wcięciem. Nie jestem w stanie polecić konkretnego, ale moja kobieta i conajmniej dwie jej koleżanki jeżdzą na takich i bardzo sobie chwalą w stosunku do klasycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do siodeł z dziurą-traktować raczej jako ogólniki.

Żona ma w fulu (wiem wiem nie ostre) dobre (teoretycznie) siodło selle italia

http://www.formicki-..._kat=2&&id_pp=0

Na długie wyprawy itd (pochylona sylwetka i plecak)> Uwiera i boli jak cholera.

Takie samo siodło założyłem znajomej i ta bardzo chwali!

W terenowej sztywnej Sarnie ma za to .. zwykłe stare Ritcheya (wąskie i mocno zagłębione na środku, zero dziur) i jest dużo lepiej.

W mieszczuchu (damka ale szosa) szersze, miękkie bez dziury, takie zwykle retro i jest ok.

To z linku christophousa wygląda mi na "zbyt płaskie". Jeśli to ma być ostro i w pochyle lepiej szukać siodła "wg starej dobrej szkoły" głębokiego na środku (szczególnie , że często kobiety bardziej jeżdżą siłowo a nie kadencyjnie), raczej szerokiego i miękkiego w części wiadomej.

A najlepiej dorwać kilka rowerów i popróbować jak Matka Natura zbudowała i na co pozwala.

 

Ps: A odnosząc się do pierwszego pytania- to siodło co pokazałaś bardzo przypomina własnie Ritcheya Antki. Jeśli jest miękkie na środku to może nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...