Skocz do zawartości

[Korby]mighty - czy warto


magik2208

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem nowe ramiona 105 5600 za 250zl z wysylka. Suport deorki dostalem, jest on wezszy od szosowych, dalem podkladki bodajze 3,5mm z lewej strony i mam idealna linie lancucha i blat na zewnatrz!

Sora to kompakt, szosowe suporty niezaleznie czy wloch, czy anglik sklada sie bez podkladek. Radze tez uwazac na 3 blatowe korby, bo tam jest w ogole smieszna linia, choc i w kwadracie ludzie scinali mocowanie najmniejszej zebatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompakty nie są złe, tylko z rozmiarem blatu trudniej... właśnie wyczytałem, że suporty mtb są szersze, dlatego są podkładki (2 standardy mtb: 68 i 73, w szosie tylko 68), więc jak to w końcu jest? zakładałeś miski razem z tą plastikową tuleją? i Myślę, że w zatrzaskach by się nie sprawdziło takie przesunięcie, pedałujesz prawie 2mm 'obok roweru', nie wiem, czy jest zrozumiałe to co chcę powiedzieć. W zatrzaskach nawet minimalnie nierówno założone bloki czuć podczas pedałowania i nie ma opcji przesunięcia nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też, no i efekt wizualny.

 

czyli? lepiej wyglada przerabiana 105 niz Campagnolo Pista?

 

budzet do mnie dociera ale reszta... jesli kolo jest zafixowane to balbym sie ze lancuch strzeli albo przeskoczy... ale nie probowalem na szosowym to nie wiem.

 

cos dla rozrywki

http://www.youtube.com/watch_popup?v=Vo0Cazxj_yc&vq=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli? lepiej wyglada przerabiana 105 niz Campagnolo Pista?

No niekiedy może lepiej wyglądać, zależy od projektu i dopasowania do reszty części.

 

budzet do mnie dociera ale reszta... jesli kolo jest zafixowane to balbym sie ze lancuch strzeli albo przeskoczy... ale nie probowalem na szosowym to nie wiem.

A dlaczego ma strzelić albo przeskoczyć? Z powodu szosowych części? Jak ma strzelić to i na torowych strzeli. Wiadomo, że szerokie torowe łańcuchy mogą być bardziej wytrzymałe ale ludzie jeżdżą na wąskich szosowych i nic im się nie dzieje. Czasami nawet bywa tak, że wąski łańcuch wyciąga się mniej niż szeroki, czyli po prostu nie ma zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekiedy może lepiej wyglądać, zależy od projektu i dopasowania do reszty części.

 

 

A dlaczego ma strzelić albo przeskoczyć? Z powodu szosowych części? Jak ma strzelić to i na torowych strzeli. Wiadomo, że szerokie torowe łańcuchy mogą być bardziej wytrzymałe ale ludzie jeżdżą na wąskich szosowych i nic im się nie dzieje. Czasami nawet bywa tak, że wąski łańcuch wyciąga się mniej niż szeroki, czyli po prostu nie ma zasady.

 

szybciej rozciagaja niz szosowe? no to chyba takie bardzo bardzo tanie.

 

szosowe od 8-ki zrobily sie tak waskie, ze naprawde szybko sie rozciagaja.

 

ja uzywam tylko izumi super toughness lancuch i rozciaga sie bardzo wolno...

 

innymi slowy / obrazowo - raz sprobowalem shimano bodaj 600 z koronka z tylu i jakos to bylo ale to na wolnobiegu wiec nie ma 'parcia' zwrotnego zato poczucie lipy bylo.

 

na fixie czy pedalujesz czy 'zwalniasz' na lancuch dzialaja duze moce wiec proces rozciagania jest duzo szybszy. do tego tansze lancuch maja kiepskie piny ktore pekaja

 

reasumujac - nie ma sensu oszczedzac - zwlaszcza jesli sie jezdzi bez hamulca i nie umie hamowac noga ...

 

z pozytywnej nutu - miche primato + izumi super uzywalem przez kilka lat robiac kilkadziesiat kilometrow dziennie i korby jak nowe i lancuch tez - jakby wymienic korby na Dura Ace NJS i koronke Dura ace NJS to pewnie z 5 lat z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inrryguje mnie ta różnica w wytrzymałości łańcuchów 1/8 i 3/32. Zakładając że mamy w obu przypadkach do czynienia z łańcuchem jednorzędowym (proste blaszki), to chyba różnią się one tylko długością sworznia i tulei. Więc nie ma powodu aby szerszy łańcuch z dłuższym sworzniem był bardziej wytrzymały. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie rzadziej znajdziesz dziadowski torowy lancuch w porownaniu do szosowego.

 

lepsza jakosc.

 

generalna zasada jest ze jesli jestes w stanie produkowac duza moc to torowy jest bardziej wytrzymaly - kosztem duzej wagi.

 

czyli jesli masz kopyto to mozesz zerwac - zwlaszcza przeznaczone na kasety 8-... w gore.

 

starsze lancuchy szosowe dobrej marki nie powinny stanowaic wielkiego problemu i sa nawet uzywane przez niektorych zawodnikow.

 

moje widzenie jest scisle oszczednosciowe - dobry torowy sprzet wytrzymuje dluzej niz szosa, a przynajmniej ma wieksze szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ujeżdżałem jedną i tą samą taye BMX-ową za 20zł przez 6tys km, bez hamulców, a wyciągnęła się jedynie o ok 1%,nic nie strzeliło itp. Mimo wszystko jednak kupiłem solidnego sprawdzonego kmc k710. Jakoś jestem spokojniejszy, choć nie ma strachu ładować tych tanich łańcuszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMc 710 potrafi zeżreć koronki w oszałamiającym tempie.

Tomasz ma racje , napęd w fixie bez hamulców jest na wagę złota.

Sprzęt torowy jest wytrzymalszy od szosowego ze względu na siły zwrotne i olbrzymie uda kolarzy

 

Mistrzem są stare torowe łańcuchy (chyba ruskie) one są niezniszczalne poprostu , w tamtych latach sprzęt musiałbyć 100razy bardziej pancerny ponieważ nie było tak zaawansowanych technik walki z dopingiem u kolarzy :)

 

 

a co do korb mighty, pochodzą na 90% z tej samej fabryki co BLB i reszta tałatajstwa . Dobre korby ale bez szaleństw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doswiadczenia - japonskie NJS jest wiecej niz OK.

 

zeby zrozumiec dlaczego trzeba wiedziec o co im chodzi.

 

z tanszych rzeczy Miche sprawia sie dobrze ale na tor jest za miekkie - korby sie gna przy sprincie. na ulice jest ok.

 

Jak nie NJS to nowe Campagnolo Pista jest mile i sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...